پارسا نیوز: بارش‌ها در حدود راه است – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست

پارسا نیوز: بارش‌ها در حدود راه است – آلودگی هوا و هواشناسی – محیط زیست

سلامت نیوز:رییس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: پیش بینی می‌کنیم که در حدود زمستان امسال بارش مناسبی داشته باشیم اما تاکنون میزان بارش‌های تجمعی سال قبل نسبت به سال جاری بیشتر بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،حسن خدابخش در حدود خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی استان اظهار کرد: کماکان شرایط برای پایداری هوا تا پایان هفته مهیا است و با توجه به سکون هوا، امروز و فردا بر غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد. البته روز جمعه با عبور موجی ناپایدار که وزش باد و افزایش ابر را به همراه دارد از آلایندگی هوا کاسته می‌شود.

وی در حدود خصوص پیش بینی بارش‌ها در حدود زمستان سال جاری و میزان محقق شدن آن افزود: پیش بینی کرده بودیم که بارش‌ها در حدود زمستان سال جاری بالاتر از نرمال و نرمال خواهد بود که این موضوع در حدود ابتدای دی ماه سال جاری محقق شد، اما از اواسط دی ماه بارش‌ها کمتر شد و تا پایان دی نیز بارش مناسبی نخواهیم داشت.

پیشنهاد ویژه :   علمی و پزشکی: پارسا - صادرات تجهیزات پزشکی ۱۰برابر خواهد شد

رییس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: پیش بینی می‌شود اواخر دی و اوایل بهمن بارش مناسبی بر روی استان اصفهان اتفاق بیافتد و بارش‌ها از این به بعد به ویژه در حدود مناطق اروپای به شکل برف خواهد بود.

خدابخش تصریح کرد: بارش‌های تجمعی سال جاری نسبت به سال گذشته در حدود کل کمتر است چراکه سال گذشته بارش‌های پاییزی مناسبی داشتیم، اما امسال پیش بینی می‌کنیم که بارش مناسبی در حدود زمستان داشته باشیم اما تاکنون میزان بارش‌های تجمعی سال قبل نسبت به سال جاری بیشتر بوده است.

وی به پیشینه و کمینه دمایی اشاره کرد و گفت: در حدود ۲۴ ساعت آینده دمای هوای اصفهان بین ۱۵ و منفی ۵ در حدودجه سانتی گراد در حدود نوسان است و در حدود همین مدت گرم‌ترین نقطه استان چوپانان با ۱۷ در حدودجه سانتی گراد و سردترین نقطه فرودگاه شهید بهشتی با منفی ۱۱ در حدودجه سانتی گراد خواهد بود.