پارسا نیوز: اکران «سان ست بلوار» در «عصرهای سینما»

پارسا نیوز: اکران «سان ست بلوار» در «عصرهای سینما»

به گزارش پارسا، «عصرهای سینما» برنامه ای است که با همکاری دفتر تخصصی سینما، انجمن سینمای جوانان ایران، موسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اصفهان بر پا شده تا در ماه رمضان هر روز را به اکران و نقد و بررسی یکی از فیلم های منتخب جهان اختصاص دهد.

اولین برنامۀ عصرهای سینما با اکران «شاهین مالت» آغاز شد و این برنامه در دومین روز برگزاری خود فیلم «سان ست بلوار» را آمادۀ اکران و نقد و بررسی کرده است.

«سان ست بلوار»  ( Sunset Boulevard) فیلمی نوآر محصول سال ۱۹۵۰ آمریکا به کارگردانی و نویسندگی بیلی وایلدر است. این فیلم در زمان اکران خود برای دریافت ۱۱ جایزه اسکار نامزد شد که ۳ تای آن ها را کسب کرد. در سال ۱۹۹۸ نیز انجمن فیلم آمریکا «سان ست بلوار» را به عنوان دوازدهمین فیلم در لیست ۱۰۰۰ فیلم برتر آمریکایی قرن بیستم انتخاب کرد.

در خلاصۀ داستان این فیلم آمده است: جو گلیس فیلمنامه‌نویسی است که دچار مشکلات مالی شده است و به شدت به پول نیاز دارد. یک روز زمانی که جو در حال فرار کردن از دست طلبکاران خود است به طور اتفاقی وارد خانه نورما دزموند ستاره سابق هالیوود می‌شود که دیگر شهرت گذشته را ندارد. در این میان نورما که هنوز در توهم شهرت است عاشق جو گلیس شده و از او می‌خواهد پیش او بماند.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: نظارت آموزش موسیقی به خانه موسیقی بازگشت

گفتنی است،  جلسۀ نقد و بررسی این فیلم با حضور بهنام تاجمیر ریاحی، بعد از اکران فیلم برگزار می شود و تاجمیر ریاحی موضوع «نوآر، به مثابۀ فرم» را در حضور علاقمندان بررسی می کند.

علاقمندان برای دیدن این فیلم می توانند امروز، هشتم خرداد ماه، رأس ساعت ۱۷ به نگارستان امام خمینی (ره) واقع در میدان فیض مراجعه کنند. /