دفاعی ، امنیتی: برپایی کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع خرمشهر

دفاعی ، امنیتی: برپایی کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع خرمشهر

مدیرکل بنیاد باقی آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان از برنامه‌ریزی برای برگزاری بالغ بر ۱۰۰۰ عنوان برنامه بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر در استان سمنان خبر داد . 

پارسا،سرهنگ حسن سلامی در نشست خبری با خبرنگاران از آزادسازی خرمشهر به‌عنوان نقطه عطفی در دفاع مقدس نام برد و اظهار کرد: خرمشهر نماد مقاومت و پیروزی‌های بزرگ ملت ایران در سال‌های دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه آزادی خرمشهر، قدرت جمهوری اسلامی را نمایان کرد افزود: دشمن آنقدر در خرمشهر و پیرامون آن موانع ایجاد کرده بود که کسی باور نمی‌کرد ایران بتواند به آن زودی آن را پس بگیرد از همین رو بود که صدام صراحتا اعلام کرده بود که اگر ایرانی‌ها خرمشهر را پس بگیرند، کلید بصره را به آنها می‌دهم.

مدیرکل بنیاد باقی آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر،استراتژیست‌های دنیا را شگفت‌زده کرد و ادامه داد: خرمشهر به مدد قدرت ایمان رزمندگان و نفس مسیحایی امام آزاد شد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: همه چیز درباره ی بیماری آدیسون

وی خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی جمهوری اسلامی در بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که برتری‌های نظامی ایران در جبهه آغاز شد .

سرهنگ سلامی با بیان اینکه ایران تا قبل از آزادسازی خرمشهر در حالت دفاعی و دشمن در حالت هجومی بود گفت: بعد از آزادی خونین‌شهر این معادله برعکس و دشمن در حالت دفاعی فرو رفت.

وی با بیان اینکه پرداختن به بحث آزادسازی خرمشهر پرداختن به هویت و امنیت کشور است بر لزوم گرامی‌داشت بیش از پیش عملیات بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر تاکید کرد.

مدیرکل بنیاد باقی آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با اشاره به برنامه‌های متنوع پیش‌بینی شده به مناسبت سوم خردادماه سالروز آزادی خرمشهر در این استان گفت: به صدا درآمدن زنگ مقاومت در ۱۰۰۰مدرسه استان، گلباران مزار شهدا و یادمان‌های شهدای گمنام، آیین‌های بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در مساجد، دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح و مدارس و دانشگاه‌ها ، سرکشی و دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و پیشکسوتان دفاع مقدس، سخنرانی فرماندهان نظامی در نمازهای جمعه استان و تشریح عملیات بیت‌المقدس و تشریح اهمیت آزادسازی خرمشهر، برگزاری همایش مودت نیروهای مسلح به میزبانی سپاه قائم استان، صبحگاه مشترک در تیپ ذوالفقار شاهرود به میزبانی ارتش و صبحگاه نیروها به میزبانی ناجا در سمنان، نواختن مارش پیروزی در بلندگوهای مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد و…همزمان با ساعت ۱۱ و لحظه ورود رزمندگان به خرمشهر، اعزام نمادین رزمندگان، برپایی اردوهای جهادی، شب شعر و شب خاطره و…از برنامه‌های پیش‌بینی شده در استان سمنان است.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: دعوت ستاد مرکزی راهیان نور کشور برای حضور در راهپیمایی روز قدس

وی از افتتاح یادمان شهدای گمنام آرادان در روز سوم خردادماه خبر داد و اضافه کرد: برگزاری همایش سبک زندگی جهادی بانوان، اکران فیلم‌های دفاع مقدس در همه سینماهای استان، برپایی نمایشگاه‌های عکس، برپایی دوره‌های آموزشی آشنایی با معارف دفاع مقدس در ۲۰ مرکز علمی کاربردی و ۱۰ دستگاه اجرایی استان، تجلیل از پیشکسوتان و ایثارگران سال‌های دفاع مقدس، گردهمایی تشکل‌های مردم‌نهاد در هشت شهرستان استان، تولید و پخش ۱۵۰۰دقیقه فیلم مستند، گفت‌وگو، میزگرد تخصصی و …در صداوسیما، برگزاری مسابقات ورزشی، همایش پیاده روی، مسابقات دارت و دالپلان، برپایی کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع خرمشهر، برگزاری همایش ایثارگران در شهرستان‌های هشتگانه استان، رونمایی از کتب دفاع مقدس، حضور راویان دفاع مقدس در دانشگاه‌ها، بازدید دانشجویان از مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان و تهران و …از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده به مناسبت سوم خرداد به شمار می‌روند.

پارسا