پارسا نیوز: ادامه خیابان توحید در صورت نهایی شدن توافقات نیمه دوم امسال اجرایی می شود

پارسا نیوز: ادامه خیابان توحید در صورت نهایی شدن توافقات نیمه دوم امسال اجرایی می شود

به گزارش پارسا، حمیدرضا فرهنگ صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: منطقه ۵ به وسعت ۶ هزار هکتار یکی از مناطق بزرگ شهر اصفهان محسوب می شود که فقط ۲۸ درصد آن جزء محدوده قانونی منطقه است و مابقی در اراضی نظامی قرار دارد.

وی به بودجه سال جاری این منطقه اشاره کرد و افزود:  در سال جاری ۲۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای منطقه ۵ پیش بینی شده است که ۵۳ درصد معادل ۱۲۰ میلیارد تومان آن سهم اعتبارات عمرانی منطقه است.

مدیر منطقه ۵ ادامه داد: بودجه عمرانی منطقه برای اجرای پروژه های شاخص و ریز در قالب ۱۵۸ ردیف عمرانی هزینه می شود.

فرهنگ خاطرنشان کرد: درصدی از بودجه منطقه ۶ نیز به صورت متمرکز است و برای اجرای پروژه های شاخص در اختیار شهرداری مرکزی قرار می گیرد.

وی در ادامه سخنان خود به سرانه فضای سبز این منطقه اشاره کرد و گفت: سرانه فضای سبز منطقه ۵ ، ۳۲ مترمتربع است که ۲۱ مترمربع آن در اختیار شهرداری است و مابقی شامل اراضی ارتش و دانشگاه اصفهان است.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه هایی که امروز به صورت رسمی به بهره برداری می رسد، گفت: پارکینگ محتشم کاشانی یکی از پروژه های شاخصی است که امروز با حضور مدیران شهری به بهره برداری می رسد.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: روایت عاشقی یک «پیشمرگ مسلمان کُرد»

فرهنگ ادامه داد: این پارکینگ در زمینی به وسعت یک هزار و ۲۶۵ مترمربع و زیربنای ۸ هزار و ۶۰۰ متر در ۷ طبقه احداث می شود.

وی با بیان اینکه این پارکینگ ظرفیت پارک ۲۶۰ خودرو را دارد، اضافه کرد: در این پارکینگ که به صورت هوشمند احداث شده، ایستگاه دوچرخه نیز پیش بینی شده است.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان هزینه آزادسازی، اجرا و تجهیز این طرح را ۱۵میلیارد و ۵۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: احداث پارکینگ طبقاتی محتشم کاشانی در کاهش بار ترافیکی خیابان های شریعتی، حکیم نظامی و محتشم کاشانی تاثیر بسزایی دارد.

فرهنگ  افزود:  خیابان ۱۱ محرم نیز از دیگر طرح های شاخصی است که به منظور احیای بافت فرسوده و ایجاد دسترسی محلی به خیابان حسین آباد اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه این خیابان بر اساس خط بدنه طرح تفصیلی مصوب ساخته شد، توضیح داد: خیابان ۱۱ محرم به طول ۴ هزار و ۳۰۰ متر و عرض متغیر ۲۰ متر احداث شده است.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان گفت: ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای آزادسازی و اجرای خیابان ۱۱ محرم هزینه شده است.

فرهنگ با اشاره به احداث مجموعه تجاری و دفتر کار خیابان کشاورزی اظهارکرد: این مجموعه به منظور تامین معوض پروژه های عمرانی در فضایی به وسعت ۴ هزار مترمربع اجرا شده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: تکمیل خط اول قطار شهری / حقوق شهرداریها در قانون تجمیع عوارض نادیده گرفته شده است

وی ادامه داد: یک سری از واحدهای تجاری که در مسیر آزادسازی پروژه های قرار دارد که می توان با استفاده از این مجموعه های تجاری، واحدها را تعویض کرد.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان به ساماندهی پیاده روها و گذرهای تاریخی این منطقه اشاره کرد و گفت: پیاده روسازی خیابان های رودکی، وحید، ملت و بوستان ملت اجرایی شده است.

فرهنگ اضافه کرد: همچنین گذرهای منطقه همچون گذرهای بهار، کاویان، سنگ تراشها، کلیسای وانک و پاچنار  ساماندهی شد.

وی در ادامه به پروژه هایی که قرار است ظرف چند هفته آینده به بهره برداری برسد اشاره کرد و گفت: تعریض پل فلزی یکی از پروژه های شاخص این منطقه محسوب می شود که هم اکنون عملیات اجرایی آن تکمیل شده و در اختیار شهروندان قرار دارد.

مدیر منطقه ۵ افزود: در حال موجود نیز نورپردازی و زیباسازی این پل در دست اجراست و ظرف دو هفته آینده به پایان می رسد.

فرهنگ ادامه داد: تعریض پل فلزی در روان سازی و بهبود ترافیک خیابان های حکیم نظامی، بلوار سعدی و خیابان مطهری تاثیر بسزایی دارد.

وی هزینه اجرا و زیباسازی این طرح را ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: عرض پل به ۳۶ متر افزایش یافته است به این ترتیب ۴.۵ متر عرض دو پیاده رو و ۱۳ متر عرض باندهای ترافیکی است.

پیشنهاد ویژه :   حسینیه پارسا: آیا حضرت علی اکبر(ع) متاهل بودند و فرزند داشتند؟

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان نیز طرح مبلمان شهری در مجاورت چهارباغ بالا را  از دیگر طرح های شاخص این منطقه عنوان کرد و گفت: طرح مبلمان شهری نیز به منظور تامین معوض های پروژه های عمرانی و ایجاد مبلمان شهری به وسعت ۴ هزار مترمربع در دستور کار قرار گرفته است.

فرهنگ افزود: مجموعه تجاری این طرح شامل ۱۲۱ مغازه تجاری و ۱۵ دفتر کار است و مقابل آن نیز المان های شهری همراه با آبنما نصب می شود.

وی با اشاره به پروژه های شاخص این منطقه اشاره کرد و گفت: ادامه خیابان توحید از بلوار دانشگاه تا صفه از طرح های شاخصی است که در برنامه های شهرداری منطقه ۵ قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه توافقات با دانشگاه اصفهان، دانشگاه علومپزشکی و ارتش در سال گذشته انجام شده است، گفت: توافقات با ارتش تنها منوط به اصفهان نیست و باید مقام معظم راندن نیز تایید کنند.

مدیر این منطقه اظهارکرد: این موضوع در هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در حال بررسی است که با نهایی شدن این توافقات و اجرایی شدن طرح، ترافیک خیابان های هزارجریب و صفه ۳۰ درصد کاهش می یابد.

فرهنگ خاطرنشان کرد: در صورت نهایی شدن توافقات ادامه خیابان توحید در نیمه دوم سال جاری اجرایی می شود.

این خبر در حال بروز رسانی است