دفاعی ، امنیتی: راهیان‌نور نسخه شفابخش، تداوم و باقی انقلاب‌اسلامی است

راهیان‌نور نسخه شفابخش، تداوم و باقی انقلاب‌اسلامی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی پارسا، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، صبح امروز با حضور در سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج، با مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری اردوهای راهیان نور دیدار کرد.

 

وی گفت: راهیان نور نسخه شفابخش، تداوم و باقی انقلاب‌اسلامی است و کار سازمان اردویی، یک روش جذاب و اثر بخش است که باعث حضور مشتاقان شهدا در سرزمین‌های نور می‌شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه باید در مباحثی همچون راهیان نور، یک پرانتز باز کنیم و در این زمینه، یک نگاه ویژه به خواص جامعه داشته باشیم، تاکید کرد: شما در زمینه اعزام خواص جامعه به اردوهای راهیان نور اقداماتی داشته‌اید ولی باید این موضوع را به عنوان یک محور اساسی دنبال کنیم.

غیب پرور اضافه کرد: اعزام همه آحاد جامعه و همچنین زائران خارجی به اردوهای راهیان نور اهمیت بالایی دارد اما خوب است که سرمایه‌گذاری لازم نیز به جریانات خاص جامعه داشته باشیم، چرا که جریانات خاص جامعه نیازمند تدوین هستند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: نگاهی به زندگی یک شهید مدافع حرم

وی اظهار داشت: یک زمانی، نگاه ما به اعزام کاروانی به اردوهای راهیان نور، نگاهی براساس شغل، شرایط سنی و جنسیتی است و در همه این موارد، اگر نگاه ما براساس مشاغل باشد، معنایش این است که ما در برنامه‌های سال، باید این را بگنجانیم که چه تعداد معلم و یا پرستار و پزشک به اردوهای راهیان نور باید اعزام شوند و یقینا اگر نگاهمان براساس شرایط سنی باشد، باید برنامه‌ریزی کنیم که کدام سنین که در بقای انقلاب‌اسلامی اثرگذارتر هستند را به این اردوها اعزام کنیم؟ به این نکته تاکید می‌کنم که ما در موضوع راهیان نور نیازمند یک نگاه خاص‌نگری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: خداوند عالم یک جریان و رگه‌های خاص در پهنه آب اقیانوس قرار داده است که با تصاویر ماهواره‌ای هم قابل رویت هستند؛ حتی در برخی آیات قرآن کریم هم به این جریانات اشاره شده است که دو جریان آب در کنار هم قرار می‌گیرند و درحال اماده نیز وجود ۱۰ میلیون جوان بسیجی فداکار و با ثبات، همان جریان خاصی هستند که قرار است بار انقلاب‌اسلامی روی دوش این‌ها گذاشته شود.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: پارس گزارش می‌دهد تلاش برای ابقای استاد اصلاح‌طلب در سمت مدیر گروه مطالعات منطقه‌ای دانشگاه تهران/ خودداری رئیس دانشگاه از صدور حکم مدیر گروه جدید

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: واقعا به احداث مراکزی در حد دانشکده برای تربیت کسانی که می‌خواهند راهیان نور را هدایت کنند، قائل هستم چرا که ما باید برای جمعیتی که در اردوهای راهیان نور حضور دارند، برنامه‌های ویژه‌ای داشته باشیم و اگر اینگونه نباشد، دچار خسران می‌شویم و نیاز است که با وجود افراد توانمند و متخصص در امور راهیان نور و دفاع‌مقدس، قشر جوان را به اغنای درونی برسانیم.

غیب‌پرور تاکید کرد: معتقدم که در کنار اعزام کاروان‌های راهیان نور عمومی به سرزمین‌های نور، باید در این اردوهای معنوی، نگاه ویژه‌ای هم به جریان خاص که در استمرار انقلاب‌اسلامی سهم دارند، داشته باشیم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی سرزمین نور در اردوهای راهیان نور گفت: سال گذشته، برای نخستین بار بود که در اختتامیه این جشنواره حضور پیدا کردم و واقعا ظرفیت و پتانسیل زیادی برای وسعت این جشنواره وجود دارد و معتقدم که جشنواره سرزمین نور و اهدای جایزه بین‌المللی باروت خیس، ظرف عظیمی هستند که باید به بهترین شکل ممکن در برگزاری این جشنواره‌ها در بسیج، تلاش کنیم.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: قدرت‎های بزرگ بدون ایران نمی‌توانند درباره خاورمیانه تصمیم بگیرند

رییس سازمان بسیج مستضعفین در پایان با تقدیر از تلاش‌های سردار یعقوب سلیمانی، تاکید کرد: ما تلاش می‌کنیم که از تجربه‌های سردار یعقوب سلیمانی مسئول سازمان اردویی راهیان نور بسیج در امور راهیان‌ نور و گردشگری تعالی‌بخش، بهره ببریم.

پارسا/