اقتصادی : شورای شهر تهران پشتیبانی خود را از شهردار دریغ نکرده است

اقتصادی : شورای شهر تهران پشتیبانی خود را از شهردار دریغ نکرده است

پارسا، محسن هاشمی روز یکشنبه در  پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر با اشاره به استعفای شهر دار افزود: به کار بردن بن بست برای مدیریت شهری در این استعفا مطرح است اما این تصور نادرستی است که استعفا به عنوان بن بست در مدیریت شهری  مطرح شود.

وی گفت: در شهر تهران شورای اسلامی شهر تهران در راس امور است و به وظایف خود بخوبی عمل خواهند کرد.

هاشمی عنوان کرد: به عنوان کسانیکه از رای مردم استفاده کردیم باید مراقب باشیم که نظراتمان با مردم همگن باشد.

وی افزود:  موضوع استعفا در فضای مجازی و رسانه ها مورد توجه قرار گرفته و  ۲ رویکرد نادرست در این حوزه مطرح شده است.

وی افزود: طرحها ومصوباتی که در جهت قانونمندی وشفافیت مدیریت شهری در این دوره مصوب گردید وجزو افتخارات شورای پنجم می باشد نیز عموما با پشتیبانی ونظر مثبت شهردار منتخب انجام شده است.

هاشمی گفت: اینکه ذهنیت که استعفای ایشان ناشی از عدم پشتیبانی یا همراهی نکردن شورای پنجم است غیرمنصفانه وبدور از واقعیت بوده است .

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد:  شهردار محترم در جلسات متعددی که از زمان طرح استعفا بصورت فردی وگروهی با اعضای شورا داشته اند، و احتمالا در صحبتهای امروز خود نیز تصریح می کنند ، قدردان حمایتهای شورا پنجم می باشند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : ۷۰درصد بایکوت‌های آمریکا در جهان بی‌تاثیر است/ شدیدترین بایکوت‌ها برای ایران

وی خاطر نشان کرد: شوراهای اسلامی که از نمایندگان مردم تشکیل می شوند ، به دلیل ارزش رای و خواست مردم جایگاه ویژه دارند وباید در راس امور واقع شوند، بنابراین هیچگاه نباید جایگاهی که آرا ونظرات مردم را نمایندگی می کند، تنزل داد و همه نهادها و دستگاهها ومسئولین دیگر بایست تابع نظر مردم باشند، سخنانی که نتیجه آن تنزل جایگاه شورای شهر ونمایندگان مردم ذیل یک مسئولیت اجرایی می شود ، در حقیقت در نظر نگرفتن جایگاه مردم می باشد.

وی گفت: : از این رو با صراحت اعلام می کنیم که مجموعه بزرگ مدیریت شهری تهران، وابسته به شخص نیست وبا ماندن یا رفتن یک فرد دچار تزلزل ، بن بست و شکست نمی شود، شورای پنجم چه استعفای شهردار محترم تهران را بپذیرد و چه نپذیرد ، باید توجه داشته باشیم که جایگاه آن بعنوان تبلور رای و نمایندگی مردم، باید محفوظ بماند.

وی یادآور شد: نباید  به گونه ای سخن بگوییم که شان وجایگاه نمایندگی مردم ، ذیل اشخاص افراد تلقی شود و مدیریت شهری دچار بی ثباتی و التهاب شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پایگاه خبری تحلیلی پارسا » “قدر فرزندان فرهیخته خود را بدانیم” / حسن امیریان

تولید ملی نشان دهنده قدرت هر کشور است

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به شعار سال تاکید کرد:  محور اصلی در مدیریت شهری ارائه خدمت به شهروندان است وبایست نتیجه خواست رهبرمعظم انقلاب برای پشتیبانی از تولید ملی در حوزه مدیریت شهری، در بهبود کیفیت تولید وارائه خدمت به شهروندان دیده شود.

وی گفت: محوری که رهبرمعظم انقلاب امسال بعنوان محل تمرکز وتوجه مردم ومسئولان کشور بیان کردند مساله بسیار مهم وراهبردی توجه تولید ملی است.

وی گفت: تولید ملی بعنوان یکی از مولفه های مهم قدرت هر کشوری مطرح است خود نشان دهنده وضعیت بسیاری از معیارهای اساسی و نیازهای یک ملت می باشد، اشتغال، رفاه، وضعیت اجتماعی، رونق اقتصادی و سرمایه اجتماعی همه از تولید ملی تاثیر می پذیرند و فضای مثبت و استقبالی که نخبگان و مردم نسبت به این موضوع در ابتدای سال داشتند نشان می دهد که نقطه کلیدی و تاثیر گذار جامعه ما مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: موضوع پشتیبانی از کالای ایرانی تنها یک بخش از سرفصل مهم تولید ملی است، امروز بخش قابل توجهی از ارزش افزوده در جهان در تولید خدمات انجام می شود و طی دهه های اخیر نسبت ارزش افزوده تولید خدمات به تولید کالا رشد چشمگیری یافته است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: «قیامِ قم»،«بی‌تابی تهران»و«موجِ مشهد» ایران؛ حماسه ماندگار - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: متوسط میزان اشتغال در بخش تولید خدمات چندین برابر تولید کالا است وبا پیشرفت فناوری، جهان آینده، جهان خدمات محور خواهد بود، بنابراین در موضوع پشتیبانی از تولید ملی ، بخش خدمات نیز باید همانند کالا مورد توجه قرار گیرد ، بویژه آنکه با توسعه منابع انسانی و افزایش تحصیلات وتخصص در جامعه ایران، توانمندی های فوق العاده ای در حوزه تولید خدمات مانند خدمات فنی ومهندسی و نرم افزاری در کشور ایجاد شده است که می تواند منشا تولید ثروت برای کشور باشد.

وی ادامه داد: محور اصلی در مدیریت شهری نیز ارائه خدمت به شهروندان است وبایست نتیجه خواست رهبرمعظم انقلاب برای پشتیبانی از تولید ملی در حوزه مدیریت شهری، در بهبود کیفیت تولید وارائه خدمت به شهروندان دیده شود.

هاشمی گفت: کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان ومیزان رضایتمندی آنان با شاخص های مطلوب فاصله چشمگیری دارد و سالجاری بایست بعنوان نقطه شروع جهشی در جهت بهبود کیفیت و کمیت ارائه خدمت به شهروندان تلقی شود.