استانها: آلودگی به هوای پایتخت بازگشت

استانها: آلودگی به هوای پایتخت بازگشت

پارسا، با رسیدن فصل پاییز و سردشدن هوا ،شرایط وارونگی هوا افزایش یافته و امکان آلودگی هوای پایتخت افزایش می یابد ،با این حال مهر ماه امسال شهروندان تهرانی شروعی با بیشترین هوای سالم را  تجربه کردند هرجند ،که با شروع آبان ماه از پایداری آن کاسته شد.

از ابتدای ابانماه چهارروز هوای ناسالم برای پایتخت نشینان گزارش شد که نشان می دهد تداوم هوای ناسالم در پایتخت ادامه خواهد داشت.

میانگین شاخص کیفیت هوای تهران در روزهای اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم و ششم آبان در هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است و روز جمعه این عدد به ۱۲۱ رسید تا آلوده‌ترین روز پاییز به ثبت برسد. همچنین این شاخص روز گذشته به ۱۱۷ رسید تا دومین روز آلوده آبان باشد. طبق اعلام این سازمان، از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس بوده که ۴ روز هوای ناسالم سال در آبان ثبت شده است. شرایط کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت به دلیل افزایش مربوط غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق، در شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس است و انتظار می‌رود تا فردا وضعیت کیفی هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق شهر تهران تداوم داشته باشد. به گفته حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با افزایش میزان ناپایداری جوی در روز دوشنبه، به تدریج بر سرعت باد افزوده و در برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۰ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی پیش‌بینی می‌شود و تاحدودی باعث کاسته شدن میزان آلاینده‌های هوا خواهد شد. این روند با شرایط آب و هوایی تا پایان سال کمی نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

  ابهام در اجرای طرح کاهش

یکی از طرح‌هایی که قرار بود در این خصوص کمک شایانی کند و از میزان آلودگی هوای تهران بکاهد، طرح کاهش (LEZ) بود. براساس مصوبات متعددی که در شورای ترافیک تهران و شورای عالی هماهنگی کلان شهرها در وزارت کشور و دولت برای طرح کاهش گذرانده شد؛ منطقه زوج و فرد فعلی به‌عنوان محدوده کاهش تهران تعیین شد و از مهرماه ۹۵ ورود خودروهای بدون معاینه فنی به این محدوده ممنوع و مشمول جریمه اعلام شد. در فاز اول این طرح وضعیت معاینه فنی خودروها در محدوده طرح کاهش بواسطه دوربین‌های پلاک خوان بررسی می‌شود و در صورتی‌که خودرویی فاقد برگه معاینه فنی باشد ۵۰ هزار تومان جریمه خواهد شد. 

در صورت تکرار تخلف این میزان هر ۲۴ ساعت یکبار تکرار می‌شود. در فاز دوم این طرح، کنترل معاینه فنی خودروها بواسطه دوربین‌های نظارتی کل سطح شهر تهران ثبت خواهد شد. همچنین در فاز سوم طرح LEZ، تردد خودروهای کاربراتوری به محدوده زوج و فرد در تهران ممنوع می‌شود و در صورت ورود جریمه خواهند شد. این طرح سال گذشته با وجود بیزاری‌ها و موافقت‌ها اجرایی شد  و تقریبا در آستانه یک‌سالگی قرار دارد اما خبری از اجرای مرحله دوم طرح نیست.

 این درحالی است که طبق مصوبات باید فاز دوم طرح، دوماه بعد به مرحله اجرا می‌رسید.‌ بنا به اعلام امیر جعفرپور، مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری قرار بود طرح سراسری (LEZ فاز دوم) در تهران از اول آبان اجرایی شود، اما به دلیل تجهیز نکردن زیرساخت‌ها از سوی شهرداری، زمان اجرای آن به زمان دیگری موکول شد و بنابراین همچنان اجرای طرح در محدوده زوج و فرد ادامه خواهد داشت.

 به گفته وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در حال موجود تمامی زیرساخت‌های لازم برای اجرای فاز۲ طرح کاهش آماده است. وی معتقد است، درباره اجرای مراحل بعدی این طرح از سمت مسئولانی که در حوزه آلودگی هوا مسئولیت دارند این مصوبات باید ابلاغ شود اما دولت ملاحظات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را باید در اجرای فاز به فاز این طرح لحاظ کند. همچنین فاز سوم طرح کاهش در دست مطالعه است و پیشنهاد ما ۲۴ ساعته کردن ممنوعیت ورود خودروهای آلاینده به محدوده طرح کاهش و یا محدودیت ورود برای خودروهای دیزلی فرسوده است.

  راهکارهای مسئولان درباره کاهش آلودگی

مسئولان در چند روز گذشته در مورد آلودگی هوا تهران و اقداماتی که باید در این خصوص انجام شود، صحبت‌های مفصلی انجام دادند. براساس اعلام فریده اولاد قباد، نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران انتقال صنایع آلاینده به خارج از تهران با هدف کاهش آلودگی هوا جزو ضرورت‌های شهر است. درباره کارخانه‌ها یکی از پیشنهاداتی که در کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا مطرح شده است، استحصال انرژی‌های نو بود که منجر به کاهش آلودگی هوا خواهد شد. طبق اظهارات وی، در مورد انتقال کارخانه‌های آلاینده، کار انتقال کارخانه روغن نباتی قو در دوره قبلی شورا انجام شد و در حال موجود کارخانه‌های شن و ماسه‌ای که در جنوب تهران فعالیت می‌کند، یکی از برنامه‌های این انتقال است که در شورای شهر جدید مطرح است. این نماینده مجلس دهم بیان کرد که دولت، مجلس، شورای شهر و شهرداری تهران باید با هم‌افزایی و تعامل مناسب دست به دست هم دهند و مسئله آلودگی هوا را بررسی کرده و برای آن تصمیم مقتضی اتخاذ کنند. 

همچنین محمدرضا بادامچی، عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر ضرورت جلوگیری از تردد کامیون‌ها در پایتخت در زمان تشدید آلایندگی هوا، عنوان کرد که انتظار می‌رود متولیان به نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی فرسوده توجه جدی داشته باشند. در همین راستا قاسم میرزایی‌نیکو، عضو مجمع نمایندگان استان تهران از تعلل مسئولان ذی‌ربط در اجرای مرحله و گام دوم طرح کاهش انتقاد کرد و اعتقاد دارد باتوجه به معضل وارونگی دما در فصل سرما اجرای مرحله دوم این طرح امری ضروری است و باید دردستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد. 

بنابراین می‌طلبد زیرساخت‌های لازم برای اجرای گام دوم طرح فراهم شود. در همین خصوص مسعود زندی، سرپرست مرکز ملی هوا وتغییرات اقلیم عنوان کرد، موضوعی که با جدیت دنبال می‌کنیم به سوخت مورد نیاز کلانشهرها باز می‌گردد که تلاش داریم با شرایط استاندارد تولید شود. در بحث خودروها استانداردسازی خودرو را همچنان دنبال می‌کنیم و اگر خودرویی منطبق با نتایج استاندارد نباشد با همکاری ناجا از شماره‌گذاری آن جلوگیری به عمل خواهد آمد؛ ضمنا موتورسیکلت‌های کاربراتوری سال گذشته به‌طور کامل ممنوع شد و خارج از مجوزهای مربوطه به کسی مجوز شماره‌گذاری ندادیم.

 اهمیت افزایش آلودگی هوا

آلودگی هوا و افزایش روزانه آن به حدی رسیده است که زهرا اعظم‌نوری، رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران از حضور رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در سه‌شنبه هفته آینده برای ارائه توضیحاتی در این خصوص در صحن علنی شورا خبر داد. وی معتقد است باید برای کاهش آلودگی هوای تهران همه دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله مجلس و دولت نیز با شهرداری تهران همکاری و تعامل لازم را داشته باشند و در روزهایی که آلودگی هوا به اوج خود می‌رسد، تمهیداتی اندیشیده شود که کودکان و سالمندان و همین طور دیگر آحاد جامعه کمترین آسیب را ببینند. بنا به اعلام اعظم‌نوری شهرداری با توجه به شرایطی که دارد احتمالا در سال جاری نمی‌تواند اقدام خاصی را برای کاهش آلودگی هوا انجام دهد چراکه منابع کافی را ندارد، دولت باید در این زمینه به کمک شهرداری تهران بیاید و تسهیلاتی را فراهم کند.

 همچنانکه محمدعلی نجفی شهردار تهران، بیان کرد که تلاش داریم سال آینده موضوع ترافیک و آلودگی هوا را با توسعه و تحول حمل و نقل عمومی برطرف کنیم. باید دید این راهکارها، اجرای مصوبات و جلسات مسئولان درمورد آلودگی تهران تا چه اندازه کارساز بوده و شهروندان تهرانی در ماه های آینده در چه وضعیت هوایی به سر خواهند برد.

منبع: شهر فردا

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: برخی دولتمردان«هزارمیلیاردی»هستند/دولت بگوید درآمد نفت را چه کرده - پارسا | اخبار ایران و جهان