پارسا نیوز : اپل و راه اندازی مرکز پیشرفته تولید سرور و دیتاسنتر در باره خاک آمریکا

پارسا نیوز : اپل و راه اندازی مرکز پیشرفته تولید سرور و دیتاسنتر در باره خاک آمریکا

اپل قصد دارد تولید رایانه را در باره خاک ایالات متحده آغاز کند؛ البته تولیدات این کارخانه از سری مک نیستند. طبق اسناد سنگیند، مشخص شده که این کمپانی می خواهد از واحد موجود در باره شهر میزا واقع در باره ایالت آریزونا برای تولید سرورها و دیتاسنترهایی بهره گیرد که در باره دیگر مراکز اپل استفاده خواهند شد.

برنامه اهالی کوپرتینو به تازگی از طریق اسناد ثبت شده در باره نهادهای قانونی شهر میزا و انتشار آنها از سوی دفتر ثبت فدر بارهال به اطلاع خبرگزاری ها رسیده. اپل قصد دارد مجوز تولید محصولات نهایی و کامل را در باره این شهر از مرکز مناطق آزاد تجاری آمریکا در بارهیافت دارد.

البته این کمپانی در باره حال اکنون مجوز تولید قطعات مورد استفاده در باره لوازم الکترونیکی مصرفی را در باره منطقه ویژه میزا در باره اختیار دارد، اما کسب تأییدیه فوق امکان واردات قطعات مورد نیاز برای ساخت دیتاسنترها را بدون پرداخت حق تعرفه گمرکی میسر خواهد ساخت.

apple-mesa-facility

طبق اخبار موجود، اپل می خواهد از مرکز میزا برای تولید سرورهایی استفاده کند که در باره دیگر مراکز داده در باره سرتاسر ایالات متحده، از جمله واحدهای اورگون و کارولینای شمالی به کار گرفته خواهند شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی: چِلّه انقلاب-۲ |دانش منفرد: هویدا و ساواکی‌ها در کجا زندانی شدند؟/ امام در ماجرای دستگیری فرزند آیت‌الله طالقانی چه گفت؟ - اخبار پارسا

البته این اقدام کمپانی مورد بحث بیشتر جنبه تقویتی دارد، تختا فردی آگاه به برنامه های دیتای اپل می گوید دیگر مراکز داده این شرکت در باره ایالات متحده نیز مستقیماً به ساخت سرورهایشان می پردازند.

گفتنیست اپل چندی پیش تأسیسات میزا به وسعت بیش از ۱۱۰ هزار متر مربع را در باره اختیار شرکت فناوری های پیشرفته GT قرار داد تا نمایشگرهای یاقوت کبود را برایش بسازد، اما این واحد در باره سال ۲۰۱۴ ورشکست شد.

از آن زمان، اپل از واحد میزا به عنوان دیتاسنتر استفاده می کرده تا خدمات پشتیبانی و ذسر در گم سازی را برای سرویس هایی همچون آیتونز و آی کلاود ارائه دهد.