مدافعان وطن: وصیت‌نامه شهید مهدی ازگلی/ برپایی جشن وصال معبود بر سر مزار شهید

دپو// منتشر نشود// وصیت‌نامه شهید مهدی ازگلی/ بر مزار من اشک نریزید بلکه شربت و شیرینی پخش کنید

به گزارش پارسا، شهید «مهدی ازگلی» ۱۹ اسفند ۱۳۳۷، در شمیرانات چشم به جهان گشود. وی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام مورخ ۱۶ مهر ۱۳۶۱، در سومار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

اینجانب مهدی ازگلی با توکل به خداوند باری‌تعالی که سستی و نیستی در ید قدرت اوست و به همراه حمد و ستایش او که نعمات خود را بر ما ارزانی داشته، وصیت‌نامه‌ی خود را می‌نویسم: ای خدا، با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب، امام امت و با سلام بر روان پاک شهیدان و امت شهید پرور ایران.

بار خدایا، ای که ما را هستی بخشیدی و به ما رحمت عطا کردی ای معبود من، ای پروردگار من، گناهان من را ببخش و مرا بپذیر و لیاقت شهادت در راه خود را نصیب ما کن.

پیشنهاد ویژه :   مدافعان وطن: وصیت‌نامه شهید حسین نصیرپور/ هر روز ده‌ها جوان به پرستش اسلام شهید می‌شوند

 

و ای امام، از تو می‌خواهم که مرا دعا کنی و در آن دنیا مرا شفاعت کنی و شما ای پدر از رنج سالیان دراز شما برای بزرگ کردن من متشکرم. گر چه فرزند از دست دادن سخت است ولی امیدوارم که فرزندان دیگرت را هم فدای اسلام و امام کنی و در این راه از هیچ چیز دریغ نکنی اگر جنازه‌ام به دستتان رسید مرا در لویزان و اگر نشد بهشت زهرا در کنار شهدای دیگر دفن کنید و بر مزار من اشک نریزید بلکه شربت و شیرینی پخش کنید و اگر هم به دستتان نرسید هیچ ناراحت نباشید چون من فدای اسلام و امام می‌شوم و در هر کجا که جنازه‌ام باشد سرزمین خداست و از تمام خانواده‌ام اعم از پدر و خواهرانم و برادرانم می‌خواهم که بر مزار من اشک نریزید و لباس مشکی نپوشید.

و ای مادر می‌دانم که فرزند از دست دادن سخت است ولی مادر ما یاران امام حسین (ع) هستیم و در رکاب حسین زمان، شهید می‌شویم، جان میلیون‌ها انسان فدای یک لحظه عمر امام و همیشه برای امام دعا کن و مرگ بر امریکا و شوروی بفرست و شیرت را حلالم کن و از زحماتت متشکرم و شما را به خدا می‌سپارم.

پیشنهاد ویژه :   مدافعان وطن: نامه شهید علی باقر/ حلالیت طلبی شهید از خانواده خود

و ای خواهران عزیز امیدوارم که همیشه در راه خدمت به اسلام و ملت باشی.

و برادرانم، مجید وقتی از سربازی برگشتی امیدوارم که خیلی زود ازدواج کنی و در راه خدمت به اسلام و امام و امت باشی. محمدرضا درست را بخوان، مطالعه زیاد کن و قرآن را خوب بخوان و نماز و روزه‌ات یادت نرود و حرف‌های بزرگ‌تر از خودت را گوش بده و تا می‌توانی خدمتگزار اسلام باش.

 

و از مال دنیا یک ماشین و قطعه زمین دارم که آن‌ها را می‌بخشم به برادرم مجید که امیدوارم از این یادگاری‌ها خوب استفاده کند.

والسلام علکیم و رحمت الله

۶۱/۲/۲۹

 

مهدی ازگلی»

پارسا/ ۱۱۱