پارسا نیوز : انتقال بیمه سلامت ایرانیان به صورت طرح مطرح شود

پارسا نیوز : انتقال بیمه سلامت ایرانیان به صورت طرح مطرح شود

نماینده مردم زاهدان در باره مجلس شورای اسلامی از عدم ثبت رای خود در باره جریان بررسی ماده مربوط به انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت انتقاد کرد و از رئیس مجلس خواست به این مسئله رسیدگی شود.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی نیز در باره توضیحاتی متذکر شد این مسئله در باره هیأت رئیسه مجلس بررسی شده و آیین نامه مجلس راهی را برای این مسئله در باره نظر نگرفته است اما می‌شود موضوع انتقال بیمه سلامت ایرانیان به صورت طرح مطرح شود.

حسینعلی شهریاری خطاب به لاریجانی گفت:‌ اینکه صندوق بیمه ایرانیان به وزارت بهداشت منتقل شده مسئله مهمی نیست و در باره هر وزارت خانه‌ای که باشد از خاصیت افتاده است اما بحث من در باره رابطه با رای نمایندگان است؛ اثر انگشت من ثبت نشد و برای اینکه زمان نگذرد به سمت جایگاه هیأت رئیسه حرکت کردم و با صدای بلند اعلام کردم رای من ثبت نشده که تعداد زیادی از همکاران متوجه شدند. از جمله آقای امیدوار رضایی که دو بار به شما اشاره کردند؛ همچنین عضو هیأت رئیسه که ایشان هم به شما اشاره کردند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : از ابهام تولید برق از زباله‌ تا فعالیت زباله‌گردها در پایتخت

او ادامه داد: اما شما به هر دلیلی توجه نکردید و اعلام رای کردید. با توجه به اینکه من قبل از اعلام نتیجه اعتراض کردم باید رای اینجانب را لحاظ می کردید شما فرمودید این مسئله را مطرح می کنیم که به نظر من هیچ ضرورتی نداشت. چون در باره مجالس هشتم و نهم مسبوق به سابقه بوده و زمان حضرت عالی هم اتفاق افتاده بود که وقتی رای ثبت نشده باشد رای را لحاظ می کردید.

او از رئیس مجلس خواست این مشکل به نحوی برطرف شود

علی لاریجانی در باره پاسخ به انتقاد شهریاری توضیح داد:‌ شما که از سابقون مجلس هستید مسائل آیین نامه مجلس را می دانید .به خاطر اینکه شما اصرار داشتید در باره هیأت رئیسه بحث مستوفایی در باره این جلسه انجام شد و حدود یک ساعت وقت هیأت رئیسه را گرفت. ما ابعاد مختلف را بررسی کرده‌ایم. در باره اینکه می فرمایید وزارت بهداشت مسئول کاردانی های کلی است حق با شما است .

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : خروج از توافق پاریس علامت خیزش مجدد یکجانبه‌گرایی آمریکاست

وی افزود: در باره مورد رای تمام جد و جهد من این بود که آیین نامه را به نحوی با رای جنابعالی منطبق کنم ولی مجموع بحث ها این بود که از نظر آیین‌نامه راهی نداریم ضمن اینکه ما دوست داشتیم که این مسئله را لحاظ کنیم ولی امکان پذیر نشد.

او ادامه داد: اینکه شما می‌فرمایید در باره گذشته چنین مسئله ای وجود داشته من به خاطر ندارم. می گفتند زمانی یکی از نواب رئیس در باره مجالس قبلی این کار را انجام داده منتهی معلوم شد که قبل از این بود که رای اعلام شود. این قسمت حق با شما است که شما این مسئله را عنوان کردید و اعلام کردید منتهی به قدر بارهی بر سر جریان بود و نمایندگان یک و دو می‌گفتند که من نشنیدم.  دوستان دیگر آمدند و گفتند که ایشان حرکت کرده است.

رئیس مجلس متذکر شد: مشکل این بود که دستگاه خراب نبود، چون رای بعدی را مسئول فنی آمد و در باره حضور شما رای بعدی ثبت شد؛ در باره آن زمان یا عجله داشتید یا مسئله دیگری بود اما دستگاه خراب نبود. لذا ما در باره مجموع به این نتیجه نرسیدیم که راهی وجود دارد. اما این مسئله راهی دارد و در باره آینده می‌تواند به صورت طرح مطرح شود چرا که بار مالی ندارد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: اوپل موکا ایکس (Opel Mokka X)؛ مشخصات ، امکانات و تصاویر شاسی بلند جدید بازار ایران

انتهای پیام