پارسا نیوز: ادامه خیابان توحید در صورت نهایی شدن توافقات نیمه دوم امسال اجرایی می شود

پارسا نیوز: ادامه خیابان توحید در صورت نهایی شدن توافقات نیمه دوم امسال اجرایی می شود

به گزارش پارسا، حمیدرضا فرهنگ صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: منطقه ۵ به وسعت ۶ هزار هکتار یکی از مناطق بزرگ شهر اصفهان محسوب می شود که فقط ۲۸ درصد آن جزء محدوده قانونی منطقه است و مابقی در اراضی نظامی قرار دارد.

وی به بودجه سال جاری این منطقه اشاره کرد و افزود:  در سال جاری ۲۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار برای منطقه ۵ پیش بینی شده است که ۵۳ درصد معادل ۱۲۰ میلیارد تومان آن سهم اعتبارات عمرانی منطقه است.

مدیر منطقه ۵ ادامه داد: بودجه عمرانی منطقه برای اجرای پروژه های شاخص و ریز در قالب ۱۵۸ ردیف عمرانی هزینه می شود.

فرهنگ خاطرنشان کرد: درصدی از بودجه منطقه ۶ نیز به صورت متمرکز است و برای اجرای پروژه های شاخص در اختیار شهرداری مرکزی قرار می گیرد.

وی در ادامه سخنان خود به سرانه فضای سبز این منطقه اشاره کرد و گفت: سرانه فضای سبز منطقه ۵ ، ۳۲ مترمتربع است که ۲۱ مترمربع آن در اختیار شهرداری است و مابقی شامل اراضی ارتش و دانشگاه اصفهان است.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه هایی که امروز به صورت رسمی به بهره برداری می رسد، گفت: پارکینگ محتشم کاشانی یکی از پروژه های شاخصی است که امروز با حضور مدیران شهری به بهره برداری می رسد.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: فصل دوم مرمت قلعه قبان ماکو شروع شد > پارسا

فرهنگ ادامه داد: این پارکینگ در زمینی به وسعت یک هزار و ۲۶۵ مترمربع و زیربنای ۸ هزار و ۶۰۰ متر در ۷ طبقه احداث می شود.

وی با بیان اینکه این پارکینگ ظرفیت پارک ۲۶۰ خودرو را دارد، اضافه کرد: در این پارکینگ که به صورت هوشمند احداث شده، ایستگاه دوچرخه نیز پیش بینی شده است.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان هزینه آزادسازی، اجرا و تجهیز این طرح را ۱۵میلیارد و ۵۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: احداث پارکینگ طبقاتی محتشم کاشانی در کاهش بار ترافیکی خیابان های شریعتی، حکیم نظامی و محتشم کاشانی تاثیر بسزایی دارد.

فرهنگ  افزود:  خیابان ۱۱ محرم نیز از دیگر طرح های شاخصی است که به منظور احیای بافت فرسوده و ایجاد دسترسی محلی به خیابان حسین آباد اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه این خیابان بر اساس خط بدنه طرح تفصیلی مصوب ساخته شد، توضیح داد: خیابان ۱۱ محرم به طول ۴ هزار و ۳۰۰ متر و عرض متغیر ۲۰ متر احداث شده است.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان گفت: ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای آزادسازی و اجرای خیابان ۱۱ محرم هزینه شده است.

فرهنگ با اشاره به احداث مجموعه تجاری و دفتر کار خیابان کشاورزی اظهارکرد: این مجموعه به منظور تامین معوض پروژه های عمرانی در فضایی به وسعت ۴ هزار مترمربع اجرا شده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: هرکسی با سید الشهدا معامله بکند موفق است / باید مداح سیاستمداری را بفهمد

وی ادامه داد: یک سری از واحدهای تجاری که در مسیر آزادسازی پروژه های قرار دارد که می توان با استفاده از این مجموعه های تجاری، واحدها را تعویض کرد.

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان به ساماندهی پیاده روها و گذرهای تاریخی این منطقه اشاره کرد و گفت: پیاده روسازی خیابان های رودکی، وحید، ملت و بوستان ملت اجرایی شده است.

فرهنگ اضافه کرد: همچنین گذرهای منطقه همچون گذرهای بهار، کاویان، سنگ تراشها، کلیسای وانک و پاچنار  ساماندهی شد.

وی در ادامه به پروژه هایی که قرار است ظرف چند هفته آینده به بهره برداری برسد اشاره کرد و گفت: تعریض پل فلزی یکی از پروژه های شاخص این منطقه محسوب می شود که هم اکنون عملیات اجرایی آن تکمیل شده و در اختیار شهروندان قرار دارد.

مدیر منطقه ۵ افزود: در حال موجود نیز نورپردازی و زیباسازی این پل در دست اجراست و ظرف دو هفته آینده به پایان می رسد.

فرهنگ ادامه داد: تعریض پل فلزی در روان سازی و بهبود ترافیک خیابان های حکیم نظامی، بلوار سعدی و خیابان مطهری تاثیر بسزایی دارد.

وی هزینه اجرا و زیباسازی این طرح را ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: عرض پل به ۳۶ متر افزایش یافته است به این ترتیب ۴.۵ متر عرض دو پیاده رو و ۱۳ متر عرض باندهای ترافیکی است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: دستگاه اجرا «انشاء» باید به دستگاه اجرا «اجرا» تعویض یابد/ برجام کودک «ناقص الخلقه‌ای» است که باید تیمارش کرد/ رئیس جمهور بگوید آن روزی ۱۵۰ میلیون دلار کجاست/ سند برجام در پاویون فرودگاه به تصویب رسید

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان نیز طرح مبلمان شهری در مجاورت چهارباغ بالا را  از دیگر طرح های شاخص این منطقه عنوان کرد و گفت: طرح مبلمان شهری نیز به منظور تامین معوض های پروژه های عمرانی و ایجاد مبلمان شهری به وسعت ۴ هزار مترمربع در دستور کار قرار گرفته است.

فرهنگ افزود: مجموعه تجاری این طرح شامل ۱۲۱ مغازه تجاری و ۱۵ دفتر کار است و مقابل آن نیز المان های شهری همراه با آبنما نصب می شود.

وی با اشاره به پروژه های شاخص این منطقه اشاره کرد و گفت: ادامه خیابان توحید از بلوار دانشگاه تا صفه از طرح های شاخصی است که در برنامه های شهرداری منطقه ۵ قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه توافقات با دانشگاه اصفهان، دانشگاه علومپزشکی و ارتش در سال گذشته انجام شده است، گفت: توافقات با ارتش تنها منوط به اصفهان نیست و باید مقام معظم راندن نیز تایید کنند.

مدیر این منطقه اظهارکرد: این موضوع در هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در حال بررسی است که با نهایی شدن این توافقات و اجرایی شدن طرح، ترافیک خیابان های هزارجریب و صفه ۳۰ درصد کاهش می یابد.

فرهنگ خاطرنشان کرد: در صورت نهایی شدن توافقات ادامه خیابان توحید در نیمه دوم سال جاری اجرایی می شود.

این خبر در حال بروز رسانی است