پارسا نیوز : آخرین توصیه‌های آیت‌الله هاشمی به وشالوده کار

پارسا نیوز : آخرین توصیه‌های آیت‌الله هاشمی به وشالوده کار

مهمترین رویدادهای این هفته به خبر در بارهگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، الزام کارگران ساختمانی به ثبت‌نام در باره سامانه خدمات رفاهی و برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادر بارهاتی بخش تعاون اختصاص داشت.

به گزارش ایسنا، در بارهگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مسلامتیت نظام در باره صدر باره اخبار این هفته قرار گرفت.

علی ربیعی ـ وشالوده تعاون، کار و رفاه اجتماعی در باره همین راستا آخرین توصیه آیت الله هاشمی رفسنجانی به خود را مورد اشاره قرار داد و گفت: در باره آخرین دیدارمان ایشان در بارهباره بیمه بیکاری و بیمه فراگیر اجتماعی برای اقشار فرودست جامعه صحبت کردند و تاکید داشتند که این موضوع باید در باره کشور اجرایی و حداقل‌هایی برای اقشار محروم فراهم شود.

وی ساماندهی تشکل‌های کارگری را از جمله توصیه‌های مؤکد آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد و گفت: یکی از خصوصیات بارز ایشان برنامه‌ریزی و در بارهست کردن اجتماع برای حرکتها بود و از این رو جامعه کارگری با وی انس دیرینه داشت.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: شهدای گمنام درسراسرکشور تشییع شدند/ عطر شهادت درایران اسلامی پیچید

به اعتقاد وشالوده کار، تدوین بخشی از قانون اساسی کشور در باره حوزه عدالت مرهون مجاهدتهای آیت الله هاشمی رفسنجانی و شهید بهشتی بوده است.

در باره هفته‌ای که گذشت دومین نمایشگاه توانمندی‌های بخش تعاون کشور با رویکرد صادر بارهات در باره مصلای تهران برگزار شد.

سید حمید کلانتری ـ معاون امور تعاون وشالوده تعاون، کار و رفاه اجتماعی در باره این نمایشگاه حجم کل صادر بارهات تعاونی‌ها در باره سال گذشته را یک خواستیارد و ۷۰۰ خواستیون دلار ذکر کرد و گفت: این رقم امسال باید از مرز ۲.۵ خواستیارد دلار تجاوز کند و به سه خواستیارد دلار برسد.

او عدم وابستگی به در بارهآمدهای نفتی را نیازمند توجه به اقتصاد دانش بنیان و تعاونی دانست و تاکید کرد: بخش تعاون می‌تواند در باره مسیر حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان موثر باشد و ارزش افزوده بالایی برای کشور به ارمغان آورد.

کلانتری برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را در باره خروج بخش تعاون از گمنامی موثر خواند و بر لزوم ایجاد برندهای تعاونی تاکید کرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : مالیات سال۹۵به صورت مقطوع تعیین می‌شود/جریمه۳۰درصدی با عدم ارائه اظهارنامه

وشالوده کار نیز در باره این نمایشگاه از انتشار آمار سهم بخش تعاون خبر داد و گفت: سهام عدالت به زودی به سبد بخش تعاون بازمی‌گردد.

در بارهخواست وزارت کار از کارگران ساختمانی برای ثبت‌نام در باره سامانه خدمات رفاهی خبر دیگری بود که این هفته منتشر شد.

بنابر اظهار وزارت کار از این پس کلیه خدمات مربوط به کارگران ساختمانی تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که در باره سامانه www.samanehrefah.ir ثبت نام کرده باشند.

در باره سالهای گذشته برخی افراد سودجو که مهارتی در باره زمینه ساختمان نداشتند با اخذ کارت مهارت فنی خود را به عنوان کارگر ساختمانی معرفی کرده و اقدام به بیمه در باره چارچوب قانون کارگران ساختمانی کرده‌اند که این کار خلاف قانون است و وزارت کار بر این اساس کارگران ساختمانی فاقد بیمه را برای قرار پنداشتن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و کارگران ساختمانی بیمه شده را به منظور پالایش مجدد آنها ملزم به ثبت‌نام در باره سامانه www.samanehrefah.ir کرده است.

الزام گذکوبیدن دوره‌های آموزش ایمنی خبر دیگری بود که این هفته از سوی مدیرکل بازرسی کار وزارت کار اظهار شد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : کی روش و مقایسه ال کلاسیکو و دربی تهران

آنطور که اصابتی گفته این دوره‌ها برای کارفرمایان، کارگران و کارآموزان الزامی است و از طریق آن می‌توان تعداد زیادی از کارکنان را در باره برنامه‌های ایمنی و بهداشت شریک و سهیم کرد.

دبیر شورایعالی حفاظت فنی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی باید در باره شناسنامه شغلی کارگران در بارهج شود، گفت:عدم آموزشهای لازم و مرتبط با ایمنی کار و آشنا نبودن افراد با خطرهای موجود در باره محیط کار منجر به حادثه و خسارتهای جبران ناپذیر می‌شود.

وی با بیان اینکه هر کارگری مسئول ایمنی و بهداشت کار خود است، تاکید کرد: کارفرمایان و مسؤولان مکلفند پیش از بکار گماردن کارگران و کارآموزان نسبت به ارایه آموزشهای ایمنی متناسب با نوع کار به آنان از طریق مراجع ذیصلاح اقدام کنند و توانمندسازی مسئولان ایمنی مستقر در باره کارگاهها را مدنظر قرار بدهند.

انتهای پیام