اقتصادی : ما به فن شناسی تولید تایر جهت‌ دادیم

اقتصادی : ما به فن شناسی تولید تایر جهت‌ دادیم

گفت‌وگو با مهندس زینلی مدیرعامل شرکت کویرتایر

شرکت کویر تایر در سال ۱۳۶۶با یک‌میلیون‌ریال سرمایه اولیه تاسیس و عملیات اجرایی آن با ظرفیت ۲۵هزارو۵۰۰تن از نیمه دوم سال ۱۳۷۰در بیرجند آغاز شد. هفت‌سال بعد کویرتایر با صرف ۳۵میلیاردتومان سرمایه ریالی و ۸۴میلیون‌دلار، به بهره‌برداری رسید و اکنون ۱۵درصد از تایر تولیدی کشور را ازنظر وزنی، و ۲۲درصد را از لحاظ چندین تولید می‌کند.

یکی از ویژگی‌های شاخص کویر تایر، ثبات مدیریتی این مجموعه در طول سال‌های فعالیت است. البته به‌جز هشت‌سالی که به‌خاطر سیاست‌های رئیس‌دولت وقت، سیدمحمد حسین زینلی از سکان مدیریتی این شرکت فاصله گرفت.

مهندس زینلی در گفت‌وگویی تفضیلی با «دنیای خودرو» از وضعیت فعلی صنعت تایر و کویر تایر می‌گوید که یکی از ارکان صنعت است و برای توسعه در سال آینده برنامه‌های زیادی دارد.

سیدمحمد حسین زینلی

سیدمحمد حسین زینلی

درحال موجود کویر تایر، چند حلقه تایر در سال تولید و چه برنامه‌ای برای سال آینده دارد؟

برنامه کویر تایر برای سال آینده تولید ۴میلیون‌و۲۰۰هزار حلقه تایر در سال است و در سال جاری هم موفق به تولید سه‌میلیون‌و۸۰۰هزارحلقه تایر شده‌ است.

در سال ۹۷سایزهای جدیدی به محصولات کویر تایر اضافه می‌شود و با افتخار این خبر را اعلام می‌کنم که این شرکت برای اولین بار در ایران، تایر رینگ ۱۷ را به سفارش خودروساز و برای تامین تایرهای خودروی ویتارا تولید کرده است.

این اولین تایر رینگ ۱۷کشور است که با سایز ۲۲۵/۶۵/۱۷ برای استفاده در خودروهای اس‌یو‌وی تولید شده است.

محصولات کویر تایر تحت لیسانس کدام برند خارجی و کدام کشور تولید می‌شوند؟

ما اولین کارخانه تولیدکننده تایر در کشور هستیم که تایرهای سیمی رادیال را با فن شناسی ماتادور چک‌‌اسلواکی وارد کشور کردیم، ولی درحال‌موجود تحت‌لیسانس شرکت و کارخانه خاصی فعالیت نمی‌کنیم. البته طی دو سال گذشته با استفاده از یک مشاور خارجی، فن شناسی کویرتایر را مطابق استانداردهای جهانی، به‌روز کرده‌ایم.

تولید کنندگان تایر معتقدند تایرهای چینی، بی‌کیفیت هستند، اما از سوی دیگر آنچه در عمل و بازدید از کارخانه‌های چینی می‌توان فهمید، کیفیت بالای این محصولات است.حتی کارخانه‌های داخلی هم به‌دنبال خرید دستگاه و فن شناسی از چینی‌ها هستند. در این باره چه نظری دارید؟

هم کسانی که می‌گویند تایرهای چینی بی‌کیفیت هستند درست می‌گویند و هم شما که معتقدید تایرهای چینی بسیار باکیفیتی وجود دارند. متاسفانه مقصر اصلی، تاجرانی هستندکه به‌جای تایرهای باکیفیت چینی، نمونه‌های بسیار بی‌کیفیت را می‌خرند و وارد کشور می‌کنند.

این درحالی است که بخش عمده‌ای از بازار اروپا و آمریکا در اختیار چینی‌هاست، اما بسیاری از واردکننده‌های تایر در ایران هنگام خرید به‌سراغ نمونه‌های بی‌کیفیت می‌روند. در اصل این افراد هستند که به صنعت تایر و در نهایت مصرف‌کننده نهایی ظلم می‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: نخستین قدم‌های رضاخانی در اسلام‌زدایی اجتماعی چرا رضاخان اصرار بر کشف حجاب داشت؟

درحالی‌که چین تایرهای بسیار باکیفیتی دارد که برخی از آن‌ها، به بازار ایران هم راه پیدا کرده‌اند. اینکه آمریکا برای برخی تایرهای چینی مثل دبل کوین، تراینگل و … تعرفه‌های بسیار سنگینی وضع کرده، نشان از کیفیت بالای آن‌ها و این مساله دارد که رقابت را برای تایرهای آمریکایی سخت کرده‌اند.

این روزها مطالبه از خودروسازها یکی از دغدغه‌های اصلی صنعت تایر است، خودروساز معتقد است تایرساز توان تامین تایر ما را ندارد و ما به همین خاطر به‌سراغ وارداتی‌ها می‌رویم. حتی واردکننده‌ها می‌گویند مطالبات ما ظرف ۶۰روز تامین می‌شود و عدم توانایی تایرساز در تامین تایر باعث شده معوقات خودروسازان به آن‌ها، سر به فلک بکشد. واقعیت امر چیست؟

تسویه ۶۰روزه کاملا کذب است. براساس قراردادی که با خودروساز داریم، مطالباتمان باید ظرف مدت ۶۰تا ۹۰روز تسویه شود. اما با پشتیبانی وزارت صمت، متاسفانه خودروسازان مطالبات ما را ۱۲۰روزه تسویه می‌کنند.

در این وضعیت تایرساز تا ۴ماه به هیچ وجه طلبکار به‌حساب نمی‌آید. ۴۵روز هم طول می‌کشد تا تایر به اصطلاح در انبار کارخانه خودروساز بنشیند که با این شیوه عملا ۵ ماه زمان می‌برد.

در نهایت وقتی می‌خواهند پول پرداخت کنند، خودرو به ما تحویل می‌دهند و مجبوریم خودرو را ازطریق شرکت‌های لیزینگ به بازارعرضه کنیم که دراین شیوه ۲ درصد هم به‌عنوان سهم شرکت لیزینگی از مطالبات کم می‌شود.

پس چرا بازهم اصرار به تامین تایر خودروساز دارید؟

ما به خودروسازها اعلام کردیم و تعهد دادیم که در رینگ ۱۳تا ۱۵امکان تامین داریم، ولی آن‌ها بازهم سراغ وارداتی‌ها می‌روند. این درحالی است که وارداتی‌ها فقط نقدی تایر می‌فروشند اما خریدشان از ما چند ماهه است. خودروساز مشتری اصلی تایرساز است که این همکاری محاسنی هم برای ما دارد و ازجمله آن‌ها می‌توان به بالارفتن کیفیت کالا اشاره کرد.

چرا به خودروساز تقلیل ۱۵درصدی و حتی بیشتر می‌دهید ولی موجود به کاهش قیمت در بازار و فروش ارزان‌تر به مصرف‌کننده نیستید؟

تقلیل ۱۵ درصدی صحیح نیست و بین قیمت‌های ما به خودروساز و بازار تفاوت زیادی وجود ندارد. این قرارداد عمدتا یک‌طرفه است. دولت به‌عنوان حامی خودروساز به ما فشار می‌آورد اما از تولیدکننده‌های تایر پشتیبانی چندانی نمی‌کند.

وزارت صمت جلسه مشترکی برگزار کرده و به ما تاکید می‌کند تا ۴ماه به هیچ‌وجه برای مطالبات اقدام نکنید. ضمن اینکه قیمت تایر را خودروساز تعیین کرده و کاملا یک‌طرفه با ما معامله می‌کند.

قراردادهای ما با خودروسازان کاملا یک‌طرفه است، و حتی کرایه حمل را هم تایرساز باید تقبل کند. اما با تمام این اوصاف، وجود خودروسازان برای ما دارای اهمیت است، چون استانداردهایی که مدنظر دارند، در نهایت کیفیت تایر ایرانی را بالا می‌برد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : پارسا - سایه سنگین تعطیلی بر سر قدیمی‌ترین صنعت کشور/ فاز ۴کارخانه سیمان دورود وعده‌ای که "پوچ" شد

چه میزان از تولیدات کویر تایر به بازار عرضه می‌شود و چه تعداد در اختیار خودروساز قرار می‌گیرد؟

نیمی از تولید ما به خودروسازان تحویل می‌شود.

چرا با تبلیغات و تقویت شبکه فروش بازار مصرفی مردم را تقویت نمی‌کنید؟

ما از لحاظ تیراژ دومین شرکت تولیدکننده رادیال سواری در کشور هستیم و مشکلی هم برای فروش نداریم. ولی خودروساز با ما تعامل کمتری داشته‌است. اخیرا هم مشاهده کرده‌اید که در رسانه‌ها اعم از ملی و … حضور پررنگی داریم.

آیا برنامه‌ای برای توسعه در بخش باری اتوبوسی درسال آینده دارید؟

ما به‌رغم داشتن برنامه، مشکل فن شناسی داریم و کشورهای صاحب فن شناسی موجود به فروش فن شناسی به شرکت‌های ایرانی نیستند؛ چراکه هنوز به‌طور کامل از ممنوعیت‌ها خارج نشده‌ایم.

ما با شرکت‌های ژاپنی، کره‌ای و حتی شرکت‌های خوب چینی مذاکره کردیم، ولی هیچ‌کدام موجود به همکاری در زمینه انتقال فن شناسی نشدند. حتی سایت موردنیاز برای تولید تی‌بی‌آر را آماده کردیم، ولی خارجی‌ها با انتقال فن شناسی موافقت نکرده‌اند.

امکان بومی‌سازی فن شناسی در داخل وجود ندارد؟ شرکت مهندسی تحقیقات صنایع لاستیک در این زمینه چه می‌کند؟

فلسفه پیدایش شرکت تحقیقات لاستیک این بوده که فن شناسی را بومی‌سازی کرده و در اختیار تولیدکننده‌های تایر قرار دهد، اما متاسفانه از اهداف خود دور شده است. قرار بود کاری که چین سال‌ها پیش انجام داد، بوسیله این شرکت انجام شود و فن شناسی ساخت تایر و تجهیزات موردنیاز درکشور بومی‌سازی شود که متاسفانه چنین چیزی محقق نشد.

مشکل اصلی صنعت تایر ما عدم‌پشتیبانی دولت از صنعت، به ویژه در بخش تولید فن شناسی است و ما هم بنیه مالی ضعیفی داریم و امکان سرمایه‌گذاری‌های بسیار سنگین را برای به‌کارگیری کارشناسان و نخبگان خارجی در مراکز تحقیق و توسعه و بومی‌سازی فن شناسی نداریم.

چرا صادرات تایر ایرانی به بازارهای جهانی و منطقه محدود است؟

همین رقابتی که ما در داخل با تایرهای چینی، هندی و اندونزیایی داریم، در خارج از کشور هم وجود دارد. دولت چین یارانه صادراتی بالایی به شرکت‌ها می‌دهد و علاوه‌بر این، منابع بانکی مورداستفاده آن‌ها مانند ما، شرایط ۲۲درصد ندارد. ما به هیچ‌عنوان توان رقابتی برابر با تولیدکنندگان خارجی را نداریم.

افزایش قیمت دلار و ممنوعیت ثبت‌سفارش مواداولیه تولید تایر با دلار چه تاثیری در قیمت سال آینده تایر داخلی دارد؟

کیفیت تولیدات ما در حد تایرهای کره‌ای است اما مجبوریم تایر را با قیمتی کمتر از قیمت تایرهای چینی بفروشیم، درحالی‌که ما تایر خود را ۴سال تضمین می‌کنیم و ضمنا در سال آینده افزایش قیمت نخواهیم داشت و محصولمان را با سود کمتری به بازار عرضه خواهیم کرد تا شاهد افزایش قیمت نباشیم. ضمن اینکه ۶۰درصد مواد اولیه وارداتی است و تمام این مواد، حتی مواداولیه تولید داخل تا ۳۰درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

پیشنهاد ویژه :   علمی و پزشکی: بیماری هایی که سلامت جنسی را تهدید می کنند - بیماری - مراقبت

باتوجه‌به اینکه در رینگ‌های ۱۳تا ۱۵ به خودکفایی رسیده‌ایم، چه پیشنهادی برای پشتیبانی از صنعت داخلی دارید؟

حداقل درخواست ما این است که جلوی ثبت‌سفارش این سایز تایرها که تایرسازان داخلی، آن‌ها را با بالاترین کیفیت تولید می‌کنند، گرفته شود یا اگر قرار است وارداتی داشته باشیم از برندهای خوب دنیا و از ژاپن و اروپا باشد.

کویر تایر در این عرصه یکی از موفق‌ترین‌ها بوده است، این مجموعه چه ویژگی‌های خاصی داشته که باعث شده با این عنوان مطرح شود؟

ما چند رکورد منحصربه‌فرد در کشور داریم که از افتخارات شرکت کویرتایر است. روند شکل‌یابی کویر تایر نیز یک روند استثنایی بوده و با سرمایه اولیه ۱۰۰هزارتومان تشکیل شده و به مرور با افزایش سرمایه کار خود را توسعه داده است.

کویر تایر سال‌هاست که کلیه مفاهیم اقتصاد مقاومتی را اجرایی کرده است. شعار ما جمع‌آوری منابع اندک و انجام کارهای بزرگ بوده است و در این سال‌ها از ۴۲شهر کشور، چندین هزار سهامدار را به دورهم جمع کردیم تا در نهایت در ۲۲نوبت افزایش سرمایه،‌کویر تایر به این جایگاه رسید.

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص ما، جهت‌دهی به فن شناسی تولید تایر بود. پیش‌از شکل‌گیری کویر تایر ما تایر تیوب‌لس با کمربند سیمی در کشور نداشتیم و برای اولین بار این فن شناسی بوسیله ما وارد کشور شد و سپس دیگر شرکت‌ها هم به‌دنبال تولید این محصول رفتند.

سومین رکورد کویر تایر در این صنعت، مدیریت مصرف انرژی است. ما۱۷سال پیش مرکز مدیریت انرژی را در کشور ایجاد کردیم و نکته جالب این است که در بحث مصرف انرژی، حتی از استانداردهای ملی هم جلوتر هستیم. به‌عنوان مثال مصرف گاز در کویر تایر برای تولید هر یک‌تن تایر ۳۶درصد کمتر از استانداردهاست.

در زمینه برق هم ۱۹درصد جلوتر از استانداردهای ملی هستیم،‌ به‌نحوی‌که الگوی دیگر شرکت‌ها بوده‌ایم. یکی دیگر از افتخارات کویرتایر تولید تایر سبز و سازگار با محیط زیست است که برای اولین بار در بازار ایران تولید و به بازار عرضه شد.

همچنین طراحی و ساخت پرس پخت تایر نیز از دیگر دستاوردهایی‌است که بوسیله کویرتایر به ثبت رسید و ساخت پرس‌های پخت به انحصار این شرکت درآمد.