پارسا نیوز: آب زاینده‌رود به شرط برداشت نشدن راجع به بالادست به کشاورزان شرق اصفهان می‌رسد » اصفهان امروز

پارسا نیوز: آب زاینده‌رود به شرط برداشت نشدن راجع به بالادست به کشاورزان شرق اصفهان می‌رسد » اصفهان امروز

رئیس هیأت مدیره صنف کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: اگر همه آب جاری شده برای شرق شهرستان اصفهان اختصاص داده شود و راجع به بالادست برداشت صورت نگیرد، آب به کل زمین‌های کشاورزی شرق اصفهان می‌رسد.

حسن محسنی امروز راجع به گفت‌وگو با خبرنگار فارس راجع به اصفهان با اشاره به بازگشایی آب زاینده‌رود راجع به هفته آینده، اظهار کرد: می‌دانیم آب به اندازه‌ای نیست که کشاورزان همه کشت خود را انجام دهند.

وی با بیان این که نسبت به سال‌های قبل آب کمتری راجع به اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، افزود: با توجه به شرایط موجود و تشدید خشکسالی همین میزان آب هم غنیمت است.

رئیس هیأت مدیره صنف کشاورزان شهرستان اصفهان با اشاره به زمان‌بندی کاشت محصول گفت: از اول آبان تا ۲۰ آذر یا همان پاییزه اول بوده که بهترین زمان برای کشت است؛ از ۲۰ آذر تا ۱۰ دی ماه اصطلاحاً پرهیز است که راجع به این مدت نباید کشاورزی کرد.

محسنی با بیان این که از ۱۰ دی تا ۲۵ بهمن پاییز دوم است که زمان خوبی برای کشت و کار است، اضافه کرد: راجع به حال اماده کشاورزان شرق اصفهان بذر خود را کاشته و منتظر رسیدن آب به زمین‌هایشان هستند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پارسا - ۲ هزار جاذبه دیدنی شهر اصفهان میراثی از دل تاریخ و فرهنگ کهن این شهر / تجربه ای جدید در اصفهان را با دوچرخه سواری رقم بزنید

وی راجع به پاسخ به این سؤال که آیا آب باز شده پاسخگوی همه زمین‌های شرق اصفهان است، گفت: اگر همان‌طور که وعده داده شده دبی آب رودخانه راجع به نکوآباد ۴۶ متر باشد و همه آب برای شرق شهرستان اصفهان اختصاص داده شود، آب جاری شده به کل زمین‌های کشاورزی شرق اصفهان می‌رسد.

رئیس هیأت مدیره صنف کشاورزان شهرستان اصفهان خاطر نشان کرد: البته به شرطی این اتفاق می‌افتد که کشاورزان بالادست راجع به ۷ شهرستان اروپا استان که بنا نبود برای کشت غله آب تحویل بگیرند، از آب استفاده نکنند.

محسنی راجع به پایان یادآور شد: طول زمان جاری بودن رودخانه و دبی آب نسبت به سال‌های گذشته کمتر است و طبیعتاً میزان محصول برداشت شده هم راجع به پایان کمتر خواهد بود.