پارسا نیوز: آشنایی با حریف مخوف پرسپولیس؛ یک کُره‌ای و دیگر هیچ؟

پارسا نیوز: آشنایی با حریف مخوف پرسپولیس؛ یک کُره‌ای و دیگر هیچ؟

لخویا به عنوان قهرمان قطر با کسب تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس، اکنون در بازی خانگی و برگشت به دنبال کسب نتیجه لازم برای بقا در لیگ قهرمانان و صعود از این مرحله است.

به گزارش خبرنگار پارسا، شاگردان جمال بلماضی با حضور در گروه دوم مسابقات و جایی که استقلال خوزستان به عنوان نماینده ایران در آن حضور داشت توانست به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم شود. آنها در مرحله گروهی با کسب ۴ پیروزی و دو تساوی و با اختلاف ۵ امتیازی نسبت به تیم دوم راهی این مرحله شد تا بار دیگر با نماینده‌ای از ایران و اینبار با پرسپولیس روبرو شود. 


شاگردان بلماضی که در دیدار رفت یوسف العربی را به عنوان ستاره مطرح خود در اختیار نداشت و گفته می‌شود غاصب مراکشی در جدال برگشت با برطرف شدن مصدومیت آماده حضور خواهد بود.


عملکرد فنی – دفاعی


عملکرد فنی  لخویا در دیدارهای قبلی به این شکل بوده که آنها ۶ گل دریافت کرده‌اند. تنها دو بازی موفق به کلین شیت شده اند و در این بازی‌ها ۲۵ بار شوت داخل چارچوب داشتند. با ۸۷ تکل موفق و ۳۸ بار ناکامی در این راه و ۳۶۷ بار موفقیت در دوئل با بازیکنان حریف در مقابل ۳۲۴ بار ناکامی.


برترین‌های تهاجمی


برترین بازیکن این تیم از نظر گلزنی نام تائه هی از کره‌جنوبی است که در دیدار رفت برابر پرسپولیس نیز عملکرد مثبت و باکیفیت‌تری نسبت به دیگر بازیکنان از خود به جا گذاشت و المساکنی و العربی با ۳ گل زده در رده دوم گلزنان برتر لخویا در لیگ قهرمانان قرار دارند. بهترین پاسور گل این تیم المساکنی و نام تائه هی هستند که ۳ پاس گل تا به اینجا به نام خود کرده اند. علی حسن عفیف با دو پاس گل در رده بعدی و الموعز علی، خلید مفتاح و کریم بودیاف با یک پاس گل در رده های بعدی قرار دارند. 

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: هواپیمایی که روحانی را به مقصد نمی‌رساند! مرثیه‌ای که جریان خاص برای «وضع موجود» خواند/ نامه‌ای برای «عبور محترمانه» متنوع‌طلبان از روحانی


شوتزنان برتر


در بخش شوتزنان برتر هم نام تائه هی در صدر جدول این تیم قرار دارد. هافبک کره‌ای با ۱۴ شوت در صدر و مساکنی با ۱۲ شوت، الموعز علی با ۸ پشوت در رده‌های بعدی قرار دارند. 


باز هم نام تائه هی


در بخش برترین بازیکن در ایجاد موقعیت این نام تائه هی است که در صدر جدول لخویا اماده است. هافبک کره‌ای اینبار با ۱۸ بار ایجاد فرصت و شانس در صدر قرار دارد و علی حسن عفیف با ۸ بار، مساکنی و کریم بودیاف با ۷ بار در رده بعدی قرار دارند.


برترین پاسور


در این بخش کریم بودیاف در صدر قرار گرفته و ۴۳۲ اقدام به پاس در کارنامه خود ثبت کرده است. لوئیز جونیور با ۴۰۶ در رده دوم و نام تائه هی با ۳۵۰ پاس در رده سوم جا گرفته است تا در این بخش نیز هافبک کره‌ای اثرگذاری خود  در ترکیب لخویا را به نمایش بگذارد.


ارسال‌های موفق با هافبک کره‌ای


برترین ارسال کننده‌ی لخویا نیز هافبک کره‌ای این تیم است. نام تائه هی با ۴۱ اقدام ارسال در صدر جدول این تیم اماده است و بعد از او اسماعیل محمد با ۲۴ ارسال در رده بعدی اماده شده است. علی حسن عفیف نیز با ۲۲ ارسال رده سوم را به خود اختصاص داده است.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: رادیو دیروز - شما به شورشیها گل بدهید، ما گلوله!


سیو برتر با قاتل طارمی


قاسم برهان با ۱۲ مهار برتر از دروازه بان قبلی این تیم که در سه جدال ابتدایی درون دروازه قرار گرفته بود اماده شده است. برهان که در جدال رفت برابر پرسپولیس بارها با واکنش‌های بی نظیر خود خصوصا در صحنه پنالتی مانع از شکل گیری گل طارمی و پرسپولیس شد، اینبار در پنجمین بازی خود به دنبال ارتقا این آمار است و باید دید اینبار مهاجمان پرسپولیس به جای تور دروازه بار دیگر این دروازه بان بلند قامت را علامت خواهند گرفت یا خیر. البته این دروازه بان نیز چندان مطمئن نشان نداده و در چهار دیداری که حضور داشته ۳ بار دروازه‌اش باز شده، تنها یک کلین شیت به نام خود ثبت کرده است و البته با این حال بیش از ۸۰ درصد ضرباتی که دروازه‌اش را علامت گرفته را دفع کرده است.


خط یورش زهردار


لخویا در مرحله گروهی دروازه تمام رقبای خود را گشوده بود و با ۱۵ گل زده آماری فوق العاده از خود به جا گذاشته بود که البته در جدال برابر پرسپولیس تداوم گلزنی آنها متوقف شد. لخویا این تعداد گل را با ۶۸ بار اقدام به یورش روی دروازه حریفان ثبت کرده و از این تعداد حملات ۴۰ شوت در چارچوب داشته است و ۱۲ پاس گل در این راه ثبت شد.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: هنوز کابوس حلبچه را می‌بینم/ نمایندگان مجمع عمومی سازمان ملل به حال حلبچه گریستند


جدال پاسورهای فوق العاده


هم پرسپولیس و هم لخویا از نظر گردش توپ و ارسال پاس آمار فوق العاده‌ای از خود به جا گذاشته‌اند. لخویا با ۲۵۶۱ پاس برابر پرسپولیس که ۲۴۵۹ پاس را ثبت کرده، برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند. این دو تیم در پاس اشتباه نیز رقابت نزدیکی با یکدیگر دارند و لخویا ۷۰۱ پاس اشتباه و پرسپولیس ۷۵۲ پاس اشتباه داشته است.


ناموفق در ارسال‌ها


لخویا در مجموع ۸۲ ارسال داشته که از این تعداد تنها ۲۶ ارسال موفق داشته و ۶۶ ارسال ناکام در کارنامه‌اش ثبت شده است تا تنها ۲۸ درصد موفقیت برای آنها ثبت شود.


چربش تکنیک پرسپولیس به لخویا


بازیکنان لخویا تاکنون ۱۰۹ بار اقدام به دریبل بازیکن روبروی خود کرده‌اند که تنها ۶۷ بار در آن موفق بوده‌اند و موفقیت ۶۱درصدی برای آنها به ارمغان آورده است. این در حالی که پرسپولیس به تعداد تمام دریبل‌های موفق و ناموفق آنها دریبل موفق داشته و ۱۰۴ دریبل موفق در کارنامه سرخپوشان ثبت شده و تنها ۲۷ دریبل ناموفق داشته‌اند. لخویا ۹۶ بار حریفان را مجبور به خطا کرده و این تعداد برای پرسپولیس ۱۰۷ خطا بوده است. پرسپولیس البته تیم خشن‌تری نسبت به لخویا بوده و با ۱۱۳ خطا روی بازیکنان حریف و لخویا با ۱۰۶ بار خطا روی بازیکنان حریف در این زمینه نیز کارنامه خود را ثبت کرده اند.