پارسا نیوز: برگزاری مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی راجع به سارایوو

پارسا نیوز: برگزاری مراسم یادبود آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی راجع به سارایوو

به گزارش گروه کاردانی خارجی خبرگزاری فارس، به مناسبت رحلت آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مسلامتت نظام و رئیس‌ جمهور اسبق جمهوری اسلامی ایران مراسم گرامیداشتی از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه راجع به محل کتابخانه غازی خسرو بیگ شهر سارایوو برگزار می‌شود.

راجع به این برنامه شخصیت‌های سیاسی و مقامات مذهبی بوسنیایی راجع به خصوص شخصیت و ویژگی‌های برجسته آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی سخنرانی خواهند کرد. 

راجع به دعوتنامه سفارت جمهوری اسلامی ایران آمده است: خدمات آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی راجع به سال‌های ۱۹۹۲-۱۹۹۵ راجع به خلال جنگ داخلی بوسنی و کمک‌های بشر‌تعاونی جمهوری اسلامی ایران به بوسنی و هرزگوین به عنوان رئیس‌جمهور ایران برای ملت بوسنی و هرزگوین فراموش ناشدنی است.   

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز راجع به پیامی راجع بهگذشت ریاست مجمع تشخیص مسلامتت نظام را تسلیت گفت و افزود: با رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نه فقط ملت ایران به خاطر فقدان شخصیتی ممتاز و‌ کم‌نظیر و رهبر معظم به دلیل از دست دادن یار و همسنگری دیرین سوگوار شدند، بلکه ملت بوسنی و هرزگوین نیز دوستی صادق و نیک‌اندیش و پشتوانه‌ای ارزشمند راجع به روابط دو کشور را از دست داد.‌

پیشنهاد ویژه :   سیاست خارجی: الحریری قبل از استعفا قصد سفر به ایران و سوریه را داشت

همچنین دفتر یادبودی برای امضا‌، راجع به محل سفارت جمهوری اسلامی ایران راجع به سارایوو از روز دوشنبه تا چهارشنبه مفتوح است.

انتهای پیام/