تفریحی و گردشگری: روزمره هایی با ناخودآگاه و خودآگاهمان

تفریحی و گردشگری: روزمره هایی با ناخودآگاه و خودآگاهمان

این هنرمند نقاش در گفت‌وگو با پارسا اظهار کرد: آثار نقاشی ارایه شده در این نمایشگاه همگی با استفاده از تکنیک اکریلیک روی بوم خلق شده‌اند و انتخاب نام “دگرشده‌ها، تلاقی‌ها و تعامل” برای این مجموعه نامی بینامتنی است که از نام‌های دیگر بیرون کشیده شده است، اما برای درک بهتر مخاطبان از این نمایشگاه باید به دو کلمه “اسطوره” و “انسان مدرن” اشاره کرد که موضوع نقاشی‌های این نمایشگاه است.

رضا مزروعی افزود: در واقع موضوع مورد اشاره در این نقاشی‌ها اتفاقات روزمره‌ای است که در زندگی انسان امروزی یا همان انسان معاصر درحال وقوع است و تلفیقی از ناخودآگاه و خودآگاه هر فرد به شمار می‌رود. تاثیرات ناخودآگاه ما از ازل در ذهن همه ما باقی مانده است که از آن جمله می‌توان به بحث قومیت، ملیت، دین و مذهب و عواملی این‌چنینی اشاره کرد.

وی گفت: خودآگاهی که ما به وجود می‌آوریم دقیقا بر روی ناخودآگاه ما سوار است و شاید خیلی از ما از این موضوع بی‌اطلاع باشیم که ناخودآگاه ما قدرت بسیار بیشتری نسبت به خودآگاهمان دارد و ناخودآگاه ما است که پیشرفت، پس‌رفت، رُشد و یا عقب‌گرد ما را مشخص می‌کند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: جشنواره «تهران‌گردی در خنکای تابستان» برگزار می‌شود > پارسا

مزروعی هدف خود از ارایه این مجموعه را شناخت خودآگاه و ازطرف دیگر پذیرفتن و نپذیرفتن و شناخت ناخودآگاه‌ برشمرد و گفت: ما از برخی مسایل، بت‌هایی ساختیم که جلوی زندگی‌کردن در فضای معاصر را می‌گیرد در حالی که فضای معاصر، بازگشت انسان به خودش است و وقتی به نیروی خودش برمی گردد به نیروی ابدی هم پی می بَرَد.

پارسا، “رضا مزروعی” متولد سال ۱۳۷۰ و دانش‌آموخته کارشناسی نقاشی از دانشگاه هنر اصفهان است. وی هم‌چنین دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد نقاشی است و نمایشگاه ” دگرشده‌ها، تلاقی‌ها و تعامل” چهارمین نمایشگاه انفرادی وی به شمار می‌رود، ضمن اینکه در ۱۷ نمایشگاه گروهی در ایران نیز شرکت داشته است. مزروعی تا کنون موفق به دریافت عنوان برگزیده از جشنواره خوارزمی در رشته هنر و معماری نیز شده است، هم‌چنین در دوسالانه نقاشی اصفهان در سال ۹۴ و جشنواره بین‌المللی رضوی سال ۹۵ نیز تقدیر شده است.

نمایشگاه “دگرشده‌ها، تلاقی‌ها و تعامل” جمعه ۲۵ خردادماه  ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود و علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا ۶ تیرماه صبح‌ها ساعت ۱۰ تا ۱۳ و بعد از ظهرها ساعت ۱۷ تا ۲۰ به گالری متن، واقع در خیابان آبشار اول، پلاک ٢۵ مراجعه کنند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: جازموریان یکی از عوامل گرد وغبار کشور است