اخبار ویژه: سقوط جت‌خصوصی ترکیه‌‌ای در حوالی شهرکرد/ کشف ۸ جسد دختر بوسیله نیروهای محلی+اسامی سرنشینان

اخبار ویژه: سقوط جت‌خصوصی ترکیه‌‌ای در حوالی شهرکرد/ کشف ۸ جسد دختر بوسیله نیروهای محلی+اسامی سرنشینان

عصر امروز جت‌خصوصی ترکیه‌ای که از شارجه به مقصد استانبول در پرواز بوده حوالی شهرکرد سقوط کرد.

به گزارش خبرنگار پارسا، عصر امروز یک جت‌ متعلق به یک شرکت ترکیه‌ای از شارجه به سمت استانبول در حال پرواز بوده، نزدیکی روستای دورک شهرستان کیار از توابع شهرکرد در استان چهارمحال بختیاری سقوط کرد.


۲۳:۳۵؛ تصمیم گیری برای انتقال اجساد پس از ارزیابی


معاون عملیات امداد و نجات استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا گفت: امدادگران در مسیر هستند تا به محل حادثه هواپیمای ترکیه‌ای برسند.


زاهدی ادامه داد: فردا صبح پس از ارزیابی مشخص می‌شود اجساد را با بالگرد به پست منتقل می‌کنیم یا به‌صورت پیاده و بوسیله کوهنوردان منتقل می‌کنیم.


۲۲:۵۰؛ اسامی سرنشینان هوپیمای ترک مشخص شد


اسامی هشت مسافر هواپیمای ترکیه ای سقوط کرده در چهارمحال و بختیاری به این شرح اعلام شده است: مینا باشاران، زینب جُشکون، عایشه آند، بورجو گون دُآار اورفالی، آصلی ایزمیرلی، لیانا هانانل، جاسمین باروح


سینِم آکای


۲۲:۲۵؛ کشف ۸ جسد دختر بوسیله نیروهای محلی


معاون عملیات امداد و نجات چهارمحال و بختیاری از پیدا شدن ۸ جسد دختر بوسیله نیروهای محلی خبر داد.


زاهدی معاون عملیات امداد و نجات استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا درباره آخرین وضعیت جستجوی اجساد سانحه هواپیمای ترکیه ای که در نزدیکی شهرکرد سقوط کرده گفت: با توجه به تاریکی هوا عملیات جویش متوقف شده است.


او با بیان اینکه تیم های محلی به محل حادثه رسیده اند ادامه داد: براساس اطلاعات و اخبار تیم های محلی موجود در صحنه حادثه تاکنون ۸ جسد دختر که مسافر این هواپیما بودند پیدا شده است البته نمی توان به این اخبار و گفته ها استناد کرد.


معاون عملیات امدادونجات استان چهارمحال و بختیاری گفت: تا ساعتی دیگر مدیریت بحران و شورای تامین در خصوص نحوه انتقال اجساد تصمیم گیری می کنند.


پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: سینمای نزدیک به واقعیت را نمی‌پسندم/ «مغزهای کوچک زنگ‌زده» سیاه‌نمایی نیست

۲۱:۳۹؛ ​ابراز تاسف قاسمی از سقوط هواپیمای ترک


بهرام قاسمی با ابراز تاسف عمیق از سقوط یک فروند هواپیمای ترکیه‌‌‌ای که در حال عبور از آسمان ایران دچار سانحه شد، اعلام کرد که چندین گروه امدادی بلافاصله به منطقه عزیمت کرده و به رغم شرایط بسیار بد جوی در حال رسیدن به محل سقوط برای بررسی موضوع و امدادرسانی هستند.


۲۱:۲؛ همه پیکرها سوخته‌‌اند


مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا با اشاره به آخرین وضعیت جویش و امداد نجات هواپیمای ترکیه‌‌ای گفت: براساس گفته‌‌‌های افراد محلی که به محل حادثه رسیدند، هواپیما پس از برخورد با کوه متلاشی و دچار حریق شده است.


وی ادامه داد: اجسادی که در محل حادثه یافت شده، همگی دچار سوختگی بوده و به‌دلیل برخورد با کوه تکه‌تکه شده‌‌اند.


سخنگوی اورژانس کشور افزود: به‌دلیل تاریکی هوا تعداد اجساد مشخص نیست. همچنین هنوز نمی‌‌‌‌‌دانیم اجساد دیگری نیز در نقاط دیگری هستند یا خیر. جسد یازده نفر مشخص نیست و برای تشخیص هویت به آزمایش دی‌‌ان‌‌ای نیاز است.


۲۰:۲۴؛ نیروهای امدادی تا ساعتی دیگر به محل حادثه می‌رسند


مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به سانحه‌دیدگان سقوط هواپیمایی ترکیه‌ای در نزدیکی شهرکرد گفت: در آخرین تماس با گروه امدادی اعلام کردند که تا حدود دو ساعت و نیم دیگر به محل حادثه سقوط هواپیما می‌رسند.


وی ادامه داد: سه تیم از شهرستان ایذه و هشت تیم از استان چهارمحال بختیاری و ۵۰ کوهنورد نیز به محل اعزام شدند.


۲۰:۱۳؛ اعزام سه تیم کمکی از خوزستان به محل سقوط جت در حوالی شهر کرد


شاهین فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا درباره آخرین وضعیت امدادرسانی و جویش لاشه هواپیمای ترکیه‌ای گفت: امدادگران در مسیر رسیدن به لاشه هواپیمای ترکیه باید از رودخانه و دره‌ای که در مسیر قرار دارد عبور کنند.مسیر صعب العبور است اما تمام تلاش‌ها برای رد شدن از رودخانه آغاز شده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پروکسیما بی اتمسفر خود را با سرعت بالایی از دست می‌دهد


معاون عملیات امداد و نجات سازمان هلال احمر خاطرنشان کرد: سه تیم از استان خوزستان و هفت تیم از استان چهارمحال بختیاری برای جویش و امدادرسانی به محل حادثه اعزام شده‌اند.


۱۹:۵۹؛ اولویت اورژانس تجسس و انجام فوریت‌های درمانی در حادثه سقوط جت شخصی ترکیه‌ای است


مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا درباره آخرین جزییات سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در حوالی شهرکرد گفت: اولویت نیروهای اورژانس تجسس و انجام فوریت‌های درمانی برای بازمانده‌ها و مصدومین احتمالی است.


سخنگوی سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: در صورت تایید فوت تمام سرنشینان وظیفه اورژانس پشتیبانی درمانی از نیروهای امدادی است. 


۱۹:۲۸ ؛خلبان جت شخصی درخواست فرود اضطراری نداشت


حسن رضایی‌فر در گفت‌وگو با پارسا با بیان اینکه هنوز از ساعت دقیق خروج هواپیما از رادار و سقوط آن اطلاع نداریم، گفت: این اطلاعات در حال پیگیری است و به زودی جزئیات آن منتشر می‌شود.


وی با بیان اینکه خلبان هواپیما قبل از سقوط درخواست فرود اضطراری نداشته، اظهار کرد: خلبان تنها اعلام می‌کند در توربلانس قرار گرفته است.


مدیرکل بررسی سانحه سازمان هواپیمایی ادامه داد: این جت خصوصی بلافاصله پس از درخواست خلبان مبنی بر احتمال سقوط هواپیما، سقوط می‌کند.


۱۹:۲۲؛  اعزام پنج دستگاه آمبولانس/ نیروهای اورژانس به محل حادثه رسیده‌اند


به گزارش خبرنگار پارسا، مجتبی خالدی درباره سقوط هواپیمای ترکیه‌ای گفت: هواپیما در ارتفاعات شهرستان کیار از توابع استان چهارمحال و بختیاری با کوه برخورد کرده است. هواپیما دچار حریق شده و همچنان در حال سوختن است.


سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: پنج دستگاه آمبولانس اورژانس در نزدیکی حادثه هستند اما هنوز به نقطه محل سقوط نرسیدند و اطلاعات کامل‌تری نیز درباره مسافران در اختیار نداریم.


خالدی درباره علل این حادثه اظهار داشت: هواپیما به‌دلیل احتراق موتور دچار سقوط شده است. اهالی روستا هواپیما را رویت کردند که در حال سقوط بوده است. 


وی با بیان اینکه هنوز لاشه در حال احتراق است و با چشم غیر مسلح قابل رویت است، تصریح کرد: نیروهای سازمان اورژانس به محل رسیدند اما به‌دلیل صعب‌‌العبور بودن و وجود رودخانه‌ای طویل شرایط دسترسی به مصدومین احتمالی سخت است.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: در آستانه دربی بزرگ ایتالیا؛ دوباره میلان، دوباره غول ها


۱۹:۱۱؛ تعداد سرنشینان هواپیما ۱۱ نفر است


جعفرزاده در گفت‌وگو با پارسا با بیان اینکه هواپیما جت‌خصوصی حوالی شهرکرد تایید می‌شود، گفت: این جت خصوصی از شارجه به سمت استانبول در حال پرواز بود که حوالی شهرکرد از رادار خارج و سقوط می‌کند.


وی ادامه داد: هنوز اطلاعی از تعداد سرنشینان شخصی مشخص نیست و باید تیم‌های جویش خود را به محل سقوط و سانحه برسانند و موضوع در سازمان هواپیمایی در حال پیگیری است.


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: این جت خصوصی سه نیروی کرو و ۸ مسافر داشته است. چرایی علت وقوع سانحه و زمان دقیق سقوط هواپیما در گزارش‌های بعدی اعلام خواهد شد.


۱۹:۰۸؛ تایید خبر سقوط جت شخصی در حوالی شهرکرد


به گزارش پارسا، رضا جعفرزاده با تایید خبر سقوط یک جت خصوصی در نزدیکی شهرکرد گفت: این جت از شارجه به مقصد استانبول پرواز داشته و حین عبور از فضای هوایی کشور از صفحه رادار حذف می‌شود.


وی ادامه داد: اطلاعات ما در همین حد است و می‌دانیم این جت حوالی شهرکرد سقوط کرده است. شواهد عینی نیز حکایت از سقوط هواپیما دارد.


سخنگوی سازمان هواپیمایی خاطرنشان کرد: جزییات بیشتر متعاقبا اعلام می‌شود.


لازم به ذکر است، هفت تیم امدادی از سوی سازمان هلال احمر به محل حادثه اعزام شده‌اند.


۱۹:۰۴؛ سقوط هواپیمای ترکی در شهرکرد/ اعزام سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه


مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارسا درباره سقوط هواپیمای‌ ترکیه‌ای گفت: یک هواپیمای ترکیه‌ای از شارجه به سمت استانبول در حرکت بوده که در نزدیکی شهرکرد به احتمال زیاد با کوه برخورد کرده و دچار سانحه شده است.


وی افزود: سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.