سیاست خارجی: اشاره وزیر خارجه ایرلند به احتمال ممنوعیت ایران از سوی اتحادیه اروپا طی هفته‌های آینده

سیاست خارجی: اشاره وزیر خارجه ایرلند به احتمال ممنوعیت ایران از سوی اتحادیه اروپا طی هفته‌های آینده

به گزارش گروه بین‌الملل پارسا، «سایمون کاونی» وزیر خارجه ایرلند تاکید کرد که امروز در نشست وزرای خارجه اروپایی هیچ تصمیمی در زمینه ممنوعیت‌های ایران گرفته نشد.

وی همچنین گفت که اما در صورتی که اروپا قصد داشته باشد تصمیمی بگیرد، انتظار می‌رود که قبل از ۱۲ ماه می(۲۲ اردیبهشت) صورت گیرد تا تلاش شود که واشنگتن به توافق هسته‌ای با ایران پایبند بماند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ تشکیل جلسه دادند. در این جلسه به ریاست «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه به طیفی از مسایل مهم جهانی پرداخته شد که تحولات سوریه و توافق هسته‌ای ایران و آینده روابط با روسیه از جمله مسایل اصلی هستند.

موگرینی پیش از ورود به این نشست اعلام کرد که ایران به تعهداتی که در قالب توافق هسته‌ای دارد، پایبند بوده است و اروپا تصمیمی برای ممنوعیت این کشور در نشست امروز ندارد.

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان هم ضمن تاکید بر تعامل با روسیه به منظور یافتن راهکاری برای حل بحران سوریه، از باقی توافق هسته‌ای ایران پشتیبانی کرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ارتقای کیفیت زیست مردم با بازگشت به داشته‌های فرهنگی و تعامل هنرهای اصیل اقوام تحقق می‌یابد

روز گذشته خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته بود آمریکا و اروپا درباره مسئله موشکی و بازرسی‌ها از ایران در آستانه توافق هستند و تنها مسئله باقی مانده «بندهای غروب آفتاب» است.

انتهای‌پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس