تفریحی و گردشگری: لزوم تکمیل و آماده‌سازی موزه دفاع‌مقدس آذربایجان غربی > پارسا


در بازدید مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تأکید شد


مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی از مراحل آماده‌سازی موزه دفاع‌مقدس آذربایجان غربی بازدید کرد.

لزوم تکمیل و آماده‌سازی موزه دفاع‌مقدس آذربایجان غربی

به‌گزارش پارسا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیرکل میراث‌فرهنگی به همراه محسن تیموری مدیرکل بنیاد نگه داشتن آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان، معاون میراث‌فرهنگی و توسعه مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی ظهر دیروز یکشنبه ۲۳ مهر ۹۶ از مراحل ساخت و آماده‌سازی موزه دفاع‌مقدس آذربایجان غربی بازدید کرد.

در این بازدید مدیرکل بنیاد نگه داشتن آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس بر لزوم تکمیل و آماده‌سازی این موزه تأکید داشت.

مطالعات محتوایی این موزه را دفتر نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس انجام داده و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان نیز همکاری‌های لازم را برای آماده‌سازی این موزه با بنیاد نگه داشتن آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان داشته است.

در این بازدید پیمانکار طرح گزارشی از مراحل اجرای پروژه موزه دفاع مقدس ارائه کرد. بر اساس گزارش پیمانکار برای خرید تجهیزات موزه‌ای اعم از دستگاه‌های نمایشگر سه‌بعدی و مانیتور مبلغی بیش از ۳میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

موزه دفاع‌مقدس در فضایی به‌مساحت ۱۰۸۲ متر‌مربع در خیابان دفاع‌مقدس ارومیه قرار گرفته که در صورت افتتاح آن از جاذبه‌های مهم گردشگری ارومیه و استان آذربایجان غربی محسوب خواهد شد.

بخشی از فضای موزه دفاع‌مقدس نیز برای معرفی اسباب و وسایل دفاعی و جنگ‌های تاریخی اختصاص خواهد یافت. 

پیشنهاد ویژه :   حسینیه پارسا: اشعار برگزیده ولادت امام سجاد (ع)