استانها: پایگاه خبری تحلیلی پارسا » پاسخ کارشناس حقوقی استانداری کهگیلویه وبویراحمد به یک یادداشت ؛ به کجا چنین شتابان !؟ / شفاف باشیم وتعارض ها را کنار بگذاریم

استانها: پایگاه خبری تحلیلی پارسا » پاسخ کارشناس حقوقی استانداری کهگیلویه وبویراحمد به یک یادداشت ؛ به کجا چنین شتابان !؟ / شفاف باشیم وتعارض ها را کنار بگذاریم

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

چند روز پیش مطلبی انتقادی علیه دکتر احمدی استاندار محترم  منتشر شد که خسرو عباسی از نیروهای اصلاح طلب و اعتدال گرای طرفدار دولت به آن واکنش نشان داد.

به گزارش“صبح خرد”،متن جوابیه خسرو عباسی بدین شرح است ؛

جناب آقای عکاشه لطف نمایید در پاسخ به مطلب نقدتان از استاندار محترم، نماینده عالی دولت در استان که رسانه ها اقدام به انتشار مطالب حضرتعالی نموده اند طبق قانون لازم است در اولین فرصت اقدام به نشر این مطلب بعنوان جوابیه آن مطلب اقدام نمایید.

  دو روز پیش در سایتهای استانی نقدی بدور از انصاف ، بدور از متانت و بدور از رسم مهمان نوازی مردمان شریف این استان که در این خصلت از شهره های عالم و آدم در جفرافیای ایران زمین مشهور بوده وهستند و اتفاقا یکی از افتخارات سنتی است که از بزرگان و پیشینیان این قوم پر افتخار (لر زبان) در طول تاریخ به ما رسیده و بر آن هم تاکید داریم.

 ولی چرا یکی از اعضا و مدیران رکن چهارم جامعه به یک مرتبه تصمیم به طغیان فله ای و آوار نمودن همه نگفته های خودش در طول دوران استانداران ما قبل استان را بر سر مهمان تازه وارد ولی دلسوز مردم به شکلی غیر حرفه ای فرود می آورد ، خدا میداند ؟ بنظر میرسد که تندروترین اعضای احزاب پوپولیستی و حتی محافظه کاران منافع طلب در سطح جهان نسبت به دشمنانشان اینگونه بیرحمانه رقیبشان را مورد تجاوز و ترور شخصیتی قرار نمیدهند؟

 جناب اقای عکاشه ؛

مقوله انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در جفرافیای ایران زمین بر اساس دو نگرش اصولگرایی ، اصلاح طلبی و اعتدالی در سراسر این سرزمین به شکل کاملا رقابتی و مردم سالارانه در ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار گردید، و مردم عزتمند و عزت خواه ایران اسلامی در اقدامی کاملا دمکراتیک وار از بین دو نگرش مطرح در جامعه با اکثریت قاطع اراء جناب اقای دکتر روحانی را به عنوان دوازده همین رئیس جمهوری اسلامی ایران بر گزیدند با قریب به ۲۴۰۰۰۰۰۰ میلیون رای ، و یکبار دیگر مردم در رای خود بیان نمودند که بهترین شیوه مملکت داری راه و روش اعتدالی است یعنی روشی غیر از افراط و تفریط که این شیوه جدید در عالم سیاست داخلی و خارجی کشور مورد استقبال و پشتیبانی مردم قرار گرفته است و در این راستا مردم با دست رد زدن بر سینه افراطیون ، و تفریطیون جامعه ، زمینه خدمت را برای مدیرانی چشم پاک و پاک دست در سطح کلان ملی و استانها آماده و فراهم نمودند.

لذا رئیس جمهور و هیئت محترم وزیران در جهت خدمت فراگیر و نهضت نوکری بدون منت به مردم را ، با انتخاب نمایندگان عالی دولت در استانها به عنوان استاندار شروع نموده است که برای استان محروم ولی مستعد و غنی از سرمایه های زیر زمینی و رو زمینی و همچنین توانمند در حوزه نیروی انسانی توسعه یافته ، مثل دیگر استانها اقدام به انتخاب استانداری مردمی ، دلسوز ،توسعه یافته ، و از جنس زاگرس نشینان و کاملا آشنا با زندگی عشایری و روستایی ، دردمند و زجر کشیده ای از جنس محرومان جامعه ، نموده اند ؛ استانداری که سرا پا در این مدت بسیار کمی که از خدمتش در استان میگذرد با صداقت و دلسوزی تمام اقدام به شناسایی و احساء نقاط ضعف و تاریک امورات اداری مدیریتی ، سیاسی ، فرهنگی ،و اجرایی همه نقاط استان نموده است ، استانداری که علی رغم اینکه شناسنامه اش صادر از این استان نیست ولی ظرف مدت همین مدت کوتاه نشان داده کاملا با دردها و آلام تاریخی و تحمیل شده بر مردمان این دیار آشنایی کامل دارد و بنا برمطالب و مواردی که تا کنون در دیدارها و بیاناتش در بازدید از شهرستانها و شوراهای اداری در سطح استان داشته میتواند و میخواهد و عزم جدی دارد برای رفع مصائب و رنجها و مشکلات سالیان متمادی که به علت ندانم کاری مسئولان و مدیران گذشته بر این مردمان و حامیان اصلی انقلاب و نظام تحمیل شده است اقدام و عملی خداپسندانه نماید ، مستحق مدد و پشتیبانی است ، نه اینکه در همین اول کار شمشیر را برایش از رو ببندیم ؟

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: احیای زیبایی فکر و پوشش عالی‌ترین حد هنر است

 استاندار اینقدر با شرایط و روحیات کار در استان های کمتر توسعه یافته آشنا هست که میتوان ادعا نمود هیچ معاونی ، مدیرکلی و یا فرمانداری به این راحتی نمیتوانند ایشون را مثل اسلاف قبلیش دور بزنند و یا بتوانند فریبش دهند.

جناب اقای عکاشه به کجا چنین شتابان !؟

آیا وظیفه رسانه ها اعم از مجازی یا نوشتاری دفاع از حقوق مردم است ؟ یا مبارزه با حقوق مردم؟ مگر استاندار خوش بیان ، خوش اخلاق و آشنا با راهکارها و پیچ و خم های اداری توانمند و مسلط بر بودجه ریزی و سیستم های مدیریت و برنامه ریزی در سطح کلان و هم چنین آشنا با راههای فرار از قانون بواسطه مدیران متخلف و متقلب که در بدو شروع کارش صادقانه دردهای مزمن تاریخی این دیار را بیان مینماید را باید مورد تحسین ، ترغیب و تشویق قرار داد یا نه باید بگذاریم به همان صورت کج دار و مریز مردم مظلوم این استان را مدیران بعضا ضعیف و دغل باز و گاها هم با چاشنی سیاسی و سیاست بازی مورد تعدی و اجحاف قرار دهند.

مگراستاندار دلسوز و مردم دار این استان کجای منافع باندها و یا شبه باندهای منفعت طلب ، فرصت طلب و حاکمان زر ، زور و تزویر را به آتش کشیده است که هنوز یک ماه از حضورش در این استان نگذشته است که مخالفان بی اعتقاد به رعایت حقوق مردم را این چنین بر آشفته نموده است که بی محابا و بدون دلیل دست به تخریب و سیاه نمایی شخصیتی خدمتگزار آن هم از آستین رکن چهارم جامعه که میبایست در دفاع از حقوق مردم مسر ، سمج و امانت داران خوبی در دفاع حق باشنداینگونه مسیر خدمت به مردم را نباید بسیار تاریک نشان داد که هیچ اصلاحی در این استان قابل اقدام نمیباشد؟

پیشنهاد ویژه :   استانها: مطالباتمان هنوز پرداخت نشده است/ در فوتسال بانوان بازیکنی جرأت جداشدن از تیمی را ندارد

برادر عکاشه تیتر نقدتان را با دفاع از مردم شروع نموده ای ؟ کجای این تجاوز ناگهانی و ناجوانمردانه به انسانی خدوم و صادق در استانی محروم و جویای حقیقت دفاع از حقوق مردم است ؟ مگر قرار است که نماینده عالی دولت اختیارات و وظایف قانونی خود را در اختیار باندها و شبه باندهای مافیایی ، قدرت طلبان و فرصت طلبان احزاب و گروه ها قرار دهد تا چهچهه و به به برایش زمزمه کنند پس در اینصورت خدمت به مردم چه میشود ؟

 آقای عکاشه! شفاف باشیم و تعارضها را کنار بگذاریم بهتر است، خودت بهتر میدانی که رسالت رسانه ها در عصر امروز که به عصر انفجار اطلاعات و اخبار خطاب شده است وظیفه مهم خبر رسانان واقعی رساندن واقعیتهای خبری به مردم و مسئولین.به صورت دو طرفه و دو سویه است نه اینکه یک طرف را با تهمت و اتهام های ناروا در بین افکار عمومی به محاکمه و به مسلخ کشانده و بدون دادن فرصت دفاع و شنیدن دلایل و نظرات او را به گوشه رینگ ببری ؟ و از خودت و رسانه ات به عنوان مدافع حقوق بشر و مردمان صادق بی ریای استان جلوه دهی ؟ کجای این عمل شما مصداق رعایت انصاف ، عدالت و مهمان نوازی است ؟ اگر در همه ۳۱ استان کشور تحقیق کنیم مردمان سالم و صادق استان ما به مهمان نوازی معروف و مشهور بوده اند ، پس چطور شده است که در همین بدو شروع کار ایشان را مورد شماتت و کینه ورزی سیاسیون جاهل و معامله گران بی دین قرار داده ای ، جنابعالی در مطالبت بیان کرده ای که اقای دکتر احمدی هم در استان ایلام مثل دکتر تاج گردون این استان هستی ؟ مگر تاجگردون در حال اماده یکی از نمایندگان برتر این استان بلکه جنوب کشور نمیباشد و کیست که بتواند چنین موضوعی را در بین نمایندگان اماده در این مجلس کتمان نماید ؟ با توجه به تسلطش بر تخصص ، تخصصی ترین کمیسیون مجلس بودجه و ارتباط نزدیک با اکثر موکلین خود در حوزه انتخابیه اش وی را به سرامدترین نماینده گان فعلی مجلس تبدیل نموده است ؟

جناب اقای عکاشه؛

این کسی که جنابعالی مورد خطاب قرار داده ای کسی نیست جز نماینده عالی دولت در استان ، استاندار قانونی و رسمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ، جناب اقای عکاشه این چه نوع ادبیاتی است که میگویی نماینده قبلی دهلران و آبدانان و دره شهر که روزی از مشکلات حوزه انتخابیه اش میگفت ؛ امروزه سرمایه های اندک مدیریتی ما را به گوشه رینگ برده ؟ نقاط ضعف اندک مدیران ما چه بوده که نماینده عالی دولت آنها را ظرف مدت یکماه به قول جنابعالی به گوشه رینگ هل داده است ؟ جناب عکاشه تا الان تمام صحبت‌هایی نماینده عالی دولت در استان در کلیه جلسات ، دیدارها ، بازدیدهای که بیان نموده است همه دردهای ۳۰ الی ۴۰ ساله اخیر است؟ که بر بدن نحیف و مجروح مردم دیندار و شجاع این استان بواسطه بعضی از مسئولین گذشته اعم از کشوری و استانی وارد نموده بودند ؟ مگر از نظر جنابعالی کسی که نماینده بوده نمیتواند استاندار شود ؟ ما نمایندگانی در مجلس داشتیم و داریم که نماینده بودند و هستند و در دولتهای قبلی به عنوان وزیر معرفی و از مجلس هم رای مثبت گرفتند و حتی خیلی از رئیس جمهورهای ما از راه مجلس به ریاست جمهوری رسیده اند مثل مقام معظم هدایت ، مرحوم آیت ا۰۰۰۰ هاشمی ، سید محمد خاتمی و حتی اقای روحانی رییس جمهور فعلی همگی یک یا دو دوره و یا چند دوره نماینده مردم بوده اند و هیچ جای اشکال و ایرادی قانونی و حقوقی در آنها هم دیده نشد ؟ لذا میطلبد که بنده و شما مطالعات حقوقی ، سیاسی و قانونی خود را زیاد نموده تا بتوانیم در مواقع ضروری جهت خدمت صادقانه به مردم از آن نهایت بهره لازم را ببریم.

پیشنهاد ویژه :   اخبار تکنولوزی: ۵ ترفند اینستاگرام برای رفع مشکلات و کمبودهای آزاردهنده این شبکه اجتماعی

جناب آقای عکاشه ؛

 کجای بیانات اقای دکتر احمدی به صورت افسار گسیخته بوده است ؟ مگر قرار است عملکرد ۱۰ روزه الی یک ماهه نماینده عالی دولت در استان را با عملکرد نزدیک به ۴۰ ساله ۱۰ الی ۱۲ استاندار قبلی استان مقایسه نمائیم؟! وقتی که ایشان در همین مدت کوتاهی که در استان مستقر شده است متوجه نقاط ضعف و گردنه های سر سخت و حادثه خیز ی که گریبانگیر مردم مظلوم این استان شده است ، آیا جای بسی خوشحالی ندارد و خوشحالی مضاعفش این است که جناب استاندار بدون رو در بایستی ، داده ها و یافته های خودش را از دردهای مزمن مردمان سخت کوش ، زحمتکش و دیندار این استان را با صدایی رسا و گویا و با صداقتی بی نظیر به سمع و نظر آحاد مردم همیشه در صحنه استان میرساند باید حمایتش نمائیم یا اینکه سد راهش شویم ؟ کدامیک از اسلاف گذشته ایشون ، حتی ۱ در صد از دیدگاهای دکتر احمدی را به مردم خوب استانمان اعلام یا بیان نموده اند؟ 

 به استحضار حضرتعالی میرساند که ادامه واقعیتهای گفته نشده در فرصتی مناسب در روزهای آتی به سمع و نظر جنابعالی و مردم عزیز استان که محرمان واقعی نظام هستند خواهم رساند.

والسلام

عباسی کارشناس حقوقی استانداری

پایگاه خبری تحلیلی”صبح خرد”(sobhekherad.ir)

این خبر را به اشتراک بگذارید :