پارسا نیوز: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در باره تاریخ معاصر ایران حضور تعیین کننده‌ای داشت

پارسا نیوز: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در باره تاریخ معاصر ایران حضور تعیین کننده‌ای داشت

به گزارش گروه خط مشی خارجی خبرگزاری فارس، در باره پی در بارهگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پرچم سفارت جمهوری اسلامی ایران در باره نیکوزیا به حالت نیمه افراشته در بارهآمد و دفتر یادبودی برای گرامیداشت آن فقید سعید گشایش یافت.

در باره همین راستا مقامات ارشد قبرس، سفرای مقیم و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی از صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور در باره محل سفارت ایران و ضمن امضای دفتر یادبود، مراتب تسلیت خود را به ملت و دستگاه اجرا جمهوری اسلامی ایران ابلاغ و به مقام و شخصیت آیت‌الله رفسنجانی ادای احترام کردند.

«دیمیتریس سیلیوریس» رئیس پارلمان و رئیس جمهور موقت قبرس با حضور در باره محل سفارت و تسلیت در بارهگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به دستگاه اجرا و ملت ایران، در باره دفتریادبود نوشت: آیت‌الله رفسنجانی بعنوان شخصیتی پیشگام در باره سطح بین‌المللی حضور تعیین کننده‌ای در باره تاریخ معاصر ایران داشت، لذا ملت ایران و جهانیان همیشه یاد او را گرامی خواهند داشت. در باره ملاقات اخیرم با ایشان در باره تهران، شاهد شخصیت برجسته ایشان بودم. فقدان چنین شخصیتی در باره شرایط پرآشوب منطقه و جهان، ضایعه‌ای بزرگ است.

پیشنهاد ویژه :   حسینیه پارسا: خواب حاملگی چه تعبیری دارد؟

به گزارش فارس، سفیر فلسطین به عنوان شیخ السفرای مقیم نیکوزیا نیز در باره دقایق اولیه گشایش دفتر یادبود با حضور در باره سفارت و امضای دفتر مذکور، به نمایندگی از طرف دستگاه اجرا فلسطین و جامعه دیپلماتیک مقیم نیکوزیا مراتب تسلیت و همدر بارهدی خود را با دستگاه اجرا و ملت ایران اعلام کرد.

رسانه‌های قبرسی نیز از ساعات اولیه اعلام در بارهگذشت آیت‌الله رفسنجانی، با پوشش خبری این رویداد مهم و از جمله حضور رئیس جمهور موقت قبرس در باره سفارت برای امضای دفتر یادبود، ابعاد برجسته شخصیت و سوابق سیاسی آن مرحوم را مورد توجه قرار دادند.

یادآور می‌شود: بر اساس قانون اساسی قبرس، رئیس پارلمان در باره غیاب رئیس جمهور به عنوان رئیس موقت جمهوری قبرس عمل می‌کند.

انتهای پیام/