افغانستان: به زودی ممنوعیت هایی علیه ایران وضع خواهد شد

افغانستان: به زودی ممنوعیت هایی علیه ایران وضع خواهد شد

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، یک مقام در وزارت خزانه داری امریکا که نامش ذکر نشده، گفت: گام هایی که طی دو هفته گذشته اتخاذ شد براساس برنامه مشخصی است که حزب الله لبنان را هدف قرار داده است.

این مقام خزانه داری امریکا مدعی شد: بانک البلاد در عراق هدف ممنوعیت ها قرار گرفت چراکه در اسان ارسال پول به حزب الله لبنان نقش داشت.

وی گفت: ممنوعیت های امریکا علیه حزب الله بر تشکیل دولت آینده لبنان تاثیر خواهد داشت و لبنانی ها باید بدانند که اگر آن ها مقام هایی از حزب الله را در پست های وزارتی مشخصی قرار دهند عواقبی برای دولت در پی خواهد داشت.

این مقام امریکایی اضافه کرد: به زودی ممنوعیت های جدیدی علیه حزب الله لبنان و ایران وضع خواهد شد دولت امریکا مجازات هایی علیه شرکت ها و موسسات ایرانی اعمال خواهد کرد.

وی افزود: امریکا مذاکرات مهمی با اروپایی ها و سویفت انجام خواهد داد اما تمام این ممنوعیت طی ۱۸۰ روز آینده اجرایی خواهد شد و ما هرکسی که حساب ریالی در خارج از ایران دارد و هرکسی که دالر امریکا به بانک های ایرانی بفروشد مجازات خواهیم کرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: اقدامات سازمان میراث‌فرهنگی در دولت تدبیر و امید با نگاه کارشناسی انجام شد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا سه شنبه هفته گذشته از توافق هسته ای موسوم به برجام خارج شد.

روز چهارشنبه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری امریکا، ‘علی خلیل حسین’ مشاور سیاسی دبیرکل؛ سید ابراهیم امین رئیس شورای سیاسی، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل، ‘یازبک محمد’ رئیس شورای قضایی و سید حسن نصرالله دبیرکل این حزب را در فهرست ممنوعیت های ثانویه به موجب مقررات مالی ممنوعیت های مالی حزب الله قرار داده بود.

حزب الله لبنان در سال ۱۹۸۵ میلادی و زمانی که رژیم صهیونیستی به علت مقاومت مردم لبنان از شهر صیدا عقب نشینی کرد، در یک گردهمایی رسمی در ۱۶ فوریه ۱۹۸۵ که به مناسبت اولین سالگرد شهادت شیخ راغب حرب در حسینیه شیاح بیروت برگزار شد، با صدور یک نامه سرگشاده و تبیین اهداف و راهبردهای خود، برای اولین بار اعلام موجودیت کرد.

از زمان اعلام موجودیت تا سال ۱۹۸۹ حزب الله درگیر جنگ با رژیم صهیونیستی شد اما در سال ۱۹۸۹ با ایجاد آرامشی وابسته حزب الله ساختاری جدید برای اداره خود ترسیم کرد.

پیشنهاد ویژه :   افغانستان: داعش از برده‌های جنسی ربوده‌شده در جذب جنگجویان سود می‌برد

در سال بعد، سیدعباس موسوی دبیرکل دوم حزب الله شد که در سال ۱۹۹۲ اتومبیل وی با بالگرد صهیونیستی مورد اصابت موشک قرار گرفت و دبیرکل به همراه همسر و فرزندش به شهادت رسیدند.

پس از شهادت او، سیدحسن نصرالله به سمت دبیرکلی حزب الله لبنان رسید.

دشمنی دولت امریکا با جبهه مقاومت در تعهد این کشور به پشتیبانی مطلق از رژیم صهیونیستی قرار دارد که در دوره دونالد ترامپ به اوج خود رسیده است با این حال این گروه توانست در انتخابات ۷ ماه مه، ۶۸ کرسی پارلمان را از آن خود کند که نشان دهنده حوزه نفوذ و جایگاه این حزب در میان مردم لبنان دارد.