اقتصادی : شعار مبارزه با تروریسم یک فریب بزرگ برای تحت سلطه درآوردن کشورهایی چون جمهوری اسلامی است/ با تصویب FATF باید منتظر محدودیتهای شدید برای بانک ها وموسسات مالی خود باشیم – پارسا | پایگاه خبری

اقتصادی : شعار مبارزه با تروریسم یک فریب بزرگ برای تحت سلطه درآوردن کشورهایی چون جمهوری اسلامی است/ با تصویب FATF باید منتظر محدودیتهای شدید برای بانک ها وموسسات مالی خود باشیم – پارسا | پایگاه خبری

به هر حال پذیرش توافق FATF به معنای اجازه دادن ورسمیت بخشیدن به سرکشی واشراف کامل باختر به نقل وانقالات بین بنگاه های اقتصادی ایران با سایر دنیاست بنابراین باید منتظر محدودیتهای شدید بانکی وموسسات مالی خود باشیم و این مساله منجر به کاهش قدرت جمهوری اسلامی ایران در حوزه های پولی ومالی خواهد شد. در صورت تصویب وتایید FATF جمهوری اسلامی ایران نمی توان به صورت کامل وبه خواست خود از درآمد نفت و …استفاده کند از این رو باید با هوشمندی کامل در برابرابزارهایی که برای افزایش محدودیت های ما طراحی شده اند اماده شویم.

به گزارش پارسا، دکتر جعفر قادری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه شیراز با اشاره به نقشه های دشمن در طراحی کنوانسیون اقدام کار گروه ویژه مالی برای ایران به خبرنگار پارسا گفت: اقدام مشترک کار گروه ویژه مالی که با عنوان FATF شناخته می شود از جمله طرح های هوشمندانه دنیای باختر برای ایستادگی در برابر جریان های آزادیخواه وکشورهای مستقلی چون جمهوری اسلامی ایران است تا با قفل کردن فعالیت های مالی این کشورها و نهادها آنها را بیش از پیش تحت کنترل های خاص خود قرار دهند.

 وی در تشریح این موضوع بیان داشت: این ابزارهای کنترلی که بوسیله امریکا وکشورهای هم پیمانش ایجاد شده است با کنترل نقل و انتقالات و جابه جایی منابع مالی کشورهای مورد نظر سعی دارد تا اهداف سیاسی و اقتصادی دنیای باختر را بر کشورهای یاد شده افزایش دهد تا هر روز کشورهای عنوان شده تحت سلطه و نفوذ بیشتر دنیای باختر به خصوص آمریکا قرار بگیرند. موضوع مبارزه با پولشویی و عدم پشتیبانی مالی از تروریسم شوخی بچه گانه ای است که هیچ کس آن را از کشورهایی که خود اصلی ترین حامیان تروریسم جهانی هستند نمی پذیرد. وی افزود: امروزه عربستان سعودی و کشورهای هم پیمان عربی اش به عنوان بزرگترین حامیان مالی تروریسم تحت لوای آمریکا و با چراغ سبز دنیای باختر به کشتار مردم بیگناه دست می زنند حال چگونه می توان پذیرفت که باختر به دنبال عدم تامین مالی تروریسم باشد؟ از این رو به صورت صریح و شفاف می توان گفت که مبارزه با تروریسم به زعم باختر صادقانه نیست ویک فریب بزرگ برای تحت سلطه درآوردن کشورهایی چون جمهوری اسلامی است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: العبادی: نبرد با داعش طولانی است

 قادری با رد ادعای مبارزه با تروریسم از سوی باختر در این معاهده بین المللی خاطر نشان کرد: آنچه دنیای استکباری باختر دنبال می کند افزایش فشارها از راه های مختلف و متفاوت است هر چند که برخی کارشناسان معتقدند پذیرش یا عدم پذیرش این توافق نامه بین المللی در هر دو صورت منجر به افزایش ممنوعیت های بین المللی خواهد شد و نه تنها مشکلات اقتصادی وسیاسی کشور را کاهش نمی دهد بلکه منجر به افزایش آن می شود. بهترین مثال برای این مورد شباهت آن با موضوع برجام است که مذاکره باختر با ایران به بهانه مسائل هسته ای بود  در حالی که دنیای باختر ایمان داشت ایران به دنبال ساخت سلاح های کشتار جمعی نیست اما با استفاده از چنین حربه ای توانایی و جایگاه ایران را علامت رفت تا منجر به کاهش اقتدار ایران در زمینه های مختلف علمی از جمله مسائل هسته ای و استقلال هسته ای کشور شود، بنابراین نمی توان باور کرد که موضوع مورد اهتمام دنیای باختر  دراین کنوانسیون مبارزه با تروریسم است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : ۴ مخاطره بزرگ پول مجازی - پارسا

این استاد اقتصاد تصریح کرد: به هر حال ورود یا عدم ورود به این کنوانسیون منجر به افزایش ممنوعیت ها و بهانه جویی های باختر علیه جمهوری اسلامی ایران خواهد شد اما در نهایت باید به این موضوع اهتمام داشته باشیم که پذیرش این کنوانسیون به معنای بازگذاشتن دست دشمنان و اشراف کلی آنها بر هر نوع نقل و انتقال و جا به جایی مالی خواهد بود که مسلما کشور را با مشکلاتی مواجه می کند.

 قادری با تشریح تفاوت دیدگاه ما با دنیای باختر در تعریف تروریسم به پارسا گفت: از جمله موضوعاتی که منجر به نپذیرفتن این معاهده می شود تفاوت تعریف تروریسم و تروریست از دید جمهوری اسلامی ایران و دنیای باختر است. آمریکا وهمپیمانانش جریانهای آزادی بخشی همانند حزب الله لبنان، حوثی های یمنی را که از استقلال وتمامیت ارضی خود دفاع می کنند را تروریسم می نامند و سپاه پاسداران را نیز دراین گروه وارد کرده اند در حالی که تعریف ما از تروریسم چیز دیگری است از این رو یکی از مهمترین وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی ودولت توجه به ظرایف این موضوع است تا به گونه ای از آن بیرون بیایند که نه  بهانه ای به دست دنیای باختر بدهند و نه موجب افزایش تحریمهای بین المللی شوند. اینجا هنر مدیریت مسولین ومجلس جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشته می شود که نوع مدیریت وبرخورد با چنین موضوعی را چگونه وبا کمترین تبعات به سرانجام می رسانند!

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : وام ۱۵ میلیونی ازدواج از ابتدای ۹۷/ خبر خوش برای سهامداران کنتورسازی

وی در ادامه تبعات پذیرش این معاهده را اینگونه عنوان نمود: به هر حال پذیرش توافق FATF به معنای اجازه دادن ورسمیت بخشیدن به سرکشی واشراف کامل باختر به نقل وانقالات بین بنگاه های اقتصادی ایران با سایر دنیاست. بنابراین باید منتظر محدودیتهای شدید بانکی وموسسات مالی خود باشیم واین مساله منجر به کاهش قدرت جمهوری اسلامی ایران در حوزه های پولی ومالی خواهد شد. در صورت تصویب وتایید FATF جمهوری اسلامی ایران نمی توان به صورت کامل وبه خواست خود از درآمد نفت و …استفاده کند  از این رو باید با هوشمندی کامل در برابرابزارهایی که برای افزایش محدودیت های ما طراحی شده اند اماده شویم وبه کشورهایی چون آمریکا و همپیمانانش اجازه ندهیم به بهانه عدم شفافیت مالی و پولشویی و تامین مالی تروریسم نقل وانتقال مالی ما را با دنیای خارج تحت کنترل گرفته و تحریمهای بیشتری را علیه ما ایجاد کنند چرا که پذیرش وعضویت دراین کنوانیسون به معنای خود تحریمی از سوی جمهوری اسلامی ایران برای خود تلقی می شود.