پارسا نیوز : افزایش موارد مهمد ابتلا به HIV راجع به روسیه

پارسا نیوز : افزایش موارد مهمد ابتلا به HIV راجع به روسیه

دو سوم از تمام موارد مهمد ابتلا به HIV راجع به اروپا تنها راجع به روسیه ثبت شده است.

به گزارش ایسنا، بیش از یک طلبیون نفر راجع به روسیه اکنون به این ویروس آلوده هستند و انتظار می‌رود این رقم راجع به دهه آینده نزدیک به دو برابر افزایش پیدا کند.

آمارهای منتشر شده با مرکز کنترل و پیشگیری از امراض اروپا و سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشان می‌دهد راجع به سال ۲۰۱۵ طلبادی راجع به ۱۵۳ هزار و ۴۰۷ نفر راجع به سراسر اروپا به تازگی ویروس HIV تشخیص داده شده است. از این تعداد، ۶۴ راجع بهصد تمامی موارد راجع به روسیه ثبت شده که معادل رقم ۹۸ هزار و ۱۷۷ نفر است.

همچنین اوکراین راجع به رتبه دوم و انگلیس با ۶۰۷۸ مورد مهمد ابتلا به ویروس HIV راجع به سال ۲۰۱۵ راجع به رتبه سوم قرار گرفته است.

به علاوه راجع به این گزارش تاکید شده است که انتقال ویروس HIV هنوز یکی از نگرانی‌های اصلی راجع به اروپاست. به رغم اقدامات چشمگیر برای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس HIV راجع به اروپا تعداد موارد مهمد ابتلا به این ویروس طی دهه اخیر راجع به بخش اروپای منطقه کاهش چشمگیری نداشته و راجع به مناطق شرقی اروپا دو برابر افزایش یافته است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : عاجزی مدارس در پرداخت قبوض آب، برق و گاز

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، راجع به این بررسی بر اجرای برنامه‌های مهمد به منظور مقابله با شیوع HIV راجع به اروپا و پایان دادن به همه‌گیری ایدز به عنوان عامل تهدید کننده عمومی تا سال ۲۰۳۰ تاکید شده است.

انتهای پیام