تفریحی و گردشگری: تجلیل از هفتاد سال فعالیت تبلیغی «آیت الله مهاجر» در مسجد قبا

تفریحی و گردشگری: تجلیل از هفتاد سال فعالیت تبلیغی «آیت الله مهاجر» در مسجد قبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی پارسا، شهرداری منطقه ۱۰ اصفهان طی مراسم نکوداشتی از هفتاد سال فعالیت تبلیغی حضرت آیت الله مهاجر تقدیر به عمل آورد.

آیت الله سید حسن مهاجر، متولد سال ۱۳۰۸ در روستای محسن آباد برخوار اصفهان است که از هفت سالگی مقدمات علوم حوزوی را نزد پدر خود فراگرفته و در سنین نوجوانی وارد حوزۀ علمیۀ اصفهان شده است. وی که از محضر اساتیدی چون آیت الله خادمی، آیت الله طیب، آیت الله صدر کوپایی و آیت الله شیرازی کسب فیض کرده بعد از مهاجرت به قم و تحصیل در کلاس آیات عظام امام خمینی، مرعشی نجفی، بروجردی، کوه کمره ای، گلپایگانی و … به درجات عالیۀ علمی نائل شده است.

آیت الله مهاجر از محضر آیت الله میلانی و شیخ احمد کفایی در مشهد نیز بهره برده و در سال ۱۳۳۱  موفق به اخذ مدرک لیسانس الهیات از  دانشگاه تهران شده است. از ویژگی های این عالم برجسته می توان به اهتمام به امر تبلیغ اشاره کرد.

پیشنهاد ویژه :   حسینیه پارسا: رونمایی از مستند «خواب ابراهیم» در شبکه مستند/ بهروز افخمی به «پرتره» می‌آید

در تابستان ۱۳۵۸ به درخواست مرحوم محسنی موسس مسجد قبا و با معرفی آیت الله خادمی و مردم منطقه، این عالم بزرگ به عنوان امام جماعت  مسجد قبا انتخاب و مشغول کار تبلیغی در همۀ عرصه ها شد. تربیت طلاب جوان و ترویج معارف قرانی از جمله فعالیت های این بزرگوار در مسجد قبا بوده، تا حدی که این مسجد با حضور او به یکی از فعالترین و تاثیرگذارترین مساجد شهر اصفهان بدل شده است.

به پاس خدمات ارزندۀ این مجتهد عالی قدر، مراسم بزرگداشتی با حضور آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، ۲۴ مهر ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد قبای اصفهان برگزار شد و در این مراسم از کتاب «پیشوا» نیز رونمایی شد. /