استانها: اردبیل| ۳۰ طرح جامع توسعه گردشگری در اردبیل تدوین می‌شود – اخبار پارسا

استانها: اردبیل| ۳۰ طرح جامع توسعه گردشگری در اردبیل تدوین می‌شود – اخبار پارسا

به گزارش پارسا از اردبیل، جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل در سال ۹۷ ظهر امروز با حضور استاندار اردبیل و دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل در سالن شیخ صفی استانداری برگزار و هماهنگی‌های لازم به منظور استقبال از مسافران تابستانی انجام شد.

در این جلسه گزارش ستاد اجرایی خدمات سفر در نوروز سال ۹۷ نیز ارائه شد و بر اساس این گزارش که بوسیله اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تهیه شده بود، آمار بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان اردبیل نسبت به نوروز سال ۹۶ در حدود ۳۵ درصد افزایش داشته است.

روش دفع زباله در اردبیل تعیین تکلیف شود

استاندار اردبیل در این جلسه با اشاره به لزوم آمادگی دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل برای میزبانی از مسافران تعطیلات عید فطر و گردشگران تابستانی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل باید در راستای افزایش رضایت‌مندی مسافران تلاش ویژه‌ای داشته و در بین دستگاه‌های اجرایی تعامل و همکاری مناسبی وجود داشته باشد.

اکبر بهنام‌جو گفت: با وجود افزایش ۳۵ درصد تردد وسایل نقلیه در نوروز امسال در جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل، با کاهش آمار تصادفات به ویژه تصادفات منجر به فوت مواجه هستیم که این موضوع نشان از تلاش دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه در استان اردبیل دارد.

پیشنهاد ویژه :   استانها: قلم در دستان رسانه‌های معاند باز هم شکست تماشایی‌ترین راهپیمایی ۲۲ بهمن در مشهد/ مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بیت‌الغزل تمام شعارها

وی افزود: یکی از مشکلات شهرهای استان اردبیل به ویژه مرکز استان در تعطیلات، عدم دفع مناسب زباله در سطح شهر بوده که این موضوع سبب زشت شدن چهره شهر می‌شود و موجبات نارضایتی مسافران را فراهم می‌کند.

بهنام جور تصریح کرد: فرآیند جمع‌آوری و دفع زباله‌ها از مواردی است که باید بوسیله شهرداریها مورد توجه قرار بگیرد تا این سیستم به صورت کاملا دقیق و به روز انجام شود تا مشکلی برای شهروندان و مسافران رخ ندهد.

وی بیان کرد: برای میزبانی از مسافران تابستانی باید نواقص موجود در تعطیلات عید نوروز را برطرف کنیم و در حوزه تصادفات جاده‌ای نیز، با برنامه‌ریزی‌های درست شاهد کاهش آمار تصادفات نسبت به تابستان سال گذشته باشیم.

بازدید رایگان از موزه‌های اردبیل

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: ۲۸ اردیبهشت‌ماه به مناسبت روز جهانی موزه و موزه‌داری، بازدید از اماکن تاریخی و موزه‌های استان اردبیل رایگان بوده و برنامه‌های هفته میراث فرهنگی نیز از فردا آغاز می‌شود.

نادر فلاحی در رابطه با اهمیت صنعت گردشگری در استان اردبیل گفت: استان اردبیل ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه گردشگری دارد که اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل با علم به این موضوع، تدوین ۳۰ طرح جامع توسعه سرمایه‌گذاری گردشگری را در استان اردبیل انجام می‌دهد که این طرح تمامی استان از شمال تا جنوب را در برمی‌گیرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: علوی مرد این میدان نیست / او نباید اهل رودربایستی باشد

وی افزود: در فاز بعدی لازم است فرهنگ‌سازی در راستای رونق و توسعه گردشگری استان ایجاد شده و نگرش مثبتی در بین مردم و مسئولان و افکار عمومی مهندسی شود تا زمینه‌ای فراهم شود تا اقدامات جدی‌تری را در راستای رونق گردشگری استان شاهد باشیم.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: بخش گردشگری یکی از محورهای توسعه استان اردبیل بوده و سعی داریم با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی، بتوانیم از ظرفیت‌های بی‌شمار گردشگری استان اردبیل در راستای رونق اقتصادی استان و نیز ایجاد اشتغال برای جوانان بهره‌مند شویم.

فلاحی بیان کرد: آمار بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان اردبیل در تعطیلات نوروز سال ۹۷ نسبت به نوروز سال ۹۶ در حدود ۳۵ درصد افزایش داشته است و امیدواریم با اهداف تعیین شده شاهد حضور خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی در فصل تابستان نیز باشیم.

تردد بیش از ۵ میلیون خودرو در جاده‌های استان

سید حجت فتاحی، رئیس پلیس راه استان اردبیل نیز در این جلسه اظهار داشت: در سه سال گذشته استان اردبیل در تصادفات جاده‌ای با یک روند کاهشی مواجه بوده و در طرح نوروزی سال ۹۶ نیز علی‌رغم افزایش تصادفات در سطح کشور، آمار تصادفات در استان کاهش داشت.

پیشنهاد ویژه :   اخبار تکنولوزی: وزیر ارتباطات در مورد شبکه ملی اطلاعات، طرح رجیستری و تعرفه های جدید اینترنت صحبت کرد

وی گفت: در طرح نوروزی امسال، آمادر تصادفات در سطح استان اردبیل کاهش ۱۴ درصدی داشته و تعداد متوفیان نیز ۶ نفر بوده که متأسفانه ۴ نفر از این تعداد، در تصادفات جاده‌های شمال استان اردبیل جان باختند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل افزود: بیش از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تردد وسایل نقلیه در جاده‌های استان اردبیل در تعطیلات نوروز امسال به ثبت رسید و در روز ۱۳ فروردین ماه نیز، آمار تردد در استان اردبیل ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

فتاحی تصریح کرد: فتاحی از صدور دو هزار و ۹۴۵ برگ تذکر ارشادی به رانندگان وسایل نقلیه در تعطیلات نوروزی خبر داد و تصریح کرد: از ۱۰۰ راننده که نکات ایمنی را در جاده‌های اردبیل رعایت کردند با اهدای لوح سپاس و جوایزی تجلیل و قدردانی شد.

پارسام