پارسا نیوز: بازگشایی دفاتر یادبود آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در حدود دفاتر نمایندگی‌های ایران در حدود خارج از کشور

پارسا نیوز: بازگشایی دفاتر یادبود آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در حدود دفاتر نمایندگی‌های ایران در حدود خارج از کشور

به گزارش گروه کاردانی خارجی خبرگزاری فارس، در حدود پی در حدودگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مسلامتت نظام دفاتر یادبودی در حدود اندکی از سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در حدود خارج از کشور از جمله مسکو، آنکارا، کویت، امان، کابل، دهلی‌نو، حیدر حدودآباد، پرتوریا، نیکوزیا، مادر حدودید، اسلام‌آباد، پاریس، لوبلیانا، سارایوو، پکن، نخجوان و… گشایش یافت.

پرچم جمهوری اسلامی ایران نیز در حدود سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در حدود خارج از کشور به حالت نیمه افراشته در حدودآمد. 

در حدود همین راستا سفرا، دیپلمات‌ها و مقامات عالی رتبه این کشورها با حضور در حدود محل سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران ضمن عرض تسلیت، دفتر یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را امضا کردند.

دیپلمات‌ها و مقامات عالی‌رتبه روسیه ضمن حضور در حدود سفارت ایران در حدود مسکو دفتر یادبود آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را امضا کردند.

همچنین‌ شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، سفرا و دیپلمات‌های مقیم ترکیه با حضور در حدود سفارت جمهوری اسلامی ایران در حدود آنکارا و ادای احترام، دفتر یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را امضا کردند.

پیشنهاد ویژه :   سیاست خارجی: باقی ماهیت آب سنگین راکتور اراک و مدرن سازی آن از مهمترین نتایج برجام

به گزارش فارس، «دیمیتریس سیلیوریس» رئیس پارلمان و رئیس جمهور موقت قبرس (در حدود غیاب رئیس جمهور این کشور) با حضور در حدود محل سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در حدود نیکوزیا دفتر یادبود در حدودگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد.

از روز گذشته دفتر یادبودی در حدود سفارت جمهوری اسلامی ایران در حدود اسلوونی نیز گشوده شده است و پرچم جمهوری اسلامی ایران در حدود محل سفارت کشورمان در حدود لوبلیانا به حالت نیمه برافراشته در حدودآمده و پرچم‌های سیاه رنگ در حدود داخل ساختمان نمایندگی کشورمان نصب شده است.

در حدود اولین روز از گشایش دفتر یادبود، اندکی از سفرا و دیپلمات‌های خارجی  از جمله سفرای ایتالیا و لهستان و نیز شخصیت‌های اسلوونیایی‌ با حضور در حدود محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در حدود لوبلیانا، این دفتر یابود را امضا کرده و با دستگاه اجرا، ملت ایران و بازماندگان ابراز همدر حدوددی کردند.

دفتر یادبود مزبور امروز و فردا نیز گشوده خواهد بود و سفارت جمهوری اسلامی ایران در حدود لوبلیانا پذیرای مقامات و شخصیت‌های مختلف اسلوونیایی و همچنین سفرا و دیپلمات‌های خارجی برای عرض تسلیت به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و امضای دفتر یادبود خواهد بود.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: گفت و گو با دکتر ابراهیم آقامحمدی استاد دانشگاه و متخصص امور بین الملل

به گزارش فارس، در حدود نخجوان نیز ضمن نیمه افراشته شدن پرچم‌های سرکنسولگری کشورمان، دفتر یادبودی به همین مناسب در حدود محل این نمایندگی در حدود نخجوان گشوده شد و مقامات نخجوان برای ادای احترام در حدود محل سرکنسولگری کشورمان موجود شدند.

واصف طالب‌اف رئیس مجلس عالی جمهوری خود‌مختار نخجوان که به همراه هیاتی هفت نفره از مسئولان عالیرتبه این جمهوری خودمختار متشکل از معاونان مجلس عالی، نخست‌وشالوده، رئیس کمیته امور دینی و قاضی شهر نخجوان در حدود این مراسم حضور یافت، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را فردی دارای شخصیت تاثیرگذار و مهم نه تنها برای ایران بلکه برای جمهوری آذربایجان دانست.

وی با تسلیت این فقدان به مردم و مسئولان ایران به روابط نزدیک ایشان با مرحوم حیدر حدود علی‌اف اشاره و نقش هاشمی در حدود حمایت و کمک به جمهوری آذربایجان و به ویژه جمهوری خودمختار نخجوان در حدود اوایل استقلال این کشور را فراموش ناشدنی دانست. 

همچنین دفتر یادبود آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی امروز و فردا در حدود سفارت جمهوری اسلامی ایران در حدود سارایوو نیز مفتوح است. علاوه بر این قرار است مراسم گرامیداشتی از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه در حدود محل کتابخانه غازی خسرو بیگ شهر سارایوو برگزار شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاست خارجی: وزیر دفاع روسیه از نقش موثر ایران در مبارزه با تروریسم تمجید کرد

در حدود سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حدود بمبئی (مومبای) نیز ضمن نیمه افراشته کردن پرچم کشورمان، دفتر یادبودی به مدت ۳ روز گشایش یافته است.

انتهای پیام/