دفاعی ، امنیتی: ویژگی‌های ربیعی متناسب با مأموریت‌های وزارت کار نیست/ در جلسه رأی اعتماد با لابی‌گری اجازه ندادند صحبت کنم

دفاعی ، امنیتی: ویژگی‌های ربیعی متناسب با مأموریت‌های وزارت کار نیست/ در جلسه رأی اعتماد با لابی‌گری اجازه ندادند صحبت کنم

به گزارش خبرنگار پارلمانی پارسا، محمدرضا پورابراهیمی در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۹۶) گفت: در زمان رأی اعتماد برای آقای ربیعی در ابتدای دولت یازدهم برای تصدی وزارت کار ما عنوان کردیم که ویژگی‌های آقای ربیعی متناسب با مأموریت‌های این وزارتخانه نیست و امروز براساس همان پیش‌بینی‌ها ارزیابی ما از عملکرد آقای وزیر در طول ۴٫۵ سال گذشته این است که وضعیت بسیار اسف‌باری را ما امروز در شرایط اقتصادی کشور شاهد هستیم.

وی افزود: من می‌خواستم در جلسه رأی اعتماد آقای ربیعی در دولت یازدهم به عنوان مخالف وی صحبت کنم اما به هر دلیل لابی‌گری کردند و اجازه ندادند من مطالبم را مطرح کنم. مطلب من در مورد آقای ربیعی یک موضوع فردی نیست، بنده از روز اولی که آقای ربیعی به عنوان وزیر پیشنهادی در دولت یازدهم بود با وی مخالف بودم.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت:  آقای ربیعی در طول سوابق کاری خود کارهایی انجام داده اما امروز عملکرد وی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنای تصمیمات ما باید باشد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: همانند دوران ۸ ساله دفاع مقدس، باید در جنگ اقتصادی هم پیروز شویم

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: آقای محبی‌نیا گفتند که آقای ربیعی در یک منطقه فقیرنشین به دنیا آمده و بزرگ شده، سوال من از آقای ربیعی این است که امروز منزل شما در کجاست؟ در شمال شهر است یا جنوب شهر؟ منزل شما چندصد میلیونی است یا چند میلیاردی؟  امروز وضعیت شما در بحث استفاده از ظرفیت‌ها چگونه است؟ فرزندان شما امروز در حوزه‌های مختلف چه‌کار می‌کنند؟ 

ی افزود: وزارت کار به اندازه سه وزارتخانه اقتصادی نقش دارد و با سهام‌هایی که در حوزه پتروشیمی و پالایشگاه‌ها دارد به نوعی می‌توان گفت که وزارت جدید نفت ما است و در حوزه صنایع و بانک‌ها و بیمه‌ها نیز وضع به همین ترتیب است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما پیش از این هم گفتیم که آقای ربیعی برای شرایط امروز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مناسب نیست. کسی که سال‌ها معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات را داشته و ادبیات اقتصادی چه سنخیتی دارد و مناسب است به عنوان وزیر پیشنهادی اطلاعات به مجلس معرفی شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: هزینه فرصتی که آقای ربیعی در طول ۴ سال و نیم گذشته به حوزه وزارت کار بابت ذی‌نفعانش وارد کرد دهها برابر انتفاعی است که در گزارش عملکرد خود می‌آورد کجای این وضعیت مطلوب است؟ و امروز حرکت اقتصاد پشت لوکوموتیو بسیار کند و ناکارامد وزارت تعاون متوقف شده است.

وی افزود: آقای روحانی چقدر ما از شما خواهش کردیم که برای دوره دولت دوم‌تان آقای ربیعی را معرفی نکنید چرا شما تحت تاثیر لابی سیاسی قرار گرفتید.

نماینده مردم کرمان در مجلس اظهار داشت: شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی یا همان شستا میزان سودی که از سال ۹۳ تاکنون داشته به اینگونه است در سال ۹۳ ، ۲۶۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۴، ۲۴۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۵، ۱۳۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۶ ، ۱۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: ناکارآمدی بخشی از موضوعات ما در ارتباط با آقای ربیعی است مهمتر از ناکارآمدی تخلفات اقتصادی است.

وی افزود: به بنده مراجعه کرده اند و فشار آورده‌اند و دهها لابی کردند و به من گفته‌اند که شما اینطوری اذیت می‌شوی و در آینده می خواهی چه کاره شوی.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: آمریکا با تروریسم بازی می‌کند/ ارتباط با رژیم صهیونیستی به ضرر حیثیت عربستان است

نماینده مردم کرمان در مجلس اظهار داشت: ۹۵ درصد حقوق بازنشستگی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری از بودجه عمومی کشور پرداخت می‌شود و این یعنی که صندوق تعطیل شده است و این در حالی است که هر کس که بازنشست می‌شود باید از صندوقش بازنشستگی بگیرد.

پارسا/