پارسا نیوز: ابلاغ شهریه جدید مهدهای کودک در سطح استان تهران + جدول

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از ابلاغ شهریه جدید مهدهای کودک در سطح استان تهران خبر داد.

احمد خاکی، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پارسا با بیان اینکه موضوع تعیین شهریه مهدهای کودک با تجزیه و تحلیل شهریه‌های پیشنهادی در کمیته کشوری تعیین شهریه مشخص شده است، افزود: شهریه ابلاغی از ابتدای اردیبهشت امسال قابل اجراست.

وی اظهار کرد: شهریه ابلاغی شهریه پایه بوده و طبق روال سنوات گذشته به منظور رعایت بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تعیین شهریه‌ مهدهای کودک براساس درجه‌بندی و ارتقاء کیفیت خدمات مهدهای کودک، تعیین شده است، بر این اساس شهریه مهدهای کودک یک ستاره ۱۰ درصد، دو ستاره ۲۰ درصد، سه ستاره ۳۰ درصد و چهار ستاره ۴۰ درصد بیشتر از شهریه پایه در نظر گرفته شده است.

خاکی ادامه داد: شهریه ابلاغ شده بدون احتساب هزینه تغذیه شامل صبحانه و ناهار است، در صورتی که مهد کودک صبحانه و ناهار ارائه دهد حداکثر هزینه مجموع آنها نباید بیش از ۸۰۰ هزار ریال باشد و تفکیک هزینه صبحانه و ناهار بر عهده کمیته تخصصی استان است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با تاکید بر اینکه تهیه و تامین لوازم بهداشتی مصرفی مهد کودک بر عهده مهد است، افزود: تهیه لوازم‌التحریر مورد نیاز کودک بر عهده والدین است اما به منظور رفاه حال والدین و در صورت رضایت آنها و پرداخت هزینه مرتبط این لوازم می‌تواند بوسیله مهد کودک تامین شود.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: شاخ‌های اینستاگرام در کمر کاربران

وی با اشاره به فعالیت مهدها تمام وقت از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۱۵:۳۰، گفت: این مهدها می‌توانند با به کارگیری مربیان دارای مهارت و کارت مربی‌گری از مراجع ذی‌صلاح حداکثر پنج فعالیت را در قالب فوق برنامه اجرا کنند.

احمد خاکی افزود: این فعالیت‌های فوق برنامه می‌تواند در سه محور فعالیت‌های ورزشی، فعالیت‌های هنری شامل نمایش خلاق؛ سفالگری و نقاشی و همچنین فعالیت‌های فرهنگی نظیر آموزش ویژه قرآن کریم به کودکان باشد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با بیان اینکه فعالیت‌های فوق برنامه مهدهای کودک باید در راستای رشد و تکامل همه جانبه کودکان و منطبق بر فرهنگ اسلامی و ایرانی و مورد تایید کمیته تخصصی بهزیستی استان تهران باشد، ادامه داد: این فعالیت‌ها الزاماً باید در ساعات بعدازظهر برگزار شود و اجرای بیش از یک فعالیت فوق برنامه در هر روز ممنوع است.

وی تصریح کرد: شرکت کودکان در هر یک از فعالیت‌های فوق برنامه کاملاً اختیاری بوده و باید با رضایت کتبی والدین و مطابق با قرارداد منعقده فی‌مابین والدین و مهد کودک باشد و شهریه آن نیز جداگانه محاسبه می‌شود.

خاکی شهریه هر فعالیت فوق برنامه را حداکثر ۵ درصد شهریه نهایی هر مهد کودک عنوان کرد و افزود: مهد کودک موظف است برای آن دسته از کودکانی که به هر دلیلی از کلاس‌های فوق برنامه استفاده نمی‌کنند برنامه جاری و تعریف شده خود را برگزار کند.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: محمد معتمدی در اصفهان می‌خواند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در خصوص شهریه هر ساعت اضافه فعالیت مهد کودک در هر گروه سنی، گفت: برای محاسبه شهریه هر ساعت اضافه فعالیت مهد کودک، شهریه ماهیانه هر کودک در هر گروه سنی تقسیم بر ساعت فعالیت متداول مهد کودک در طول یک ماه برای همان گروه سنی می‌شود.

این مقام مسئول در بهزیستی استان تهران با بیان اینکه هزینه سرویس ایاب و ذهاب کودکان با توافق والدین و مهد کودک به طور جداگانه و در قالب قرارداد مشخص اخذ خواهد شد، افزود: مهدهای کودک تنها مجاز به استفاده از سرویس‌های دارای مجوز و رانندگان با صلاحیت و متعهد و ترجیحاً دارای راننده خانم و با رعایت تعرفه‌های متداول هستند.

وی با اشاره به نحوه دریافت شهریه بوسیله مهدهای کودک، ادامه داد: مهدهای کودک مجازند شهریه سالیانه مهد کودک را به صورت ماهیانه، فصلی و یا یک جا و با توافق والدین به نحو دیگری دریافت کنند و در صورت انصراف کودک از دریافت خدمات، مهد کودک فقط مجاز به دریافت شهریه آن ماه به صورت کامل است و شهریه ماه‌های بعد باید مسترد شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: تخلفات انتخاباتی مدیران دولتی به قوه قضاییه ارسال شده است

خاکی با تاکید بر اینکه بخشنامه شهریه مصوب که از سوی بهزیستی استان تهران برای مهدهای کودک ابلاغ شده است، باید در معرض دید عموم والدین قرار گیرد، تصریح کرد: والدین می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، از طریق سامانه پیامک ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ موارد را به سازمان بهزیستی اطلاع دهند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از تنظیم و ابلاغ فرم‌های قرارداد دریافت خدمات رشد و تکامل همه جانبه خبر داد و گفت: در راستای پشتیبانی از والدین و مهدهای کودک و اطلاع طرفین از تعهدات و خدمات، این فرم‌ها در اختیار تمام مهدهای کودک قرار گرفته و هنگام ثبت نام کودک در مهد می‌بایست تکمیل و منعقد شود.

جدول شهریه پایه مهدهای کودک یک ستاره مشروط در سطح استان تهران و به تفکیک به شرح ذیل است:

جدول شهریه مهدهای کودک شمیرانات (یک ستاره مشروط) سال ۹۷-۹۶

جدول شهریه مهدهای کودک شهر تهران، مناطق ۲ الی ۸ و ۲۲ (یک ستاره مشروط) سال ۹۷-۹۶

جدول شهریه مهدهای کودک شهر تهران، مناطق ۹ الی ۱۴ ،۱۷، ۱۸، ۲۱ (یک ستاره مشروط) سال۹۷-۹۶

جدول شهریه مهدهای کودک شهر تهران، مناطق ۱۵و ۲۰ و شهرستان ری (یک ستاره مشروط) سال۹۷-۹۶

جدول شهریه مهدهای کودک، شهرستان‌های تابعه استان تهران (یک ستاره مشروط) سال۹۷-۹۶