دفاعی ، امنیتی: ممکن است در آینده نزدیک شاهد اتفاقات جدیدی در قضیه فلسطین باشیم/ باید به دنبال راهی برای ترویج فرهنگ بسیج باشیم

دفاعی ، امنیتی: ممکن است در آینده نزدیک شاهد اتفاقات جدیدی در قضیه فلسطین باشیم/ باید به دنبال راهی برای ترویج فرهنگ بسیج باشیم

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پارسا، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در گردهمایی سراسری فرماندهان پایگاه بسیج استانداری‌ها و سازمان‌های تابعه سراسر کشور که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد تصریح کرد: در مقطعی هستیم که شاهد برخی مواضع تجزیه طلبانه در منطقه هستیم.

وی ادامه داد: هنوز زمان آن نرسیده که برخی اخبار منطقه را اعلام کنیم، برخی به دنبال تغییر جغرافیای کشورها هستند و اگر وقت آن برسد اعلام می‌کنیم.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور اظهار داشت: در قضیه فلسطین ممکن است در آینده نزدیک شاهد اتفاقات جدیدی باشیم. پدیده سعودی‌ها پیچیده تر از آن است که در خبرها می‌شنویم.

ذوالفقاری تاکید کرد: در حال موجود، «تغییر چهره‌ی تهدید» را کاملاً درک می‌کنیم. چرخش سریع مواضع کشورها، موضوعی جدّی است. یک کشور صبح یک موضع دارد، بعدازظهر موضع دیگری می‌گیرد

وی خاطر نشان کرد:‌آینده‌ برخی کشورهای حساس، تعیین کننده است. آینده عراق و سوریه؛ مخصوصاً سوریه برای ما بسیار مهمّ است. اینکه روند سیاسی در این کشور به چه سمتی حرکت خواهد کرد و آینده حاکمیت این کشور چه خواهد بود.

پیشنهاد ویژه :   مجلس: پارسا - شروط مجلس برای پشتیبانی از خودروسازان

وی بیان داشت: یکی از مؤلفه‌های قدرت نظام جمهوری اسلامی، ایده ولایت فقیه است. از نظر کارکردی، مهمّ‌ترین عامل نگه داشتن و ثبات قدرت نظام، شخص ولی فقیه است.

ذوالفقاری تصریح کرد: باید به سمت خوداتکایی بیشتری حرکت کنیم. اما این به معنای محصور کردن خود نیست. خوداتکایی یعنی اینکه قدرت ائتلاف سازی و هماهنگ کردن دیگران را هم داشته باشیم.
اگر مؤلفه‌های قدرت خود را ارتقاء بدهیم، طبیعتاً در بیرون از کشور هم قدرتمند خواهیم بود. خوداتکایی به معنای عدم استفاده از ظرفیت‌های بیرونی نیست.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: انسجام، وحدت، بومی کردن حکومت و به کارگیری مردم، توان دفاعی کشور و کارآمدی از دیگر مولفه‌های قدرت ما هستند.

ذوالفقاری تصریح کرد: همه این مؤلفه‌ها، به بسیج و بسیجی بودن مرتبط هستند. هیچ کدام از مؤلفه‌های قدرت نیست که بسیج در آن مؤثر نباشد. بسیج در کشور ما، محاسبات امروز جهانی را تغییر داده است؛ هم در امنیت داخلی و هم در دفاع از مرزها و مقابله با دشمن خارجی.

پیشنهاد ویژه :   علمی و پزشکی: سایکوپات ها چه تیپ شخصیتی دارند؟

وی اضافه کرد: قدرت نیروهای نظامی در دنیا قابل محاسبه است. در داخل حکومت‌ها هم نیروهای نظامی و امنیتی قابل محاسبه هستند. بسیج در کشور ما در چهار دهه، همه محاسبات کسانی که در داخل قصد داشتند اقداماتی را علیه کشور انجام دهند و همچنین دشمن خارجی را به هم زد. بسیج برای ارتش‌های دنیا قابل محاسبه نیست. باید به دنبال راهی برای ترویج فرهنگ بسیج باشیم.

پارسا/