پارسا نیوز: اغلب تعدی قوانین اداری به علت جهل برخی مدیران است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پارسا نیوز: اغلب تعدی قوانین اداری به علت جهل برخی مدیران است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد آغاجری عصر چهارشنبه راجع به جلسه شورای اداری خوزستان اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور بر اساس اصل ۱۷۴ قانون اساسی فعالیت می کند و دو رسالت عظیم و خطیر یعنی نظارت بر اجرای صحیح قوانین و حسن جریان امور بر عهده آن است.

وی افزود: هیچ اداره و تشکیلاتی راجع به نظام جمهوری اسلامی نداریم که سازمان بازرسی حق ورود به آن را نداشته باشد. آن چیزی که این سازمان آن را مورد نظارت قرار می دهد این است که اجرای صحیح قوانین و وظایف دستگاه ها را بررسی کند.

آغاجری با اشاره به قانون به عنوان خط کش اصلی بازرسی بیان کرد: بیشتر مدیران ما پاک و صالح هستند و تعدی قانون آنها یا از ارتکاب آن بوسیله کارشناسان به دلیل اشتغال بالاست و یا اینکه نسبت به قانون جهل دارند.

مدیرکل بازرسی استان خوستان بیان کرد: راجع به بازرسی هایی که انجام می دهیم هدف این است تا با مشورت، همدلی و همزبانی اجرای قوانین و مقررات را دنبال کنیم. باید بازرسی را دو جانبه دید تا مدیران نیز بدانند باید پروژه ها را راجع به زمان معین و با اعتبار مشخص به اتمام برسانند.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: برپایی کارگاه آموزشی رضا بدرالسماء در فرهنگسرای کوثر

آغاجری با اشاره به اینکه تسهیل راجع به امور و نه توقف آن کار سازمان بازرسی است، گفت: هرگز به دنبال شناسایی مدیرن متخلف با هدف بزرگنمایی نیستیم بلکه تنها به دنبال اجرای صحیح قوانین هستیم.