دفاعی ، امنیتی: اگر شعبان نصیری و دوستانش نبودند دمشق و بغداد سقوط می‌کرد

اگر شعبان نصیری و دوستانش نبودند دمشق و بغداد سقوط می کردبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد پارسا، مراسم اولین سالگرد شهادت سردار شهید شعبان نصیری عصر امروز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه با حضور خانواده های شهدا، رزمندگان دوران دفاع مقدس، فرماندهان جبهه مقاومت و عموم مردم در تالار اندیشه سوره مهر برگزار شد. 

ابومهدی مهندس فرمانده حشد الشعبی و از همرزمان شهید شعبان نصیری در جبهه عراق با اشاره به اولین سالگرد شهید نصیری اظهار داشت: شهید شعبان نصیری در ماه شعبان در موصل به شهادت رسید. سال ۶۴ در گردان های شهید صدر رزمنده بودم آن زمان با شهید دقایقی و شهید شعبان نصیری آشنا شدم.

وی شهیدان دقایقی و نصیری را بنیان گذاران سپاه بدر عراق دانست و افزود: شهید نصیری فرمانده عملیات بود و رئیس ستاد ما شد. انسان با صفا و مصممی بود که توانست به همراه دوستانش سپاه بدر را سازماندهی کند. بعد شهادت شهید دقایقی شهید نصیری بدر را منسجم تر کرد. 

ابومهدی تصریح کرد: شهید نصیری بعد از دفاع مقدس با ما حشر و نشر داشت. در پروژه تاریخچه بدر نیز با ما بود، هر زمان او را می دیدیم نصیحت ها می داد و خودمان را شاگرد ایشان می دانستیم. درست است مقلد امام خمینی بودیم که به جبهه آمدیم ولی سربازان امام فضل زیادی به ما داشتند.

پیشنهاد ویژه :   پیشنهادی: اردوی تیم‌های ملی گلبال و پاراتکواندو برگزار می‌شود - اخبار پارسا

وی با اشاره به وقایع سال های گذشته در عراق گفت: زمانی که داعش به وجود آمد دیدیم که در مدت کوتاهی یک سوم عراق سقوط کرد و حرم های مطهر تهدید شدند، آمریکایی ها بغداد را ترک کردند، شرکت آمریکایی که مسوول تعمیر تانک ها بود به امارات رفت و بغداد در آستانه سقوط بود، آن زمان نیروهای بدر عراق به میدان آمدند و از مرزهای بغداد محافظت کردند و به استان نینوا رفتند.

فرمانده حشد الشعبی عراق ادامه داد: آن زمان من در مرکز دولت بودم که حاج قاسم آمد. همه کشور در آستانه سقوط بود که فتوای آیت الله سیستانی باعث شد مردم عراق قیام کنند و ده ها هزار نفر برای دفاع به میدان بیایند، حاج قاسم به سازماندهی این نیروها آمد و دوباره همان بحث ۳۰ سال قبل تکرار شد و گروه هایی از مجاهدین شکل گرفت.

وی با بیان اینکه امروز ۱۵۰ هزار نفر در سپاه بدر عراق خدمت می کنند افزود: شعبان نصیری جزو همان نیروهایی بود که فدای مقدسات ما در کربلا و نجف شد و همان نقشی را در عراق ایفا کرد که در سوریه از فرماندهان ایرانی دیدیم، نیروهای ایران در این راه شهدایی تقدیم کردند که از آن جمله شهید شعبان نصیری و شهید تقوی فر هستند.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: من در کنار ملت کشته می‌شوم

ابومهدی با اشاره به ویژگی شهید شعبان نصیری گفت: ایشان مصمم تر و حلیم تر از قبل به عنوان رزمنده به ما مدد و ما را پشتیبانی کرد و تا آخرین لحظه زیر تیغ دشمن بود. اگر شعبان نصیری و دوستانش نبودند بغداد و دمشق سقوط می کرد و فکر کنید امروز دمشق و بغداد دست داعش و اعوانش بود. 

فرمانده حشد الشعبی بیان کرد: انقلاب اسلامی به هدایت امام خمینی با قلب ها منتشر شد نه با لشکر کشی. جمهوری اسلامی با هدایت مقام معظم هدایت و شعار پشتیبانی از مظلومان پا به عرصه گذاشت. شعار فلسطین که امام مطرح کرد امروز محقق شده است. آن کار شعبان نصیری و دقایقی در ۳۰ سال قبل برای تشکیل سپاه بدر اساس تشکیل حشد الشعبی شد.

وی تصریح کرد: امروز نیروهای ما و ارتش و حشد الشعبی و دیگر گروه ها زیر نظر یکدیگر در حال دفاع هستند. ما توانستیم عراق را به صورت یکپارچه، مستقل و واحد نگه داشتن کنیم. 

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: در بیانیه‌ ارتش مطرح شد فرهنگ بسیجی مظهر ثبات، افتخار و عظمت نظام اسلامی ایران است

فرمانده حشد الشعبی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در انتقال پایتخت فلسطین گفت: امروز آمریکا با رفتاری قبیح در افتتاح سفارت فلسطین چهره زشتی از خود در کشورهای عربی نمایش داد. به زودی الحوثی ها در یمن و فلسطینی ها و برادران ما در لبنان و سوریه و کل منطقه با فرماندهی امام خامنه ای مدافع حقیقی اسلام به نصرت می رسند و این مقاومت شریف پیروز می شود.

پارسا/ ۱۴۱