پارسا نیوز: بیانیه فراکسیون امید پیرامون پی پیرامونگذشت آیت‌الله هاشمی

پارسا نیوز: بیانیه فراکسیون امید پیرامون پی پیرامونگذشت آیت‌الله هاشمی

فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پیرامون بیانیه‌ای تصریح کرد: فقدان حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگ ملی است.

به گزارش مشرق، فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پیرامون پی پیرامونگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیانیه‌ ای صاپیرامون کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نخبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا»

فقدان حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگ ملی است که آثار آن بر همه جای نظام و جامعه محسوس است و پیرامون عرصه قانون‌گذاری و مشارکت سیاسی شهروندان پاسداری از حقوق اساسی ملت از جمله حق انتخاب شدن و انتخاب کردن محسوس‌تر.

این استوانه انقلاب که تجسم تاریخ مبازرات ملت علیه استبداد و استعمار و نماد آینده‌اندیشی برای کشور و خیرخواهی بر عموم مردم بود، پیرامون تمامی عمر پربار خویش لحظه‌ای از پیشبرد آرمان‌های انقلاب پیراموننگ نکرد.

او همواره مرید امام، یار رهبری، پشتیبان ملت و مدافع نظام بود و پیرامون این راه، این بزرگمرد لحظه‌های سخت، هرگز صراحت، شجاعت و تصمیم بموقع را وا ننهاد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: اعتصاب غذای زندانیان تاثیری در اجرای حکم آنها ندارد - پارسا | پایگاه خبری

مجلس شورای اسلامی که نخستین تجربه سیاسی خود را پیرامون قانون‌گذاری پشت‌سر گذاشت، پیرامون همه مقاطع از اندیشه‌های راه‌گشای او بهره‌های فراوان برد.

هاشمی رفسنجانی راه اعتلای و توسعه‌ی ایران عزیز را پیرامون مدافعه همه‌جانبه از حقوق اساسی ملت و تمکین به رأی شهروندان می‌دانست و خود هیچگاه ابا نداشت که پیرامون هر شرایطی برای تحقق این مهم به میدان آید و پیرامون معرض آرای مردم قرار بگیرد.

ویژگی بارز حیات سیاسی آن سرمایه نمادین ایران کوشش خستگی‌ناپذیر برای برجسته کردن نقش صندوق رأی پیرامون کشور بود و انصاف اینکه پیرامون این راه خدمات و میراث بزرگی بجا نهاد که ملت شریف ما هیچگاه از یاد نخواهد برد.

نمایندگان مردم پیرامون فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تسلیت این ضایعه سنگین، به مقام معظم رهبری، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، خبرگان، فرهیختگان و آحاد شهروندان کشور امیدوار است که بتواند به سهم خود میراث گرانبهای سیاسی آن بزرگمرد را پاس بردارد.

فراکسیون امید