پارسا نیوز: ارتباط گوشت قرمز با ابتلا به بیماری ورم روده – مواد غذایی – تغذیه

پارسا نیوز: ارتباط گوشت قرمز با ابتلا به بیماری ورم روده – مواد غذایی – تغذیه

سلامت نیوز:تایج یک مطالعه دلگرمد نشان می دهد که مصرف زیاد گوشت قرمز فرآوری نشده با افزایش خطر ابتلا به بیماری ورم روده ارتباط دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ،محققان دانشکده پزشکی هاروارد پیرامون این مطالعه داده های رژیم غذایی بیش از ۴۶ هزار مرد را پیرامون آمریکا تجزیه و تحلیل کردند. ۷۶۴ نفر از این افراد پیرامون طول دوره زمانی ۲۶ ساله به وضعیتی به نام دیورتیکولیت مبتلا شدند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت،دیورتیکولیت به التهاب دیورتیکول گفته می شود؛ دیورتیکول بیرون زدگی های کوچک کیسه مانند هستند که پیرامون جداره سیستم گوارشی شکل می گیرند. دیورتیکول ها اغلب پیرامون قسمت کمیابی روده بزرگ تشکیل می شوند و وجود آنها خصوصا پیرامون سنین بالای ۴۰ سال شایع است، اما به نپیرامونت مشکلی ایجاد می کند.

محققان دانشکده پزشکی هاروارد متوجه شدند، افرادی که بیشترین میزان گوشت قرمز را مصرف می کردند پیرامون قیاس با افرادی که کمترین میزان مصرف را داشتند، با افزایش ۵۸ پیرامونصدی خطر ابتلا به دیورتیکولیت روبرو بودند، هر چند چگونگی تاثیر گوشت قرمز بر ابتلا به این بیماری مشخص نیست.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: فال روزانه : فال امروز ۱۷ مرداد

آنها با تاکید بر لزوم انجام مطالعات بیشتر اعلان کردند که ممکن است گوشت قرمز بر باکتری های روده تاثیر بگذارد که به نوبه خود می تواند سیستم ایمنی بدن را عوض کردن دهد و دیواره روده را تحریک کند.

محققان زیاد کردند: تعویض گوشت قرمز با گوشت ماکیان و یا ماهی پیرامون رژیم غذایی خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.