اخبار تکنولوزی : ۷۰ درصد پذیرفتگان شهرک علمی تحقیقاتی به نقطه پایدار در کسب و کار می‌رسند

اخبار تکنولوزی : ۷۰ درصد پذیرفتگان شهرک علمی تحقیقاتی به نقطه پایدار در کسب و کار می‌رسند

به گزارش پارسا، مهدی کشمیری ظهر امروز در نشست خبری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در خصوص گزارش عملکرد شهرک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی با سابقه ۲۰ ساله‌ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های علم و فناوری کشور نامیده می‌شود و الگوی توسعه پارک‌های فناوری در کشور است.

وی با بیان اینکه شهرک با هدف توسعه مبتنی بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته، افزود:  شهرک ضمن پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان، زمینه لازم را برای تجاری‌سازی دستاوردهای آن‌ها و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی فراهم می‌آورد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ادامه داد: درحال موجود بیش از ۴۷۰ شرکت دانش‌بنیان با زمینه‌های کاری مختلف دراین شهرک مشغول به فعالیت بوده، و ۱۰ مرکز رشد در اصفهان و شهرستان‌ها فعال هستند.

وی افزود: ۲ پارک علم و فناوری راه اندازی شده و چندین مرکز خلاقیت و شکوفایی در مراکز مختلف مشغول به فعالیت هستند.

۷۰ درصد پذیرفتگان شهرک به نقطه پایدار در کسب و کار می‌رسند

کشمیری با اشاره به اینکه در طرح جامع پنج تا ۱۰ پارک فعال هستند گفت: پارک شیخ بهایی در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان شکل گرفته و ۷۰ درصد اراضی واگذار شده ضمن اینکه در ۲ الی ۳ ماه آینده پارک ابوریحان بهره برداری می‌شوند.

پیشنهاد ویژه :   اخبار تکنولوزی: کلاهبرداری هایی که در کمین مسافران است!

رییس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه در حال موجود حدود ۵۰۰ شرکت در شهرک مستقر هستند، تصریح کرد: نامه شهرک می‌تواند برای کارهای یک شرکت پوشش و اعتبار سازمانی باشد.

وی اعلام کرد: اغلب این شرکت‌ها در حوزه‌های فن شناسی فعال هستند و در حوزه سلامت و پزشکی و هنر فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌ایم و یک مرکز رشد مستقل در حوزه هنر و صنایع خلاق داریم

کشمیری ادامه داد: حدود ۶ هزار و ۵۰۰ نفر تحصیل کرده شاغل در این شرکت‌ها مشغول هستند که ۸۵ درصد آنها دارای مدرک کارشناسی به بالا هستند. ضمن اینکه در شرکت‌های شهرک حدود ۵۰۰ نفر فارغ‌التحصیل دکتری حضور دارند.

وی افزود: ۲ سوم این افراد بصورت تمام وقت و یک سوم بصورت نیمه وقت در شهرک مشغول به کار هستند.

وی عنوان کرد: ۷۰ درصد پذیرفتگان ما به نقطه پایدار در کسب و کار می‌رسند، رکورد خوبی را در بحث قراردادهای توسعه در صنایع داریم و نزدیک به ۹۰۰ فناوری تجاری شده داریم و رکورد خوبی برای شهرک است.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: شرکت بهیار صنعت پیش از حضور در شهرک در تجهیزات پایه بیمارستانی دارد و پس از حضور در شهرک در زمینه هایتک فعالیت خود را آغاز کرده و در حال موجود به مرحله تولید رسیده و ۲۵ محصول را در بازار ارائه داده است، در شهرک ۵۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : برای نوآوری خودتان را به کارت بانکی محدود نکنید! | پارسا

در آینده‌ای نزدیک جزو ۷ قطب برتر اقتصادی استان می‌شویم

وی یادآور شد: حدود ۱۰ میلیون دلار صادرات، بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان فروش، حدود یک هزار و ۴۰۰ میلیارد گردش مالی و حجم قراردادها حدود ۱۸۰ میلیارد تومان سهم درامد سال گذشته شهرک بوده است، و اگر این شرایط به همین گونه پیش برود در آینده‌ای نزدیک جزو ۷ قطب برتر اقتصادی استان می‌شویم.

کشمیری خاطرنشان کرد: یکی از عملکردهای خوب شهرک واگذاری اراضی به شرکت‌های علمی و فناوری است؛ برای مثال پارک در بخش شیخ بهایی ۷۰ درصد اراضی واگذار شده و سرمایه گذاری بخش خصوصی بالغ بر ۳۵۰میلیارد تومان بوده است که در دوران رکود ساخت و ساز و قیمت مجموعه‌های ساخته شده نرخ واگذاری شهرک در ۳ سال گذشته افزایش پیدا کرده و در ساخت و ساز کمتر از یک سوم متعلق به شهرک و ۲ سوم آن مربوط به بخش خصوصی است.

وی خبر داد: به زودی شرکت تولید نخ جراحی چشم در شهرک افتتاح می شود که ۶۰ میلیارد تومان در شهرک سرمایه گذاری کرده‌اند.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بیان کرد: سال گذشته ۲۰ قرارداد واگذاری زمین داشتیم و پروژه برج فناوری ۴۰ میلیارد سرمایه گذاری کرده تا به واحدهای کوچک شهرک واگذار شود، پارک کودکان با رویکرد اینکه دانش‌آموزهای استان حضور پیدا کنند و با فضا آشنا بشوند ساخته شده و تا کنون حدود ۱۵۰ هزار دانش آموز حضور پیدا کرده‌اند.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: پربازدیدترین خبرهای پارس در ۱۶ اسفندماه

وی با اشاره به برگزاری رویداد ماهیانه ایده شو در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت: ماهیانه رویدادی را به نام ایده شو در مجامع علمی و فرهنگی برگزار می‌کنیم که تاکنون ۳۱ رویداد ایده شو را برگزار کردیم.

وی یکی دیگر از دستاوردهای سال گذشته شهرک را بازدید مدیران ارشد کشوری از شهرک علمی تحقیقاتی اعلام کرد و گفت: برای شهرک افتخاری است که در ۲ سال گذشته حداقل ۲ سوم افراد هیئت وزیران حضور پیدا کرده‌ و از شهرک بازدید کرده‌اند.

کشمیری نقطه تکامل شهرک را حضور در مجامع بین المللی عنوان کرد و گفت: بازدید مدیرکل یونسکو نمود جایگاه شهرکدر مجامع بین المللی است. یونسکو با توجه به شناختی که از تجربه ایران در حوزه فناوری داشت به راه‌اندازی مرکز منطقه‌ای توسعه مراکز رشد یونسکو پرداخت و قراردادی مشترک میان دولت ایران و یونسکو رخ داد.

وی افزود: در سال آینده میزبان سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری هستیم، یکی از مهم‌ترین بحث‌هایی که رهبر معظم انقلاب در ارتباط با اقتصاد مقاومتی بیان کردند موضوع توجه به اقتصاد دانش بنیان است که یکی از پایه‌های این مسئله شهرک‌های علمی و فناوری هستند.