پارسا نیوز : برگزاری نشست هیات اجرایی کنفدراسیون پارسا گانه آسیا در تهران

پارسا نیوز : برگزاری نشست هیات اجرایی کنفدراسیون پارسا گانه آسیا در تهران

شصت و سومین نشست هیات اجرایی کنفدراسیون پارسا گانه آسیا با حضور رییس و دبیر کنفدراسیون آسیا به میزبانی ایران امروز در سالن همایش هتل المپیک برگزار شد.

به‌ گزارش ‌پارسا،  شصت و سومین نشست هیات اجرایی کنفدراسیون پارسا گانه آسیا با حضور جاستین سون وون پارک و ویجیتر سیتی ناوین رییس و دبیر کنفدراسیون آسیا و دیگر اعضای این هیات امروز ۹ خرداد ماه برای اولین بار به میزبانی ایران و شهر تهران برگزار شد.

در این نشست به بررسی نحوه مسابقات منطقه ای آسیا، آماده سازی بازی های آسیایی جاکارتا و قهرمانی آسیا، بحث و بررسی در مورد انتخابات هیات اجرایی و ارائه گزارشات مالی فنی و توسعه ای پارسا گانه پرداخته شد.

محمدعلی صبور، رییس فدراسیون پارسا گانه ایران در این نشست برای فعال سازی کشورهای باختر آسیا مجوز خواست و گفت: پارسا گانه تنها در شرق آسیا فعال است و بجز قزاقستان و ازبکستان بیشتر کشورهای باختر آسیا فعالیتی در این رشته ندارند. می توان گفت نصف بیشتر قاره آسیا غیر فعال هستند. من برای فعال سازی پیشنهاد دادم و رییس کنفدراسیون هم قبول کرد. اما تاکنون اقدام جدی صورت نگرفته است. من مجوزی می خواهم تا بتوانیم با کشورهای آسیای میانه صحبت کنیم و با تامین هزینه ها از سوی خودمان و کنفدراسیون آسیا این رشته را در این کشورها راه اندازی کنیم.

وی در ادامه گفت‌:  باید از تمامی توانمندی های آسیا بهره گیری شود و این به نفع آسیا خواهد بود. افرادی که تجارب خوبی در این رشته دارند باید از آنها استفاده شود. اما تنها تا زمانی که کشور آن فرد را پشتیبانی کند می‌ماند و در غیر اینصورت حذف می‌شود. این رشته همانند سایر رشته‌ها نیست که سابقه طولانی داشته باشد و نوپاست. بنابراین باید در آسیا از همه پتانسیل ها به نحو احسن استفاده شود.

رییس فدراسیون پارسا گانه ایران ادامه‌ داد:  خواهش می‌کنم  در جلسه بعدی که دو تا سه ماه دیگر در اندونزی برگزار خواهد شد، برنامه راهبردی برای کنفدراسیون آسیا تنظیم کنیم. یکی از پیشنهاد های من هم این است که همان طور که آسیا منطقه بندی شد، در آن مناطق پایگاه استعدادیابی برپا شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : با چپ تاریخی استقلال درباره شایعات برکناری منصوریان و نیمکت‌نشینی‌های رحمتی

او همچنین در ادامه صحبتش گفت: کیم کلاس برگزار می‌کند  و زحمت زیادی می کشد،  ولی به نظر من خروجی آن نتیجه‌ بخش نیست. تنها افراد در دوره آموزش می‌بینند و پشتیبانی می‌شوند، اما  بعد از گذراندن دوره چندین ماه رها می‌شوند و برنامه‌ای ندارند تا براساس آن فعالیتی انجام دهند.

رییس فدراسیون پارسا گانه ایران در پایان این نشست در جمع خبرنگاران مباحث جلسه را این گونه  عنوان کرد: با توجه به فاصله زیادی که ما از کشورهای آسیایی داریم و حدود چندین سال عقب افتادگی داریم، باید آن را جبران کنیم. من پیشنهاد  کردم همان طور که به عنوان نماینده ایران مسئولیتی در فدراسیون آسیا دارم، فعالیت زیادی کنیم و به آسیای مرکزی و باختر آسیا بروم و با مسئولان کمیته‌ ملی برای فعال سازی سه گانه تلاش کنیم.

او در ادامه‌ گفت‌: درباره کنگره جهانی نیز بحث شد و در مورد مسابقات امدادی که برای اولین بار به صورت غیر رسمی برگزار شده است و اکنون نیز مقرر است که در  المپیک ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود، بحث شد و قرار شد که آخرین تصمیمات در مرداد ماه در کنگره جهانی که در هلند بر پا می‌شود در این زمینه  بحث شود.

صبور همچنین خاطر نشان کرد: در این نشست در مورد مسابقات سه گانه که به صورت مختلط برگزار می‌شود و امکان برگزاری این مسابقات برای ایران وجود ندارد بحث کردیم، اما اتحادیه جهانی سه گانه بیزاری کرد. ما مجددا بحث می‌کنیم تا حداقل بتوانیم مسابقات را به میزبانی ایران در بخش مردان برگزار کنیم، ما اولین تجربه خود را برای میزبانی مسابقات را به کنفدراسیون آسیا ارائه کرده‌ایم و با هماهنگی‌های صورت گرفته قرار است که در اوایل مهر ماه مسابقات بین‌المللی کاسپین را عملیاتی کنیم. اگر به نحو مطلوبی برگزار شود و کشورها نیز از آن استقبال کنند می‌توانیم در جهت دفاع در کنگره اتحادیه جهانی از آن بهره مند شویم.

او در ادامه‌ بیان‌ کرد: در این جلسه قرار شد که مسابقات کاپ آسیایی پر بار تر برگزار شود و پشتوانه مالی صورت بگیرد که استقبال خوبی هم از آن شد. مقرر شد کنفدراسیون آسیا نیز کمک‌های خوبی در این زمینه  انجام دهد تا انگیزه کشورها برای بردن میزبانی‌ها بالا برود. ما امسال مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ را پیش‌رو داریم و  همچنین مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی اندونزی برگزار می‌شود تا برای ورزشکاران تجربه ایجاد شود. ما جزو کشورهای باختر آسیا بوده ایم، اما موفق شدیم که طبق قانونی که اعلام کرده‌اند جزو کشورهای آسیای مرکزی قرار بگیریم و در مرداد ماه در اولین مسابقات آسیایی مرکزی که در قزاقستان برگزار می‌شود حضور یابیم. البته قهرمانی آسیا و مسابقات منطقه‌ای به فاصله پنج روز از یکدیگر برگزار می‌شود و اگر بتوانیم فاصله مسابقات را زیاد کنیم که با همان تیم، در غیر این صورت با تیم دوم در مسابقات منطقه‌ای موجود خواهیم شد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : کنایه نیش دار اسطوره پرسپولیس به «ابراهیم رییسی» و منصوریان

رییس فدراسیون پارسا گانه ایران  در ادامه‌ در مورد مسابقات بین‌المللی کاسپین خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم در دهه اول مهر ماه مسابقات بین‌المللی را به میزبانی ایران برگزار کنیم، اما به استقبال کشورها بستگی دارد. جوایز خوبی هم برای آن نیز پیش‌بینی کرده‌ایم. اگر بتوانیم کشورها را قانع کنیم و استارت این مسابقات را بزنیم می‌توانیم این مسابقات را طبق مسابقات رسمی در تقویم آسیایی قرار بدهیم.  

همچنین جاستین سوک وون پارک رییس کنفدراسیون پارسا گانه آسیا در جمع خبرنگاران به معرفی خود پرداخت و اظهار کرد: من از سال ۲۰۱۵ به عنوان رییس کنفدراسیون آسیا انتخاب شدم، ریاست فدراسیون کره جنوبی را نیز بر عهده دارم.

او در پاسخ به این سوال خبرنگاران مبنی بر این که سه گانه ایران را چطور دیدید، گفت‌: اگر دقت کنید سه گانه نه تنها در ایران ،‌ بلکه در  جهان ورزش جدیدی است و از بازیهای ۲۰۰۰ سیدنی به  المپیک پیوسته است. ایران در ۱۰ سال اخیر پیشرفت خوبی داشته است. همین که توانسته است جلسه هیات اجرایی را به میزبانی خود برگزار  کند نشان از رشد این ورزش در این  کشور است. همچنین ایران توانسته است به عضویت هیات اجرایی در بیاید. ورزشکاران خیلی خوبی هم دارد به خصوص در بخش جوانان.

پارک در ادامه‌ و در پاسخ به این سوال خبرنگاران مبنی بر این که به عنوان رییس کنفدراسیون آسیا چقدر کمک می‌کند تا ایران بتواند میزبانی داشته باشد و هم قوانین اسلامی را رعایت کند، خاطر نشان کرد: ما قوانین و مقررات خاص خودمان را داریم، اما به مسائل عقیدتی کشورها نیز احترام می گذاریم. این مشکل وجود دارد ، اما باید با کمک دو طرف بر طرف شود. در حال‌ موجود راهکار خاصی برای این موضوع ارائه نمی‌دهم ، اما تنها راهش این است که طرفین با هم صحبت کنند و به نتیجه‌ برسند.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: تاسیس ۲۰ اقامتگاه بومگردی در استان/احیاء بزرگترین بافت تاریخی روستایی در نجف‌آباد

دبیر کنفدراسیون آسیا نیز در جمع خبرنگاران ، بیان‌ کرد: من تایلندی هستم ، ورزشکار سه گانه بودم. موسس فدراسیون تایلند هستم و دو سال است که دبیری فدراسیون کنفدراسیون آسیا را بر عهده دارم. همچنین به عنوان رییس فدراسیون سه گانه تایلند نیز فعالیت می‌کنم.

او در پاسخ به این سوال خبرنگاران مبنی بر این که چه برنامه‌ای برای توسعه پارسا گانه برای کشورهای قاره آسیا که در این رشته فعال نیستند دارید و برای مربیان و ورزشکاران چه برنامه‌ای دارید؟ گفت‌: باید بدانیم که این مسئولیت تنها بر عهده من نیست. هیات اجرایی و کنفدراسیون ‌آسیا نیز برای تصمیم گیری وجود دارند. ما باید به کشورها فشار آوریم و آنها را تشویق کنیم تا برای اعتلای این ورزش قدم بردارند. ما سمینار آموزشی برگزار کرده‌ایم و باز هم  برگزار می‌کنیم. کمپ استعدادیابی داریم و اکنون نیز تمرکز خود را روی نوجوانان قرار داده‌ایم تا آنها را برای کاپ آسیایی و  المپیک و مسابقات آسیایی آماده کنیم.

علیرضا صفری دبیر فدراسیون پارسا گانه نیز در جمع خبرنگاران در مورد آمادگی تیم‌ ‌ملی، گفت‌: اردوهای تیم‌ ‌ملی به خوبی برگزار می‌شود. اکنون ملی‌پوشان در زنجان تمرین می‌کنند و قبل از آن در تهران و چند شهر دیگر تمرینات برگزار شده است. اولین نسل مربیان سه گانه وارد کار شده‌اند و ما مربیان را از پایه تا بزرگسالان حکم داده‌ایم.

او در ادامه‌ خاطر نشان کرد: نمی‌توان روی رکورد ملی‌پوشان در اردو حساب کرد چون ممکن است تبدیل کنند، اما در مجموع باید بگویم که ملی‌پوشان در سطح خیلی خوبی قرار دارند. ما برای اولین بار در مسابقات قهرمانی آسیا در ۳۱ تیر ماه موجود خواهیم شد و امیدواریم که رتبه خوبی را کسب کنیم. شاید روی سکو نرویم، اما امیدواریم که نتایج خوبی حاصل شود.

انتهای پیام