تفریحی و گردشگری: مرحله استانی چهارمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع‌دستی در خوزستان برگزار شد


چهارمین دوره‌ داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع‌دستی هنرمندان و صنعتگران استان خوزستان دیروز یکشنبه ۲۳ مهر برگزار شد.

مرحله استانی چهارمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع‌دستی در خوزستان برگزار شد

به‌گزارش پارسا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان، در این دوره از داوری، ۸۰ اثر به معاونت صنایع‌دستی این استان ارسال شد که از بین آن‌ها ۳۲  اثر برای داوری انتخاب شدند.

این آثار که براساس شاخص‌هایی نظیر مرغوبیت، اصالت، زیباشناسی سنتی، نوآوری، قابلیت بازاریابی و کاربردی بودن محصولات ارزیابی شدند، برای داوری نهایی به معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ارسال می‌شوند.

آثار دریافتی هنرمندان در رشته‌های کپوبافی، خراطی چوب، محرق ساقه گندم، زیورآلات سنتی، چوقا‌بافی، مصنوعات چرم دست‌دوز، قلم‌زنی، گلیم رندی، حصیربافی، گلیم دورو و البسه‌ محلی (شوشتری و عربی) بودند که از شهرستان‌های شوش، شوشتر، بهبهان، دزفول، آبادان، خرمشهر، لالی، اندیکا (روستای شوکول حاجیوند)، اهواز و ماهشهر به دبیرخانه ارسال شدند.

 در سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت که در سال ۱۳۹۴ برگزار شد، ۲۹ اثر از استان خوزستان، نشان ملی مرغوبیت را دریافت کردند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: در نظام اسلامی، انتقاد دلسوزانه از هیچ مقامی ممنوع نیست و حق و تکلیف همگان است/ نباید انتقاد، بهانه تضعیف نظام و تخریب جایگاه ولایت فقیه باشد