تفریحی و گردشگری: نمایشگاه نقاشی دیجیتال‌آرت با عنوان «آبی لاجوردی» در سعدآباد برگزار می‌شود > پارسا

به‌گزارش پارسا به‌نقل از  روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد؛ این نمایشگاه شامل ۱۵ اثر از هنرمند ایتالیایی خانم الیزا وندارمین، نقاش و محقق ادبیات پارسی است که با الهام از کتاب منطق الطیر عطار خلق شده است. 

آثار مذکور به سبک پست‌مدرن و با تکنیک دیجیتال‌آرت هستند.

فَریدالدّین ابوحامِد محمّد عطّار نِیشابوری (۵۴۰ – ۶۱۸ قمری) یکی از عارفان و شاعران صاحب نام ایرانی است که در سال ۵۴۰ هجری برابر با ۱۱۴۶ میلادی در نیشابور زاده شد. او یکی از پرکارترین شاعران ایرانی به شمار می‌رود و بنا به نظر عارفان در زمینه عرفانی از مرتبه‌ای بالا برخوردار بوده‌است.

آثار عطار به دو دسته منظوم و منثور تقسیم می‌شود. آثار منظوم او عبارت است از دیوان اشعار که شامل غزلیات و قصاید و رباعیات است،  مثنویات او عبارت است از الهی نامه، اسرار نامه، مصیبت‌نامه، وصلت نامه، بلبل‌نامه، بی سر نامه، منطق الطیر، جواهر الذات، حیدر نامه، مختار نامه، خسرو نامه، اشتر نامه و مظهر العجایب.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه از تاریخ ۲ تا ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰ تا ۱۷ به نگارخانه و مرکز هنری سعدآباد به نشانی میدان تجریش، میدان گرفتار، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: مهلت شرکت در جشنواره «سینماحقیقت» تمدید شد