پارسا نیوز: آرامستان کلدانی آشوری و مزار مهاجران لهستانی اهواز مرمت شد + تصاویر


با پیگیری یک سمن دوستدار میراث‌فرهنگی


سرانجام پس از تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان، آرامستان هموطنان کلدانی آشوری اهواز و مزار مهاجران لهستانی خوزستان مرمت و محوطه‌سازی شد.

آرامستان کلدانی آشوری و مزار مهاجران لهستانی اهواز مرمت شد + تصاویر

به‌گزارش پارسا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، انجمن تاریانا موفق شد نظر شورای خلیفه‌گری آشوری کلدانی را برای سرمایه‌گذاری به‌منظور مرمت در این آرامستان تاریخی که گردشگران علاقه‌مند به دیدن آن بودند جلب کند که دراین خصوص بیش از ۱۰۰میلیون تومان هزینه شد.

پس از آن انجمن تاریانا موفق شد جلسه‌ای با حضور استاندار خوزستان و شهرداری منطقه ۷ اهواز و البته همراهی هوطنان مسیحی اهوازی برگزار کند که متعاقب آن استانداری و شهرداری منطقه هفت بودجه‌ای بالغ بر ۲۰۰میلیون تومان برای مرمت و سامان‌دهی اختصاص دادند که بلافاصله سامان‌دهی انجام شد.

به واسطه این مرمت تاکنون شاهد حضور گردشگران فراوان از داخل و خارج از کشور به‌خصوص از لهستان  بوده‌ایم.

چندین از سرمایه‌گذاران و تجار لهستانی چهارشنبه هفته جاری از آرامستان تازه مرمت‌شده مهاجران لهستانی در اهواز بازدید خواهند کرد.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: قرائت گزارش عملکرد وزارت نفت در سال‌های ۸۷ تا ۹۱ در مجلس جزئیات عدم تسویه ۶۰۰ میلیارد تومانی بدهی ناجا به شرکت‌ نفت/ واردات بنزین بیش از مجوزهای قانونی