دفاعی ، امنیتی: توصیف حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی از دیدار مقام معظم هدایت با خانواده‌های شهدا

دفاعی ، امنیتی: توصیف حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی از دیدار مقام معظم هدایت با خانواده‌های شهدا

رئیس دفتر مقام معظم هدایت گفت: دولتمردان در هرجا که هستند باید با احترام با خانواده‌های شهدا رفتار کنند.

پارسا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی که در مراسم ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا در حوزه هنری سخن می‌گفت، بیان کرد: در هر جوامعی عبارت و کلماتی وجود دارد که از تقدس برخوردار هستند؛ مانند کلمه «عالم »که همه به او احترام می‌گذارند. همچنین برخی واژه‌ها مانند «ظالم» وجود دارد که مردم از آن بیزارند.

وی خاطرنشان کرد: در این میان کلمه‌ای وجود دارد که میان مسلمانان از احترام خاصی برخوردار است. این کلمه؛ کلمه «شهید» است که از ارزش و تقدس خاصی در میان مردم مسلمان برخوردار است. ما مدیون شهدا هستیم و شهدا مدیون هیچ‌کسی نیستند چرا که از وجود خودشان برای همه مایه گذاشته‌اند. در کشور خودمان حدود ۲۳۰ هزار شهید وجود دارد که مردم به آنها و خانواده‌هایشان احترام می‌گذارند.

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه آرامش امروز ما مدیون شهدا است، خاطرنشان کرد: اکنون که در این مراسم با امنیت و خیال راحت نشسته‌ایم و به تکریم مقام  شهدا می‌پردازیم مرهون خون خود شهید است. او اگر فداکاری نمی‌کرد چنین چیزی رقم نمی‌خورد. شهدا از اولیای خداوند هستند و بر اساس آیات خداوند آنها زنده‌اند.

رئیس دفتر مقام معظم هدایت ضمن برشمردن امتیازات شهید توضیح داد: شهدا از سوال و جواب در قبر استثنا هستند، چراکه آنها پاسخ خودشان را هنگامی که برق شمشیر را بر سرشان دیدند پاسخ گفته‌اند. امتیاز دیگر شهدا این است که که آنها بدون غسل و کفن با همان لباس خونی دفن خواهند شد و بالاترین امتیاز نیز آن است که شهدا به اذن خداوند حق شفاعت دارند.

پیشنهاد ویژه :   سیاست خارجی: انگلیس به پیروی از آمریکا ایران را به حملات سایبری متهم کرد

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدارهای مقام معظم هدایت با خانواده‌های شهدا تاکید کرد: مقام معظم هدایت همواره در هفته به دیدار خانواده‌های شهدا می‌روند، یا آنها را به حضور می‌پذیرند. اخیرا نیز در منزل شهید سیدعلی اندرزگو اماده شدند. به جد باید بگویم که آن هنگام که ایشان با یک خانواده شهید می‌نشینند گل از گلشان می‌شکفد و این علامت اهمیتی است که خانواده‌های شهدا برای ایشان دارد. دولتمردان ما نیز باید هرجا که هستند با دیده احترام به این خانواده‌ها نگاه و با آنها با احترام رفتار کنند.

وی با اشاره به فریب خوردن برخی از دختران در تهران و به چوب کشیدن حجابشان توضیح داد: در این قضایا دست‌هایی در کار است که می‌خواهد ارزش‌هایی که عزیزان شما با از جان‌گذشتگی آنها را به وجود آورده‌اند را کمرنگ کنند. در روزهای گذشته شاهد بودیم که دختری فریب خورده حجابش را سر چوب می‌کند این دختر حتما فریب خورده است و کسانی این قضیه را از بیرون از و جانب آمریکا و اروپا هدایت می‌کنند. عدالت و دشمنی آنها ریشه‌دار است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: داعش مسلمان دروغین است/ شهادت «حججی» مضطربم کرد/ ملتی که تاریخ نداشته باشد هویت ندارد

رئیس دفتر مقام معظم هدایت یادآور شد: ببینید اکنون ایام ماه رجب نزدیک است. جوانانی در این مراسم حضور و شرکت خواهند کرد که نشاندهنده اقبال نسل جوان به اسلام و انقلاب است. من کاری به شیعه انگلیسی ندارم. ما متاسفیم که جوانی را در آن دوره رژیم گذراندیم. جوانان امروز ما اهل نماز شب و دعا و گریه هستند. جبهه این جوانان را متحول کرد.

پارسا، در بخش دیگری از این مراسم، حجت‌الاسلام محمدعلی شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن گرامیداشت ۲۲ اسفندماه توضیح داد: امام خمینی (ره) روز ۲۲ اسفندماه سال ۵۸ فرمان تاسیس بنیاد شهید را صادر کردند. رسیدگی به خانواده‌های شهدا و باقی فرهنگ ایثار و شهادت دو هدف مهم این بنیاد بود چرا که ما با همین فرهنگ تاکنون توانسته‌ایم در مقابل دشمنانمان بایستیم. این فرهنگ ریشه در مکتب عاشورا دارد و دشمنان ما آن را درک نخواهند کرد.

وی با ارائه آماری در رابطه با شهدا گفت: ۱۹۰ هزار شهید مرتبط با دوران دفاع مقدس هستند. ۱۷ هزار شهید به ترور تعلق دارند و حدود ۳۰۰۰ شهید نیز مربوط به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستند.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: پشتیبانی از کالای ایرانی ریشه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی است

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: در میان شهدای ما ۸۲۳۲ خانواده دو شهید، ۶۳۹ خانواده شهید، ۱۰۶ خانواده ۴ شهید و ۵۶ خانواده ۵ شهید وجود دارند.

پارسا، در بخش دیگری از مراسم، مادر شهیدان محمودرضا و محمدرضا حقیقی (شهیدی که در هنگام خاکسپاری لبخند زد) در سخنانی گفت: شهدا اسطوره شکست‌ناپذیر پایداری و استقامت هستند. آنها ناممکن‌ها را ممکن کرده‌اند و با از خودگذشتگی به افلاک رسیده‌اند.برگزاری چنین مراسم‌هایی برای آن است که خودمان را محک بزنیم تا بدانیم چه میزان در راه شهدا هستیم. شهدا برای باقی اسلام و انقلاب رفتند تا با دشمن مقابله کنند ما نیز باید مواظب باشیم و همچون شهدا زندگی کنیم.

این مادر شهید گفت: اکنون دشمن با مرزهای ما کاری ندارد بلکه مغزهای جوانان ما را هدف گرفته است. آنها می‌خواهند عقاید جوانان را تغییر بدهند. ما باید با دشمن مقابله کنیم.

پارسا، در پایان این مراسم، با حضور حجت‌الاسلام گلپایگانی، حجت‌الاسلام محمدعلی شهیدی، حجت‌الاسلام کاویانی‌راد معاون بنیادشهید و سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از خانواده‌های شهدا با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.

پارسا