پارسا نیوز: ارائه آموزش‌های مهارتی به ۷۸۷ نفر از زندانیان قم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پارسا نیوز: ارائه آموزش‌های مهارتی به ۷۸۷ نفر از زندانیان قم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، احمد عطارنیا گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای راجع به اصلاح و تربیت زندانیان و ایجاد اشتغال برای آنان مؤثر بوده و راجع به کاهش معضلات اجتماعی نقش بسزایی دارد.

وی گفت از ۸۷۸ نفر مددجوی زنداهای قم که آموزش‌های مهارتی را فرابدوش گرفتند ۳۱ نفر زن و ۷۵۶ نفر مرد می‌باشند.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان قم راجع به ادامه با اشاره به ضرورت توسعه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان افزود: یکی از علل اصلی بزهکاری و جرم راجع به جامعه، بیکاری است چرا که خیلی از کسانی که شغل ندارند به کارهای خلاف قانون روی آورده و راهی زندان می‌شوند.

وی افزود: این اداره کل راجع به راستای انجام رسالت سازمانی خود با برنامه‌ریزی و رویکرد با حرارتد تمام جد و جهد خود را بکار می‌گیرد تا با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم نمودن زمینه اشتغال موجبات بازگشت و توانمندسازی زندانیان به جامعه را فراهم کند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: چرخه تولید تا پاک‌سازی دستی زباله/ پسماند مدیریت تخصصی ندارد - پارسا | اخبار ایران و جهان

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان با تأکید بر این مطلب که فراگیری آموزش‌های مهارتی با ایجاد اشتغال برای زندانیان راجع به بازگشت مؤثر آنان به جامعه بسیار اهمیت دارد، اظهار کرد: یادگیری آموزش‌های فنی و مهارتی برای مددجویان علاوه بر ایجاد شرایط اشتغال، موجب تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آنان نیز می‌شود.

عطارنیا افزود: نیروی متخصص و ماهر راجع به پیشرفت کشور تأثیرگذار است و راجع به مسیر توسعه، نیروی انسانی ماهر و متخصص یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین اسبابها محسوب می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای مستقر راجع به زندان قم اظهار کرد: راجع به حال اماده ۲۰ حرفه مهارتی راجع به ۱۰ کارگاه این مرکز ارائه می‌شود و به منظور تقویت این مرکز مربیان مجرب و تجهیزات مناسبی را به منظور آموزش مددجویان اعزام می‌کنیم.

عطارنیا اضافه کرد: تمامی این رشته‌ها بر اساس سرفصل‌ها واستانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اولویت آموزش‌های عملی و بواسطه مربیان اعزامی از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اجرا می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: رسانه مستقل و آزاد در ایران معنا ندارد

وی افزود: آزمون‌های پایان دوره این دوره‌ها بواسطه آزمونگران اعزامی اداره کل اخذ و گواهینامه‌های مهارت مددجویان پذیرفته شده راجع بهآزمون‌ها بدون ذکر نامی از محل آموزش و دقیقاًهمانند گواهینامه‌های صاراجع بهه با کد استاندارد بین‌المللی راجع به مراکز سطح شهر صاراجع به و تحویل مددجویان می‌شود.