اخبار ویژه: جهانگیری: زمان یقه‌گیری جناحی نیست/مدیران بی‌انگیزه و بی‌حوصله کنار گذاشته می‌شوند

اخبار ویژه: جهانگیری: زمان یقه‌گیری جناحی نیست/مدیران بی‌انگیزه و بی‌حوصله کنار گذاشته می‌شوند

شفقنا- معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه آمریکا از توانمندی‌ها و قدرت ملت ایران آگاهی ندارد، گفت: در این شرایط جدید زمان یقه‌گیری جناحی نیست و به طور قطع مدیران بی‌انگیزه و بی‌حوصله کنار گذاشته می‌شوند.

به گزارش شفقنا، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از نخستین کارخانه تولید فرآورده های سلولی در باختر آسیا افزود: در ۴۰ سال عمر جمهوری اسلامی انواع و اقسام دوران ها را پشت سر گذاشته ایم؛ دوران سخت ممنوعیت های آمریکا ، اروپا و شورای امنیت که کشورهای دیگر هم با آن همراهی می کردند، برای ما هیچ دوره ای جدید نبوده است.
وی خاطرنشان کرد: دوران سخت تر از این را هم در جنگ تحمیلی هشت ساله گذراندیم، یک طرف همه قدرت های دنیا بودند و ما تازه در اول انقلاب بوده و به اوضاع مسلط نشده بودیم اما به فضل الهی ملت ایران با سربلندی از همه آزمایش ها بیرون آمد و بعد از هر سختی سعی کردیم با تدبیر از مشکلات عبور کنیم.
معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: آخرین مرحله، دوران ممنوعیت ها بود که در دولت یازدهم با گفت وگو و منطق تصمیم گرفتیم، مسائل را حل کنیم که منجر به برجام شد.
جهانگیری ادامه داد: بخشی از ممنوعیت ها متوقف شد و در بخشی از کارها هم شفافیت بین ایران و جامعه جهانی شکل گرفت.
وی یکی از اقدامات عجیب رییس جمهوری آمریکا را درمورد برجام دانست و تصریح کرد: ترامپ با نهایت زشتی در انظار جهانیان به ملت بزرگ و متمدن ایران انواع اتهامات را وارد کرد و سپس از توافق خارج شد و ممنوعیت های قبلی را برگرداند، ممنوعیت های جدیدی هم به آن اضافه کرد.
معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: این اقدام از جهات مختلف برای آمریکا بی آبرویی است.
جهانگیری یادآور شد: در دولت یازدهم ۱۸ ماه مذاکره فشرده انجام شد و نمایندگان پنج کشور، سازمان ملل، سازمان انرژی اتمی و اتحادیه اروپا حضور داشتند، اگر این راه بسته و گفته شود که می توان نتیجه این مذاکرات را آتش زد، چه دلیلی برای مذاکرات بعدی وجود دارد و چرا باید سیاستمداری ادامه یابد.
وی اضافه کرد: به همین دلیل است که اروپایی ها می گویند، می خواهیم توافق پابرجا باشد، نه به خاطر ما بلکه به خاطر خودشان است.
معاون اول رییس جمهوری گفت: آمریکایی ها با نهایت پررویی می گویند، ما می خواهیم با ایرانی ها مذاکره کنیم و به توافق بهتر برسیم، با چه اعتمادی این حرف را می زنند.
جهانگیری ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند و رییس جمهوری هم گفتند ما بر اساس روش خود راه را ادامه می دهیم. تلاش ملت این است که راه های کم زحمت تر را باز کنند و هیچ زحمتی بر ملت تحمیل نشود اما ممنوعیت های آمریکا سه یا ۶ ماه دیگر بر می گردد و این مشخص است.
وی اضافه کرد: توانمندی های ایران نسبت به شناختی که آمریکایی ها دارند بسیار بالاتر است، ما در داخل کشور عادت کرده ایم که مشکلات را بزرگنمایی و توانمندی های کشور را کوچک نمایی کنیم.
معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: زمان که وزیر صنایع بودم اولین سکوی نفتی یک هزار و ۵۰۰ تنی ساخته شد و زمانی که می خواستیم آن را نصب کنیم، می گفتند این شاهکار است، در آن مقطع ایرانی ها بخشی از آن را ساخته بودند اما امروز وقتی شرکت توتال قرارداد توسعه فاز ۱۱ را منعقد می کند و سکوی ۲۰ هزار تنی می سازد، می گوید که ایرانی ها بهتر می سازند.
جهانگیری ادامه داد: امروز ساخت سکوهای هفت هزار و ۱۰ هزار تن برای ما متداول است و ایرانی ها می توانند فازهای مختلف پارس جنوبی را طراحی کرده و بسازند و این یک واقعیت است.
وی تصریح کرد ما در بخش نیروگاهی می توانیم از ابتدا تا پایان طراحی کرده و بسازیم و حتی بازارهای اطراف را هم در کنترل خود داشته باشیم.
معاون اول رییس جمهوری به به موفقیت های شرکت های ایرانی در یک مناقصه سدسازی در یکی از کشورهای همسایه اشاره کرد و اظهار داشت: قدرت مهندسی بالایی در کشور شکل گرفته است، البته ممکن است در مقطعی که با دنیا کار می کنیم به مصلحت باشد، بخشی از تجهیزات را وارد کنیم اما اگر مصلحت را کنار بگذاریم این توانمندی ها در کشور وجود دارد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ایزدی: روابط ایران و آمریکا درست‌شدنی نیست

www.fa.shafaqna.com/ پارسا

خبر قبلیتعرض غیرقانونی یک «وزیر» به اراضی کشاورزی اثبات شد
خبر بعدیمعاون وزیر علوم: میانگین بیکاری در جمع فارغ التحصیلان دانشگاهی ۱۷ درصد است