تفریحی و گردشگری: محفل «تفسیر غزلیات حافظ» در کتابخانه سعدآباد برگزار می‌شود > پارسا


به‌مناسبت بزرگداشت روز حافظ، امروز دوشنبه ۲۴ مهر ۹۶ محفل «تفسیر غزلیات حافظ» به‌همت استاد محمدرضا پور‌جعفری نویسنده و پژوهشگر زبان‌شناسی در کتابخانه مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برگزار می‌شود.

محفل «تفسیر غزلیات حافظ» در کتابخانه سعدآباد برگزار می‌شود

به‌گزارش پارسا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، این نشست اولین جلسه از سلسله نشست‌های تخصصی حافظ‌شناسی و تفسیر غزلیات حافظ خواهد بود که از این پس به‌صورت یک جلسه در هر ماه در کتابخانه سعدآباد برگزار می‌شود، شرکت در این نشست‌ها برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

خواجه شمس‌الدین محمد‌بن بهاالدّین محمد حافظ شیرازی (درگذشته ۷۹۲ قمری)، معروف به لسان‌الغیب، ترجمان الاسرار، لسان‌العرفا و ناظم‌الاولیاشاعر بزرگ سده هشتم ایران و یکی از سخنوران نامی جهان است. بیشتر شعرهای او غزل هستند که به غزلیات حافظ شهرت دارند. در قرون هجدهم و نوزدهم اشعار او به زبان‌های اروپایی ترجمه شد و نام او به گونه‌ای به محافل ادبی جهان باختر نیز راه یافت.

هرساله در روز ۲۰ مهر ۹۶ مراسم بزرگداشت حافظ در محل آرامگاه او در شیراز با حضور پژوهشگران ایرانی و خارجی برگزار می‌شود و مطابق تقویم رسمی ایران این روز روز بزرگداشت حافظ نامیده شده است.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: در نشست امروز مجلس قرائت شد تذکر نمایندگان به رئیس‌جمهور در مورد کاهش ارزش پول ملی/ چگونه می‌خواهید این کاهش ارزش پول را جبران کنید؟

مشتاقان و علاقه‌مندان به ادبیات پارسی می‌توانند برای شرکت در این جلسه امروز از ساعت ۱۴ تا ۱۶ به کتابخانه سعدآباد به نشانی میدان تجریش، میدان گرفتار، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.