دفاعی ، امنیتی: مراسم بزرگداشت سالروز تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی پارسا، مراسم بزرگداشت سالروز تاسیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا با حضور روءسا، کارکنان و دانشجویان دافوس آجا برگزار شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین «عباس محمدحسنی»رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمان تاریخی امام خمینی(ره) اظهار داشت: روز ۲۴ مهر سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی امروز و اداره سیاسی و ایدئولوژیک آنروزهای ارتش است.

وی افزود: آنچه که امروز ما در کشور می بینیم ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر دو قسم قابل تقسیم بندی است، یک قسم از آن تاییدی است یعنی از قبل بوده و امام آنها را تایید کرده است مثل ارتش جمهوری اسلامی ایران، آنهایی که به دنبال انحلال ارتش بودند، امام در مقابل آنان ایستاد و از ارتش دفاع کرد و ارتش را تایید کرد، بنابراین ارتش جزو ساختار های تاییدی نظام است.

حجت‌الاسلام حسنی تاکید کرد: حضرت امام (ره) یک سری ساختارهای تاسیسی هم دارند، یعنی این ها قبلا وجود نداشته اما با فرمان معمار کبیر انقلاب تاسیس شده‌اند که سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از این سازمان‌ها است، یعنی تاسیس و تشکیل این سازمان از نوآوری‌ها و خلاقیت‌های امام امت است.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: ما جانبازان فاطمیون فراموش شده‌ایم/ دوست دارم رهبرم را ببینم

 

وی ادامه داد: در سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی، زمزمه این شد که نظر امام بر این است که در ارتش سازمانی تاسیس و پیدا شود که بر امور فرهنگی، عقیدتی و سیاسی را مدیریت کند، بعضی از آقایان و فرماندهان آنروز در مشاورها به این نتیجه رسیده بودند که شاید پیدایش یک چنین نهادی مزاحم کار آنان شود، به همین علت امیر ظهیر نژاد را به عنوان نماینده خودشان خدمت حضرت امام فرستادند و به ایشان به امام عرض کردند که فرماندهان عالی رتبه نظرشان این است که اگر می‌شود این نهاد در ارتش تشکیل نشود که امام فرمودند: آقای ظهیرنژاد من ارتش بدون عقیدتی سیاسی نمی‌خواهم؛ که آقای ظهیرنژاد هم عنوان کرده بودند که آقا من سربازم و از همین جا که برگردم عقیدتی سیاسی در ارتش تشکیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسنی تصریح کرد: با بازگشت امیر ظهیرنژاد ایشان به سایر فرماندهان عالی رتبه ارتش گفتند که امر امام خمینی(ره) بر تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: مسیر انقلاب اسلامی یک حرکت رو به جلو است

وی یادآور شد: پس از تشکیل و تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی این مجموعه نو پایی انقلابی در بدنه ارتش فردی را می خواست که ارتش را خوب شناخته باشد و وضعیت را به خوبی درک کرده باشد و این مقبولیت به مقام معظم هدایت که در آنروزها ظاهرا رییس شورای انقلاب فرهنگی یا شورای انقلاب بودند، واگذار شد و ایشان وارد کارساز شدند و فرمان امام را اجابت کردند و اکنون ما در ۳۶ سالگی این نهاد کارنامه بسیار مثبتی را از کارکرد این سازمان را شاهد هستیم که در واقع کارنامه امام راحل و نتیجه فکر آسمانی ایشان است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: امروز خوشبختانه کابینه حاکم بر ارتش همین گونه است و فکر بلند امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش خیلی فراتر از آن چیزی است که فکر می شد و فرمانده کل ارتش در عرصه های عقیدتی هم از ما جلوتر است و در عرصه فرماندهی که ما خیلی از ایشان فاصله داریم ولی در عرصه عقیدتی مدعی است و ما خیلی باید در سازمان عقیدتی سیاسی بدویم تا بتوانیم فاصله خود را در پیگیری مسائل دینی و معنوی با سرلشکر موسوی کم تر کنیم.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: روایتی از جنایات علیه مسلمانان بوسنی و شهادت دو دختر بچه در آغوش هم

وی در پایان گفت: ما اگر امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که کل فرماندهان ارتش باور کرده اند که عقیدتی سیاسی عصای دست آنان است و می شود به آن تکیه کرد این مطلب خروجی کارکرد درست روسای سابق سازمان عقیدتی سیاسی ارتش است.

پارسا/ ۲۲۱