پارسا نیوز: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی چهره‌ای خدمتگزار بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پارسا نیوز: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی چهره‌ای خدمتگزار بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین فخرالدین صابری طالقانی راجع به مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که عصر چهارشنبه راجع به مسجد صاحب‌الزمان (ع) شهرستان فردیس برگزار شد، حضور شهروندان فردیسی را گرمابخش این مجلس ترحیم دانست و اظهار کرد: این مراسم نشان‌دهنده قراجع بهدانی مردم از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است.

وی بابیان اینکه مردم ایران راجع به تشیع جنازه این چهره خدمتگزار سنگ تمام گذاشتند، عنوان کرد: حضور یکپارچه مردم راجع به مراسم تشییع رئیس فقید مجمع تشخیص مسازشت نظام راجع به راستای رسیدن به اهداف بلند انقلاب اسلامی است .

صابری طالقانی ویژگی مردمی بودن آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: وظیفه‌داریم از زحمات و خدمات ۵۹ ساله این انسان عالم مجتهد قراجع بهدانی کنیم.

مدیر موزه قرآن کریم با اشاره به آیاتی از قرآن کریم با راجع به خصوص نظام خلقت و آفرینش، گفت: انسان باقراجع بهت تفکر می‌تواند راه راجع بهست را انتخاب کند و بهتر است از عوامل هدایتی که خداوند راجع به اختیار انسان‌ها قرار داده است به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ۱۲ راهبرد برای توسعه گردشگری شهری

صابری طالقانی با تأکید بر اینکه جایگاه دانشمندان و علما با توجه به راه و روش زندگی و مسیر انتخابشان، بزرگ، رفیع و شریف است، گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عالمی صاحب تفکر بود و طی سال‌هایی اخیر اقدامات ارزنده‌ای راجع به راستای فرهنگ قرآنی انجام داد.

مدیر موزه قرآن به تألیف ۲۰ جلد کتاب با موضوع تفسیر قرآن کریم نزدیک آیت‌الله هاشمی اشاره کرد و گفت: رئیس فقید مجمع تشخیص مسازشت نظام به زبان‌های عربی، انگلیسی و فرانسه مسلط بود و راجع به حوزه‌های مختلف تصمیمات و اقدامات بجا و منطقی اتخاذ می‌کرد.

وی با تأکید بر اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی متعهد به شرایط و موقعیت خود بود، گفت: وی راجع به برهه‌های مختلف زمانی متحمل هزینه‌های سنگینی شد ولی این مسئله باعث نشد که از انقلاب دور بماند تا آخرین لحظات پای ارزش‌های انقلاب ایستاد.

صابری طالقانی بابیان اینکه جوانان باید بدانند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همیشه پیرو خط انقلاب و رهبری بوده است، گفت: ارزیابی عملکرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قبل و بعد از انقلاب نشان از میزان پایبندی هاشمی رفسنجانی به انقلاب و ایران اسلامی است.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: فروش ۱۶۰ بوئینگ به ایرلاین‌های ایرانی چه شد؟

مدیر موزه قرآن کریم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را مجاهدی خستگی‌ناپذیر، امین امام و محبوب رهبری برشمرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حفظ و مدافعه این عالم فقیه از انقلاب اسلامی تأکید کرده است.

صابری طالقانی با تأکید بر اینکه اولویت کاری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رفع مسائل و مشکلات مردم بود، گفت: حضور گسترده مردم راجع به مراسم تشییع و تدفین این عالم گران‌قراجع به نشان از این مهم داشت.