جوانکده : ارائه ۴۰ هزار مجوز طرح ترافیک به متقاضیان/ افشانی شهردار تهران شد

جوانکده : ارائه ۴۰ هزار مجوز طرح ترافیک به متقاضیان/ افشانی شهردار تهران شد

بسته خبری جمعه////به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون پارسا؛ شهرداری تهران، در هفته‌ای که گذشت شاهد رویدادهایی بود که در این بسته خبری به آن می پردازیم.

واکنش شهرداری به ضرب و شتم یک کارگر بوسیله مامور خاطی

عباس مافی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» راجع ماجرای ضرب و شتم یک کارگر بوسیله مأمور شهرداری گفت: چندین از شهروندان به دلیل اینکه پسماند خشک از مبدأ جدا نمی‌شود و پسماند با ارزش همراه باقی پسماندها داخل مخزن می‌آید، اقدام به زباله‌گردی می‌کنند که باعث ایجاد بیماری می‌شود.

مافی با اشاره به فیلم منتشر شده از این ضرب و شتم گفت: فرد خاطی نیروی تحت استخدام شرکت خصوصی پیمانکار بوده است که یکی از وظایف او جلوگیری از زباله‌گردی شهروندان است؛ به علت برخورد نامناسب و خارج از شئونات، با وی برخورد کردیم و اشد مجازات یعنی اخراج را برایش در نظر گرفتیم. همچنین با پیمانکار مربوطه برخورد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این افراد آموزش دیده‌اند و با چه معیارهایی استخدام می‌شوند، گفت: برای انعقاد قرارداد با شرکت پیمانکار، این شرکت باید مجوزهای لازم داشته باشند و افرادی که استخدام می‌کنند باید آموزش‌های لازم را دیده‌ باشند. همچنین از آن‌ها تعهداتی ضمن استخدام دریافت می‌کنیم.

سید محمدعلی افشانی شهردار تهران شد+ سوابق

در شصت و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران که بیست و سوم اردیبهشت ماه برگزار شد، پس از رای گیری برای انتخاب شهردار تهران، سید محمدعلی افشانی با ۱۹ رای انتخاب شد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: خبر دادستان تهران از حکم اعدام برای عوامل فرقه نوظهور

گفتنی است؛ در ابتدا ۷ نفر کاندیدای شهرداری تهران بودند که پس از انصراف میرزایی، حجتی و انصاری لاری رای گیری از میان ۴ کاندیدای باقی مانده حناچی، حسینی مکارم، افشانی و سید محمود حسینی انجام شد و در نهایت حسینی مکارم و افشانی به عنوان دو کاندیدای شهرداری تهران به شصت و سومین جلسه شورای شهر راه یافتند و در پایان سید محمدعلی افشانی با رأی اکثریت اعضا به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

سوابق محمدعلی افشانی

محمدعلی افشانی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و استاندار پارس در دولت یازدهم است.

او معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و رئیس سابق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده است. در سابقه او معاونت استانداری استان های کهگیلویه و بویراحمد،خوزستان و سمنان نیز به چشم می خورد.

افشانی رسما شهردار تهران شد

حکم محمدعلی افشانی، تنها یک روز بعد از رای شورای شهر تهران  به امضای وزیر کشور رسید تا او رسما کار خود را به عنوان شهردار آغاز کند.
این اتفاق به معنای پایان کار حسینی مکارم به عنوان سرپرست در شهرداری تهران است و باید دید که آیا افشانی، مکارم را در سمت معاونت مالی شهرداری ابقا خواهد کرد یا خیر.

گفتنی است؛ حکم افشانی در حالی یک روزه صادر شد که حکم نجفی برای شهرداری پایتخت روزها در انتظار امضای رحمانی فضلی بود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ماجرای مراسم یادبود شهیدی که قبل از شهادتش برگزار شد

برای رسیدن به توسعه پایدار باید به آسیب های اجتماعی توجه ویژه شود

اولین شورای مدیران مناطق سازمان خدمات اجتماعی در بیت و ششم اردیبهشت برگزار شد و حاضران به بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث جاری فعالیت ها و برنامه های سازمان پرداختند.

در ابتدای جلسه مدیران مراکز خدمات اجتماعی به ارائه گزارش عملکرد منطقه متبوعشان در سال ٩۶ در حوزه های مختلف، تبیین زیر ساخت ها و فضاهای مرتبط از جمله تالار یاس، مراکز کارآفرینی، مجمع خیرین، مددسرا، همراه سرا ، سامانه های کارگران فصلی و ساختمانی، پایگاه های خدمات اجتماعی ، فروشگاه های دست آفرین و موسسات حامی و… پرداختند .

همچنین تشریح نقاط ضعف وقوت و مشکلات موجود در منطقه از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه به آن پرداخته شد .

اکبر نعمتی سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تأکید به نقش برجسته مراکز خدمات اجتماعی در پیشبرد اهداف مدیریت شهری گفت: شهرداری تهران متکی به مناطق است. مدیران مراکز خدمات اجتماعی نیروهای عملیاتی هستند که باید با توانایی و خلاقیت نیروهای متخصص و مأموریت های محوله از زیر ساخت ها و امکانات موجود بهره برداری کنند.

ارائه ۴۰ هزار مجوز طرح ترافیک به متقاضیان در سال جاری

مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در سال جاری ارائه ۴۰ هزار مجوز طرح ترافیک در دستور کار سازمان ترافیک شهرداری تهران قرار گرفته است.

مصطفی قنبرنژاد در گفتگویی تلویزیونی اظهار کرد: افرادی که خواستار تردد در محدوده طرح ترافیک هستند همچون سال‌های گذشته باید اقدام به دریافت مجوز طرح کنند؛ منتهی شرایط اخذ مجوز در سال جاری به نسبت سال گذشته با تغییراتی همراه شده است.

پیشنهاد ویژه :   جوانکده : اجرای طرح مادران آسمانی در ایران و سه کشور جهان

وی افزود: در سال گذشته سهمیه بگیران طرح ترافیک با انجام مراحل ثبت نام و اخذ مجوز می‌توانستند آزادانه در هر ساعتی از روز در محدوده تردد کنند و مابقی افراد ناچار به دریافت مجوز روزانه به مبلغ ۴۰ هزار تومان بودند. بر همین مبنا برای رفع این تبعیض تمامی افراد خواستار طرح ترافیک روزانه و سالانه در یک گروه قرار گرفتند.

مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری ارائه ۴۰ هزار مجوز طرح ترافیک در دستور کار سازمان ترافیک شهرداری تهران قرار گرفته است، در حالی که در سال گذشته ۵۵ تا ۶۰ هزار مجوز طرح ترافیک در اختیار متقاضیان قرار می‌گرفت.

قنبرنژاد با بیان اینکه در سال جاری نیز مجوز طرح ترافیک سالانه در اختیار سهمیه بگیران دستگاه‌ها برحسب نیاز قرار گرفته است، تشریح کرد: تنها تفاوت مجوز‌های سهمیه‌ای طرح ترافیک سالانه با مرسوم در این است که سهمیه بگیران ملزم به ثبت نام روزانه در سامانه برای تردد در محدوده نیستند و به صرف اینکه زیر مجموعه یک دستگاه دولتی هستند، می‌توانند با شارژ حساب شهروندی خود در ساعات مختلف روز در محدوده تردد داشته باشند.

پارسا/