پارسا نیوز : اولین نشست خبری ترامپ؛ از هک انتخاباتی تا حصار مرزی

پارسا نیوز : اولین نشست خبری ترامپ؛ از هک انتخاباتی تا حصار مرزی

​​​​​​​رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در حدود نخستین کنفرانس خبری خود پس از پیروزی در حدود انتخابات به موضوعات مختلفی پرداخت؛ از نقش روسیه در حدود هک انتخاباتی تا هزینه‌های ساخت هواپیماهای جنگنده و خط مشی‌های شرکت‌های خودر حدودوسازی.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، روز چهارشنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا نخستین کنفرانس خبری رسمی خود پس از پیروزی در حدود انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرد تا به پرسش‌های رسانه‌ها پاسخ دهد. او طی این نشست خبری از موضوعات گوناگون سخن گفت، اما در حدود اکثر موارد به طور کلی به مسائل پرداخت و اظهارات دقیقی بیان نکرد.

ترامپ در حدود آغاز کنفرانس مطبوعاتی‌اش به اتهام‌هایی اثبات نشده پرداخت که گفته می‌شود، سازمان‌های امنیتی روسیه منبع آن بوده‌اند.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکا که روز سه‌شنبه منتشر شد، نهادهای امنیتی ایالات متحده اطلاعاتی در حدود اختیار دونالد ترامپ گذاشته‌اند که طبق آن سازمان‌های امنیتی روسیه در حدود مورد زندگی شخصی و حساب‌های مالی ترامپ اطلاعاتی حساس در حدود اختیار دارند؛ اطلاعاتی که روسیه می‌تواند با بهره‌برداری از آن‌ها رئیس‌جمهوری دلگرمد آمریکا را تحت فشار قرار دهد.

پس از انتشار این گزارش‌ها دونالد ترامپ بلافاصله واکنش نشان داد. او با انتشار پیامی در حدود شبکه توییتر اخبار دلگرمد را “جعلی” خواند و آن را یک “بازی کاملا سیاسی” دانست. رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ نیز در حدود گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی اظهار داشت که هیچ‌کدام از اخبار منتشر شده در حدود این زمینه تایید نشده‌اند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: نشست گروه ۲۰ اختلافات را نمایان کرد/چگونگی روابط آینده دو سوی آتلانتیک در دوران ترامپ - پارسا

مقامات روسیه نیز چهارشنبه گزارش رسانه‌های آمریکایی و طرح اتهامات دلگرمد علیه روسیه را رد کردند. سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تصریح کرد که کرملین “هیچ سند رسواگری در حدود رابطه با ترامپ در حدود اختیار ندارد.”

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در حدود نخستین نشست خبری خود به مساله هک انتخاباتی نیز پرداخت، اما این بار به نقش روسیه در حدود این ماجرا اذعان کرد. او گفت: «فکر می‌کنم که این، کار روسیه بوده است.» او اما در حدود عین حال خاطرنشان کرد که دیگر کشورها نیز می‌کوشند سیستم‌های رایانه‌ای آمریکا را هک کنند.

وعده‌های انتخاباتی و آینده‌ی شرکت‌های شخصی

ترامپ در حدود بخشی از نشست خبری خود به وضعیت اقتصادی آمریکا پرداخت. او از برنامه شرکت‌های خودر حدودوسازی آمریکا در حدود جهت حفظ کارخانه‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر در حدود این کشور استقبال کرد. او پیشتر از شرکت‌هایی چون تویوتا و جنرال موتورز به خاطر فعالیت‌های تولیدی‌شان در حدود کشورهایی کم‌هزینه مانند مکزیک انتقاد کرده و آنها را به پرداخت قابل تصدیقات‌های گمرکی تهدید کرده بود.

رئیس‌جمهوری منتختب آمریکا شرکت‌های داروسازی این کشور را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این شرکت‌ها محصولات خود را در حدود خارج از خاک ایالات متحده تولید می‌کنند و افزون بر این، کالاهای خود را به بهایی گران عرضه می‌کنند.

ترامپ در حدود این نشست خبری وعده انتخاباتی خود در حدود مورد مبارزه با بیکاری و ایجاد فرصت‌های شغلی دلگرمد را تکرار کرد و گفت که با سخت‌کوشی در حدود راه تحقق این وعده عمل خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: تازه ترین اثر «هژیر مهرافروز» دیجیتالی منتشر شد

مساله ساخت حصار در حدود مرز مکزیک نیز از دیگر وعده‌های انتخاباتی ترامپ بود. او در حدود نشست خبری روز چهارشنبه به این موضوع اشاره‌ای کرد و بار دیگر گفت که خود مکزیکی‌ها هزینه‌ی ساخت آن را پرداخت خواهند کرد. او البته از ذکر جزییات اینکه این پرداخت به چه صورت خواهد بود، خودداری کرد.

ترامپ سپس در حدود عرض تنها چند دقیقه به چندین مساله و موضوع پرداخت، اما تنها به صورت گذرا و کلی، از جمله “هزینه‌ی هنگفت” تولید هواپیماهای جنگنده‌ی اف ۳۵ و همچنین وضعیت در حدودمان و پزشکی کهنه‌سربازان آمریکایی.

دونالد ترامپ در حدود نشست مطبوعاتی خود همچنین گفت که دو پسرش اداره‌ی شرکت‌های او را بر عهده خواهند گرفت. او تصریح کرد که از توان اداره‌ی همزمان کشور و امور تجاری‌اش برمی‌آید، اما “نمی‌خواهد این کار را انجام دهد”.

ترامپ: هیچ معامله‌ای با روسیه ندارم

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا می‌گوید که او هیچ رابطه‌ای با روسیه ندارد و افزوده است که “با روسیه هیچ معامله‌ای ندارم.”

ترامپ در حدود اولین کنفرانس مطبوعاتی خود طی شش ماه گذشته گفت که رابطه خوب با پوتین مهم است و افزود که البته مطمئن نیست که با پوتین بتواند تفاهم‌نظر داشته باشد اما امیدوار است که تفاهم‌نظری ایجاد شود. او گفت در حدود دوران زمامداریش، روسیه، چین و البته دیگر کشورهای جهان در حدود مقایسه با دستگاه اجرا قبل احترام بیشتری برای آمریکا قائل خواهند بود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : خبرگزاری تسنیم - جایگاه مهم نظام تامین مالی در خط مشیهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی

ترامپ همچنین تلویحا آژانس‌های اطلاعاتی را مسئول انتشار پرونده‌ای خوانده که حاوی ادعاهایی است مبنی بر آن که روسیه از ترامپ اطلاعاتی در حدود دست دارد. او گفت که اگر این نکته (دست داشتن آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا) در حدودست باشد، نقطه سیاه بسیار بزرگی بر اعتبار آنهاست.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا این اطلاعات را در حدود اختیار ترامپ و همچنین باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا گذاشته‌اند که می‌گویند مستقلا قابل تایید نیست اما منابع آن موثق است. این گزارش‌ها متکی بر یاداشت‌هایی است که یک مامور امنیتی سابق بریتانیا که برای یک سازمان بیزار دونالد ترامپ در حدود واشنگتن کار می‌کرد، نوشته شده بود. هدف از تنظیم آن، ضربه زدن به مبارزات دونالد ترامپ بوده است.

در حدود نشست مطبوعاتی چهارشنبه ترامپ با اشاره به اینکه دو پسرش شرکت‌های او را اداره خواهند کرد، گفت که آنها در حدود مورد معاملاتشان با او صحبت نخواهند کرد. ترامپ گفت همین اخیرا یک معامله دو طلبیارد دلاری را در حدود دوبی رد کرده است که این نکته به گفته او نشانگر آن است که ترامپ در حدود خصوص شرکت‌ها و تجارتش، دیگر فعالیتی ندارد.

او در حدود بخش دیگری از سخنان خود گفت که روحیه مناسبی در حدود کشور ایجاد شده است و افزود که “من بزرگترین کارآفرینی خواهم بود که خدا تاکنون آفریده است.”

انتهای پیام