اخبار ویژه: خبرگزاری آریا – کشتار مسلمانان میانمار یک توطئه بین المللی است/ کشورهای اسلامی، ارتش منع کننده تشکیل دهند

اخبار ویژه: خبرگزاری آریا – کشتار مسلمانان میانمار یک توطئه بین المللی است/ کشورهای اسلامی، ارتش منع کننده تشکیل دهند

کشتار مسلمانان میانمار یک توطئه بین المللی است/ کشورهای اسلامی، ارتش منع کننده تشکیل دهند

پارسا- تشکیل یک ارتش منع کننده برای حمایت از مسلمانان روهنگیا کاملا ضروری است.
دکتر حسن هانی زاده، تحلیلگر مسائل منطقه در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی آریا در خصوص اقدامات دستگاه دیپلماسی ایران در قبال جنایات علیه مسلمانان میانمار گفت: شرایط دردناک مسلمانان روهنگیا در میانمار و کشتار آنان از سوی بودائیان افراطی و شبه نظامیان دولتی میانمار از وجود یک توطئه بین المللی برای اخراج مسلمانان از میانمار و پاکسازی نظامی علیه مسلمانان خبر می دهد. با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۵ هیات بلندپایه ای از بودائیان و مقامات دولتی میانمار به فلسطین اشغالی عزیمت کردند و یک قرارداد همکاری امنیتی – نظامی با رژیم صهیونیستی به امضا رساندند، به نظر می رسد هدف نخست رژیم اشغالگر اسرائیل این است که نگاه مسلمانان و مردم را از اراضی اشغالی به سمت جنوب شرق آسیا متمرکز کند و شرایطی فراهم نماید که از طریق بحران سازی در جنوب شرق آسیا علیه مسلمانان، سیاست های خود برای یهودی سازی بیت المقدس و گسترش شهرک سازی را پیش ببرد و مسلمانان را به سمت جنوب شرق آسیا مشغول کند. از اینرو دست صهیونیست ها در کشتار مسلمانان میانمار کاملا مشاهده می شود وسخنان رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت مدد به مسلمانان میانمار نشان می دهد ایران از معدود کشورهای اسلامی است که نسبت به مسلمانان میانمار احساس مسئولیت می کند.
این کارشناس سیاسی در ادامه افزود: در درجه اول سازمان همکاری های اسلامی که از ۵۵ کشور اسلامی تشکیل شده باید در سطح سران تشکیل جلسه اضطراری بدهد و یک سازوکاری را برای تشکیل ارتش منع کننده و اعزام این ارتش به میانمار انجام دهد. همچنین شکل گیری این نشست باید به پیشنهاد ایران باشد؛ چون سازمان همکاری های اسلامی که دبیرخانه آن در جده است طی مدتهای گذشته شاهد کشتار مسلمانان میانمار بوده و هیچ واکنشی از خود نشان نداده و جامعه جهانی هم در سکوت مطلق فرو رفته است. لذا ایران باید پیشقدم شود و درخواست تشکیل جلسه سران سازمان همکاری های اسلامی را مطرح کند تا بتواند سازوکارهای مربوط به نجات مسلمانان میانمار را تعریف کند.
این کارشناس سیاسی  در خصوص تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقدام عملی کشورهای اسلامی در حمایت از مسلمانان میانمار ،گفت: اقدام نظامی امکانپذیر نیست اما تشکیل یک ارتش منع کننده برای حمایت از مسلمانان روهنگیا کاملا ضروری است. هر چند که این ارتش نباید در مسائل داخلی میانمار دخالت کند اما می تواند به عنوان یک نیرویی که منضبط و تابعی از خواست یک و نیم میلیارد مسلمان است، تشکیل شود و هر یک از کشورهای اسلامی، گروهان سرباز در اختیار سازمان همکاری های اسلامی قرار دهد و این نیروها با اجازه سازمان ملل به میانمار اعزام شوند و مانع از آن شوند که بودائیان افراطی، مسلمانان را قتل عام کنند که این می تواند اقدام عملی برای منع کشتار مسلمانان تلقی شود. سازوکاری که مقام معظم رهبری تعریف می کنند، تهاجمی نیست بلکه منع کننده است و این در راستای اختیاراتی است که سازمان همکاری های اسلامی از آن برخوردار است و می تواند انجام دهد و جمهوری اسلامی ایران باید در این خصوص  پیشقدم شود.
دکتر هانی زاده در ارتباط با پشت پرده نسل کشی مسلمانان میانمار گفت: هماهنگی مشترکی میان صهیونیست ها و نهادهای بین المللی صورت گرفته است که مسلمانان میانمار قتل عام شوند. هدف جامعه جهانی و کشورهای غربی این است که افکار عمومی ملت های اسلامی از اراضی اشغالی به سمت جنوب شرق آسیا متوجه شوند و این یک توطئه سازمان یافته است که تقریبا از سالها پیش طراحی شده که بحران از خاورمیانه به سمت جنوب شرق آسیا متمرکز شود و همان اتفاقاتی که در بوسنی هرزگوین در اوایل دهه ۹۰ میلادی از قرن گذشته صورت گرفت و جامعه جهانی پس از مدتها کشتار مسلمانان دخالت کرد، اکنون نیز همین وضعیت وجود دارد. متاسفانه جامعه جهانی سکوت اختیار کرده و نشان می دهد یک توطئه بزرگی علیه مسلمانان میانمار تعریف شده و در این خصوص باید سازوکارهایی برای منع دولت میانمار در کشتار مسلمانان اتخاذ شود. جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد صرف نظر از گرایش های مذهبی مسئولیت فوق العاده نسبت به همه مسلمانان جهان احساس می کند. متاسفانه کشورهای اسلامی به ویژه عربستان که مدعی دفاع از مسلمانان هستند، سکوت اختیار کرده اند و این نشان می دهد عربستان با سیاست قدرت های استکباری و رژیم صهیونیستی هماهنگی دارد لذا عربستان حتی اجازه نمی دهد دبیرخانه همکاری های اسلامی در جده یک بیانیه در محکومیت این کشتار صادر کند.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: هیات دولت با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان گیلان موافقت کرد /صدور مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه آزاد راه تبریز- اندیشه- شهر جدید سهند/ ایران با سوئد، لیتوانی و ژاپن موافقتنامه مالیاتی امضا می کند/ارائه گزارش مقدماتی وزیر راه درباره بررسی علل حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج