حوادث : واکنش فرمانده ناجا به اظهارات ترامپ/نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۷، گوشه ای از توان ناجاست

حوادث : واکنش فرمانده ناجا به اظهارات ترامپ/نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۷، گوشه ای از توان ناجاست

رئیس پلیس کشور اظهارات دونالد ترامپ علیه کشورمان را ناشی از کم عقلی و ناآگاهی وی دانست.

پارسا، سردار حسین اشتری در آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایپاس که پیش از ظهر امروز در محل مصلای تهران برگزار شد، اظهار کرد: تجهیزات می‌تواند مدد شایانی به پلیس و مجموعه پلیس داشته باشد و ما باید از ظرفیتی که به واسطه این نمایشگاه برای پلیس ایجاد شده است،‌ استفاده کنیم. امروز بسیاری از شرکت‌های داخلی و حتی خارجی برای نمایش و ارائه توانمندی‌ها و تجهیزات خود به این نمایشگاه آمدند که من از آن‌ها تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه چنین نمایشگاه‌هایی سبب ایجاد خیر و برکت در داخل و حتی خارج از کشور می‌شود،‌ گفت: نمایشگاه ایپاس خوشبختانه جایگاه خوبی در میان نمایشگاه‌های مشابه خود پیدا کرده و حضور مبتکران و مخترعان نیز نشان از اهمیت این نمایشگاه دارد.

سردار اشتری با اشاره به راه‌اندازی بخشی به نام «ما می‌توانیم» در نمایشگاه ایپاس خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با تکیه بر توان مخترعان و مبتکران داخلی ایجاد شده است و در دوران دفاع مقدس و سال‌های پس از آن که به واسطه زورگویی مستکبران و به ویژه آمریکا در ممنوعیت بودیم ما به دنیا نشان دادیم که می‌توانیم با تکیه بر توان دانشمندان و صنعت‌گران داخلی با ممنوعیت‌ها مبارزه کنیم و امروز نیز که ممنوعیت‌ها ادامه دارد و این فشار بر روی نیروهای مسلح و مردم وجود دارد ما باز هم با تکیه بر توان داخلی و دانشمندان خود توانستیم به موفقیت برسیم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : بیانیه معاونت امور زنان به مناسبت دهه فجر

وی در بخش دیگری از سخنانش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده اشاره کرد و افزود: سپاه پاسداران که مورد هجمه یاوه‌گویان قرار گرفته و می‌بینیم که مقامات آمریکایی علیه آن صحبت می‌کنند نیرویی مردمی است. حرف‌هایی که این افراد علیه سپاه مطرح کرده‌اند ناشی از کم عقلی، ناآگاهی و ناآشنایی آنان با امور جهان است. آن‌ها باید بدانند که انسجام و قدرت در نیروهای مسلح کشور ما روزافزون است.

وی با بیان اینکه همین انسجام سبب امنیت جمهوری اسلامی و حتی کشورهای منطقه‌اش شده است، گفت: ‌امروز قدرت دفاعی و توان سپاه پاسداران نیروی انتظامی در کنار ناجا و ارتش توانسته امنیت را برای ما تأمین کند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: امروز امنیتی که در ایران حاکم است نه تنها برای کشور خودمان است بلکه توانسته‌ایم این امنیت را به دیگر کشورهایی که در آن ناامنی وجود دارد توسعه دهیم. در سوریه چه کسانی از ما مدد خواستند. دولت قانونی و مردم این کشور بودند که از ما برای اقدامات مستشاری دعوت کردند و اقدامات ما در این کشور شروع شد و نتیجه‌اش این شد که با همکاری ارتش سوریه امنیت در این کشور برقرار شد. در عراق نیز همین اتفاق افتاد و این نشان می‌دهد که امنیت جمهوری اسلامی باعث خیر و برکت در منطقه و کشورهای همجوار نیز شده است.

پیشنهاد ویژه :   حوادث : آزار و اذیت پسران نوجوان تهرانی در کانال آب + عکس

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنانش با بیان آنکه افزایش فشارها برجمهوری اسلامی ایران منجر به تسلیم شدن این کشور نخواهد شد، گفت: اگر فشارها به جمهوری اسلامی را افزایش دهند ایران قدرتمندتر از گذشته به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به وضعیت امنیتی منطقه اظهار کرد: مستکبران با توطئه‌ها و همچنین گروه‌هایی که در راستای موافقت با اسلام و بیزاری با آن فعالیت‌ می‌کنند سعی بر به هم زدن منطقه دارند اما ببینید که جمهوری اسلامی ایران در چه امنیت بالایی قرار دارد.

سردار اشتری در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۷، گوشه ای از توان ماست، خاطرنشان کرد: تمام تجهیزات و اقدامات برای امنیت است و امنیت نیز برای آرامش مردم است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس جمهوری اسلامی ایران مسوولیت تأمین امنیت را برعهده دارد، گفت: امروز با تلاش مأموران ما و همکاری مردم امنیت خوبی در کشور برقرار شده و بسیاری از پرونده‌ها و جرایم کشف می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : ضرورت تغییر نگرش مردم نسبت به حوادث/ از حوادث گذشته درس نمی‌گیریم

وی با بیان اینکه استفاده از فناوری‌ها و تجهیزات روز برای تامین امنیت به کار گرفته می‌شود، گفت: قطعا هرچه تجهیزات و امکانات ما به روز باشد، دقت و سرعت عمل ما در تامین امنیت نیز بیشتر می‌شود.

سردار اشتری به مواردی از استفاده از فن شناسی‌ها و تجهیزات در کشور اشاره کرد و افزود: امروز انسداد مرزها به شکل انسانی است و با دیوارکشی و بتن نیست بلکه امروز در بسیاری از مرزهای ما با تجهیزات روز اقدامات کنترلی انجام می‌شود.

فرمانده ناجا همچنین به استفاده از تجهیزات برای رصد و پایش وضعیت ترافیکی اشاره کرد و گفت: امروز با دوربین‌ها و فناوری‌های جدید وضعیت ترافیک به خوبی کنترل می‌شود و نظم و امنیت ترافیکی در معابر به وجود آمده است.

پارسا، نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۷ از امروز در نمایشگاه مصلی تهران آغاز به کار کرده و تا چهار روز دیگر امکان بازدید شهروندان از آن وجود دارد.

پارسا