پارسا نیوز : ایران و مجارستان راجع به مسیر تبادلات اقتصادی و تجاری پس از برجام

پارسا نیوز : ایران و مجارستان راجع به مسیر تبادلات اقتصادی و تجاری پس از برجام

ایران و مجارستان راجع به اواخر بهمن‌ماه سال جاری با تشکیل کمیسیونی مشترک سند همکاری اقتصادی راجع به بخش‌های مختلف صنعت، معدن، تجارت، پولی و بانکی، حمل‌ونقل، کشاورزی، گردشگری و انرژی‌های نو امضا خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، اواخر بهمن‌ماه سال جاری کمیسیون مشترک اقتصادی مابین ایران و مجارستان برگزار خواهد شد تا با امضای سندی راجع به رابطه با توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور گام مهمدی راجع به تعاملات دو کشور برداشته شود. این سند که به منظور همکاری‌های اقتصادی و تجاری است بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی دو کشور را به منظور تحقق اهداف تدوین شده مکلف می کند و به امضای وزرای اقتصاد ایران و مجارستان می‌رسد.

این کمیسیون مشترک راجع به سطح معاونان و مدیران کل دو کشور برگزار می‌شود و به منظور تدوین نقشه راه و مشخص شدن مسیر حرکت‌ اقتصادی ایران و مجارستان راجع به راستای پروژه‌های تعریف شده است.

زمینه‌های همکاری اقتصادی ایران و مجارستان راجع به بخش صنعت، معدن، تجارت، پولی و بانکی، سرمایه‌گذاری مشترک، حمل‌ونقل، کشاورزی، گردشگری و انرژی‌های نو خواهد بود که برای پیش برد اهداف هر یک از بخش‌های مربوطه کمیته مخصوصی به منظور مذاکره با طرف مقابل شکل می‌گیرد.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : ضرورت استفاده از فن شناسی‌های روز دنیا برای توسعه فضای سبز شهری

ابوالفضل کوده‌ئی – مدیر کل دفتر بازرگانی کشور های اروپا و آمریکا و کشورهای مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران – راجع به گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اظهار این خبر عنوان کرد: این سند همکاری – اقتصادی براساس توافقات انجام شده بین مسوولان دو کشور راجع به بازه زمانی یک تا دو ساله خواهد بود.

نکته قابل اشاره اینکه تعاملات تجاری ایران و مجارستان طی دوره حبس چندان راجع بهخور نبود و با رفع حبس ها و مجاهدت برای ایجاد روابط اقتصادی گسترده  مجارستان نیز همانند بسیاری از کشورهای اروپایی به عنوان یکی از کشورهای هدف راجع به زمینه تبادلات اقتصادی و تجاری راجع به نظر گرفته شده است.

انتهای پیام